800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Náhradní díly na vrtačku PK 203
Traktor
Materiál z betonu
Vrata
Dříví
5 nejnovějších nabídek
Pásová pila MEBAeco 335
Svařovcí zdroje NEOMIG - kompaktní
PLAZMOVÁ TECHNOLOGIE - Kjellberg
Ocelová lana
Evidence – Kontrola – Revize

Bezdotykové měření teploty ve sklářství

31/10/2014

 

 

raytek_234

 

Berlín – Návštěvníci veletrhu glasstec, který se bude konat 21. až 24. října v německém Düsseldorfu, najdou ve stánku společnosti Raytek/Ircon (hala 14, stánek A39) řešení
bezdotykového měření teploty pro téměř všechny fáze výroby a zpracování skla.

 

mer_268_01

 

Obrázek: Infračervený pyrometr Raytek Marathon spolehlivě monitoruje výrobu skla bez rizika kontaminace produktu


Odborníci na infračervené měření teploty nabízejí kompletní program pyrometrů a IR měřicích systémů pro všechny rozsahy teplot. Bezkontaktní systémy zajišťují maximální spolehlivost a rychlost bez rizika kontaminace produktu. V kombinaci s vysoce výkonným softwarem podporují automatické řízení výrobních procesů a kompletní dokumentaci kvality.


Raytek a Ircon sdílejí stánek se svou sesterskou společností Datapaq, předním dodavatelem záznamníků dat pro záznam průběhu teplot v provozu. Centrem expozice je kombinované řešení Raytek a Datapaq pro temperování skla: infračervený měřicí systém GS150 od firmy Raytek vytváří tepelné obrazy všech skleněných panelů před vstupem do kalicí komory a systém Datapaq Furnace Tracker se stará o konfiguraci a řízení procesu, záznam teplotní křivky při předehřevu, v peci a v průběhu kalení.


Ircon představuje obecné příklady použití snímačů řady Modline 7. Tyto robustní bodové snímače, vybavené vhodným chladicím zařízením, mohou být použity při teplotě okolí až +315 °C. Mezi zajímavé produkty expozice patří také snímače Modline 77 a 78 pro výrobu plaveného skla a ultratenkého taženého skla.


Raytek dále představí řešení zvláště náročných měření v procesech, jako jsou tavení skla a povrchové úpravy skla. Řešení využívají infračervené řádkové skenery MP150, které vytvářejí teplotní obrazy skleněných výrobků v průběhu procesů a dávají přehled o správném zahřátí každé jednotlivé tabule a vyrovnané distribuci tepla. Navíc je okamžitě zobrazena každá vada. Je-li to podle výsledků měření vyžadováno, může uživatel okamžitě opravit konfiguraci procesu.

Řada snímačů Raytek Marathon, která bude také představena na veletrhu glasstec, je určena pro nepříznivé provozní podmínky. Kombinuje v odolném pouzdře inteligentní digitální elektroniku a moderní elektro-optické systémy s možností dodat k nim aplikačně specifické příslušenství. Řada zahrnuje IR teploměry pro jednokanálové a multikanálové měření (poměrový pyrometr), teploměry pro krátké vlnové délky a IR teploměry s optickými vlákny.


O firmě
Raytek GmbH vyvíjí a vyrábí pod značkami RAYTEK a IRCON infračervené snímače určené k bezdotykovému měření teploty v rozsahu -50 až +3 500 °C. Snímače jsou určené pro rychlé a přesné měření povrchové teploty na dálku, bez nutnosti dotýkat se měřeného povrchu. Typické možnosti použití jsou v metalurgii, sklářství, cementárnách nebo při zpracování plastů. Sortiment společnosti Raytek zahrnuje pevné infračervené snímače, řádkové infračervené skenery a termokamery. Všechna měřicí zařízení jsou vhodná pro instalaci v provozech a u strojů a mohou být prostřednictvím specifických průmyslových rozhraní začleněna do systému dohledu nad provozem.
Raytek GmbH v Berlíně je pobočka mezinárodní společnosti Raytek Corporation se sídlem v Santa Cruz (USA). Berlínská pobočka je zodpovědná za marketing, obchod a služby v Evropě, Africe a na Blízkém východě. Raytek Corporation má více než 50 let zkušeností v oboru infračerveného bezdotykového měření teploty a po celém světě zaměstnává přibližně 200 lidí. Kromě hlavního sídla v USA a evropské pobočky v Berlíně má pobočku v Číně a regionální kanceláře a autorizované distributory po celém světě. Společně zajišťují, aby firma byla vždy blízko k zákazníkovi a aby klient dostal vždy rychlé služby a konzultace přímo na místě. Sesterská společnost v koncernu Fluke Group je DATAPAQ, přední světová firma v oboru výroby snímačů teploty a analytické techniky pro všechny typy průmyslových topicích a ohřívacích zařízení.
www.raytek.com


TSI System s.r.o.
Dr. Libor KELLER
info@tsisystem.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU