800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů z čirého polykarbonátu
Spodní deska
Obrábění krytů
Mikroperforační válec na HDPE fólie
Frekvenční měnič
5 nejnovějších nabídek
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy
Jednonosníkové mostové jeřáby
Stroje a linky pro zpracování technických vláken, fólií a tkanin

Best Practice – úspěch semináře, kde se sdílí zkušenosti ze sanační praxe

14/03/2013

Best Practice jsou praktické semináře věnující se zvládání rizik v oblasti sanací vlhkého zdiva a hydroizolací. Od běžných odborných seminářů se liší zejména tím, že přednášky jsou orientovány na řešení reálných rizik a problémů v praxi a nejčastěji jsou postaveny na konkrétním případě realizované stavby.

 

V čem jsou tyto semináře jiné? Vždyť seminářů na téma stavebnictví je mnoho.

 

Jak bylo řečeno, semináře Best Practice se orientují pouze na specifický obor ve stavebnictvi, kterým je sanace vlhkého zdiva a hydroizolace. Ani to by však nebylo příliš zvláštní, tato témata se na běžných seminářích vyskytují. Všimli jsme si však, že většinou obsahují mnoho odborných teoretických informací, ale nehovoří již o tom, k čemu všemu může dojít v praxi, jaká rizika na stavebníky a mnohé další číhají a jak si s nimi poradit.

 

Pokud někde realizujeme sanační opatření, jsme zodpovědní za jeho funkčnost a tato zodpovědnost s sebou přináší mnohdy vysoká rizika, o kterých se běžně příliš nemluví.

 

To byl hlavní důvod, proč jsme začali semináře Best Practice pořádat a zaměřovat přednášky právě na praktické zkušenosti z reálných staveb a zejména na rizika, se kterými se lze na těchto stavbách setkat. 

 

Můžete uvést pro příklad témata, kterým se semináře věnují?

 

Témata mohou být velmi různorodá, záleží na složení přednášejících a jejich konkrétních aktuálních zkušenostech. V letošním ročníku jsme se věnovali rizikům komplexní sanace pod úrovní terénu, měření kvality a účinnosti akrylgelových injektáží v praxi, způsobům sanování památkově chráněných objektů, poruchám způsobeným kondenzací vodní páry, sanacím kleneb kontaminovaným ropnými produkty a dalším tématům. Všechna témata byla samozřejmě vázána na reálné stavby a zkušenosti z nich.

 

Kdo na seminářích Best Practice přednáší?

 

Složení přednášejících by mělo být co nejpestřejší a své zkušenosti by zde měli představit majitelé stavebních firem, projektanti, stavbyvedoucí, stavební dozory apod. Zkrátka všichni, kteří mají s oborem sanací vlhkého zdiva a hydroizolací co dočinění a hlavně nesou na svých bedrech rizika a musí s nimi umět pracovat a eliminovat je.

 

„Mělo by být co nejpestřejší“ říkám záměrně, protože letošní ročník seminářů, který proběhl ve středu 30.1. v pražském hotelu Hilton a o týden později, 6.2.2013, v hotelu Maximus Resort v Brně, byl první, kdy jsme se o takovéto složení přednášejících pokusili.

 

A velmi nás těší, že více než 100 odborných účastníků, kteří se ve své praxi setkávají s problematikou vlhkého zdiva, zhodnotilo tento trend velmi pozitivně a čtvrtina z nich dokonce uvažuje o tom, že by se dalšího ročníku zúčastnila právě jako přednášející. Věříme proto, že budeme moci vybrat pro další seminář ta nejzajímavější témata a ty největší odborníky z oboru.

 

Proč se chtějí přednášející o své zkušenosti dělit s ostatními? Nepřipravují se tak o svou konkurenční výhodu?

 

Základem úspěchu u zákazníků je navržení optimálního složení sanačních opatření a následná bezchybná realizace. A o to se nemůžete nechat připravit jakýmkoliv přednášením. Naopak jsme přesvědčeni, že tím, že si navzájem budeme sdělovat své zkušenosti z praxe dojde obecně ke zvýšení odbornosti a kvality v tomto specifickém oboru – zákazníci budou spokojenější a stavební firmy, projektanti a další získají skrze spokojené zákazníky dobrou pověst, která je jistě důležitou součástí jejich podnikání.

 

Nezanedbatelnou motivací je jistě i možnost získání určitého renomé, když předstoupíte jako odborník před plénum dalších profesionálů z oboru.

A v neposlední řadě jsou tyto semináře jedinečnou šancí pro získání užitečných kontaktů.

 

Budou ještě letos nějaké semináře Best Practice pořádány?

 

Další, 4. ročník seminářů Best Practice plánujeme na leden 2014. Pokud byste se však chtěli seznámit s tématy probíranými letos, můžete si objednat DVD s videozáznamem 3. ročníku a poslechnout si tak všechny přednášky. DVD je možné si objednat na webu www.best-practice.cz, kde naleznete i další informace o tomto projektu včetně možnosti přihlásit se na další ročník, ať už jako účastník či v roli přednášejícího.

 

Budeme rádi, pokud se připojíte a pomůžete nám rozvinout tento ojedinělý projekt vzájemné výměny zkušeností týkajících se oblasti rizik, se kterými se ve své praxi každodenně setkáváme.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU