800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava místní komunikace
Ostraha vánočních trhů a funkce správce tržiště
Ochranné pracovní prostředky
Oprava výtluků na MK
Vrata
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

Betonářské práce

21/11/2014

 

absstavebni_120

 

Provádíme kompletní dodávky betonových konstrukcí – bednění, výztuž včetně uložení a vázání, betonáže včetně dodávky a dopravy betonů.

 

Bednění


Velikou výhodou betonových konstrukcí je jejich prakticky neomezený tvar. S ohledem na statické řešení konstrukce a technologický postup lze betonovou směs aplikovat do libovolného tvaru. V tomto ohledu je limitující pouze tvar bednění, jakého jsme schopni dosáhnout.
Nejčastěji používáme deskové bednění PORT. Jde o systém, umožňující rychlou stavbu bednění pro běžné, především pravoúhlé tvary (základy nad úrovní terénu, základové desky, betonové stěny, opěrné stěny apod.). Základním prvkem tohoto systému jsou dřevěné desky v kovových rámech, vyráběné v šířce 150, 300, 600 a 1200mm. Délka desky je 900mm. Společně s rohovými prvky, ztužujícími prvky a spojovacím materiálem vzniká jednoduchý a rychlý bednící systém.
Pro atypické konstrukce, jako jsou třeba oblé či nepravidelné tvary, nebo tam, kde není vhodné použít deskové bednění, používáme dřevěné bednění vyrobené přímo na míru pro daný prvek. Nejčastěji se jedná o obloukové nadpraží, oblouková okna, otvory menších rozměrů, průvlaky apod. Pro co nejpřesnější tvar často doplňujeme dřevěné bednění plechem, jež umožní dotvarovat oblé tvary konstrukce.
Pro bednění stropních konstrukcí používáme bednění DOKA.
 

Výztuž

Nedílnou součástí drtivé většiny betonových konstrukcí je výztuž. Používá se z toho důvodu, že beton samotný má sice vysokou pevnost v tlaku, ale velmi malou pevnost v tahu (zhruba desetkrát menší). Pokud by do betonu nebyla přidána výztuž, často by betonová konstrukce neusnesla ani sama sebe.
Pevnost oceli v tahu i tlaku je prakticky stejná a mnohonásobně vyšší, než u betonu. Má také velmi podobnou tepelnou roztažnost jako beton. Z těchto důvodů je ocel nejběžnější výztuží betonu a společně tvoří železobeton.
 

Betonáž

Po konstrukci bednění, osazení a vyvázání výztuže následuje samotná betonáž. Ta je prováděna buď přímo litím betonové směsi z autodomíchávače, nebo pomocí dopravního zařízení - badie na jeřábu, betonpumpa. Zajišťujeme obě možnosti.

 

ABS - stavební společnost s.r.o.

eplická 4
Bílina
418 01
Česká republika

Tel.: +420 417 821 242
Fax: +420 417 821 002
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU