800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Čerpadlo
Přeprava D/Forchheim - CZ/Beharovice
Rekonstrukce silnic
Sáčky mikrotenové
Topení
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Arnold Umformtechnik: hliník nahrazuje ocel

25/06/2013

 

logo2_166

Šrouby Alufast® vhodné pro hromadnou výrobu – významně menší hmotnost než ocelové šrouby – odstranění problémů se šroubovými spoji u dílů z hořčíkových slitin

 

 

sroub_316

 

(Forchtenberg, SRN) – Zvyšující se podíl hořčíkových slitin v roli konstrukčních materiálů vyžaduje volbu odpovídajících materiálů pro ostatní součásti, zvláště pro šroubové spoje. Hliníkové šrouby značky Alufast® od společnosti Arnold Umformtechnik jsou osvědčené a zvláště vhodné pro šroubové spoje na krytech, ložiskových domečcích nebo výztužích z hořčíkových slitin.


Šrouby Alufast® jsou přitažlivou variantou např. pro konstruktéry převodovek. Podle výsledků technické studie provedené odborníky na spojovací techniku z firmy Arnold Umformtechnik může být u převodovky, jejíž kryt je opatřen 20 šroubovými spoji, úspora hmotnosti až 350 g ve srovnání s ocelovými šrouby. Při roční produkci např. 100 000 převodovek se tak ušetří 35 t oceli ročně.


Spojovací díly Alufast® jsou vhodné i pro spoje vystavené velkému tepelnému zatížení v korozivním prostředí. Komponenty Alufast® mají zvláště dobré charakteristiky při tepelném zatížení. Mechanické vlastnosti šroubů zůstávají stabilní i při dlouhodobém tepelném zatížení s maximálními teplotami do 150 °C. Ve srovnání s ocelovými šrouby mohou konstruktéři u součástí z hořčíkových slitin využívat běžné povrchové úpravy. Šrouby lze díky dobré odolnosti proti korozi bez obtíží použít v průmyslovém prostředí.


Šrouby Alufast® použité pro spojení dílů z hořčíkových slitin se vyznačují větší zbytkovou upínací sílou po cyklickém tepelném zatížení než ocelové šrouby. A nakonec, šrouby Alufast® představují úsporu nákladů 20 až 50 % ve srovnání s ocelovými šrouby s dodatečnou antikorozní povrchovou úpravou.


Skupina Arnold je 100% dceřinou společností globálně působícího koncernu Würth, který s více něž 65.000 spolupracovníky a 420 společnostmi dosahuje zisku přes 8 miliard Euro. V této souvislosti je skupina Arnold pro každého klienta silným partnerem, který se může optimálně přizpůsobit požadavkům trhu.

www.arnold-cz.com

 

Roman STEHLIK
Telefon: 00 42 - 0483 322 109
roman.stehlik@arnold-cz.com


ARNOLD UMFORMTECHNIK GmbH & Co. KG
Carl-Arnold-Strasse 25
D-74670 Forchtenberg-Ernsbach
Germany
Michael PULT
Telefon: +49 (0)7947/821-170
Fax: +49 (0)7947/821-195
michael.pult@arnold-umformtechnik.de
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU