800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Konektory
Lokální oprava střechy
Dýchací přístroje
Použité tvářecí stroje znáček TRUMPF, AMADA
Barevné kovy
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Vštřikovací HDPE drť
Drť HDPE PE 500
Převodník pro termoelektrické snímače typu K, J, S, B, L
Převodník pro odporové vysílače s proudovým výstupem 4 - 20 mA

Bezkontaktní měření teploty v procesech tepelného zpracování materiálů

04/06/2015

 

 

raytek_234

 

Raytek a Ircon na veletrhu METEC-THERMPROCESS 2015


Berlín – Společnosti Raytek a Ircon, specialisté na infračervené měření teploty, budou na letošním veletrhu METEC-THERMPROCESS vystavovat svůj kompletní sortiment pyrometrů pro metalurgii (hala 9, stánek B73). Pyrometry, které na dálku detekují infračervené záření předmětů, při procesech tepelného zpracování materiálů spolehlivě měří teplotu do 3 000 °C. Mezi vystavenými exponáty budou robustní ruční zařízení i systémové pyrometry s odolným příslušenstvím, od snímačů pro výrobce OEM s velmi kompaktními tvary a malými rozměry až po vysoce přesné systémy pro záznam termogramů. Tým odborníků rád doporučí odborným návštěvníkům nejlepší řešení jejich specifických úloh. Společnosti Raytek a Ircon dodávají výkonná řešení pro všechny druhy úloh, s využitím digitálních i analogových signálů a s možností začlenění do prostředí průmyslové automatizace prostřednictvím různých komunikačních sběrnic nebo protokolů průmyslového Ethernetu.

tepl_238

Obrázek: Odolné pyrometry pro použití v prostředí s vysokou teplotou


Poslední přírůstek do této skupiny produktů, přenosné infračervené teploměry Raynger® 3i Plus, jsou určené do velmi horkého pracovního prostředí pro měření teploty do 3 000 °C. Velké optické rozlišení umožňuje přesné měření z větší vzdálenosti. Varovný detektor „Red Nose“, odolný proti vysoké teplotě, zajišťuje bezpečnost obsluhy a efektivitu měření. Díky duálnímu laseru a označení měřené oblasti viditelnému dokonce i na rozžhaveném červeném pozadí jsou tyto teploměry perfektní volbou pro primární a sekundární procesy tepelného zpracování kovů.


Široký sortiment bodových pyrometrů pro fixní instalaci zahrnuje jednopásmové a poměrové pyrometry stejně jako pyrometry s vláknovou optikou, vhodné pro extrémní průmyslové prostředí. Instalace na vzdálených nebo obtížně přístupných místech není žádný problém, protože dodávaný software umožňuje snímač nakonfigurovat z PC. Integrované funkce automatické diagnostiky zajišťují konstantní přesnost. Nasměrování pyrometru usnadňuje hledáček, laserový zaměřovač nebo videozobrazení měřené scény. Motorizovaný posuv objektivu umožňuje zaostřit snímač i na dálku. Chladič dovoluje pyrometr použít v prostředí s teplotou až +315 °C.

Řada Raytek MI3 představuje nejmenší systémové pyrometry na světě, 28 mm dlouhé o průměru 14 mm. Snímače MI3 mohou bez chlazení pracovat při teplotě okolí do +180 °C. Dva typy měřící v krátkovlnném rozsahu umožňují přesné měření teploty reflexních povrchů a jsou proto pro měření teploty kovových materiálů vhodnější než dlouhovlnné snímače. Snímače MI3 jsou dostupné také v provedení s certifikáty ATEX a IECEx pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu.


Řádkové skenery Raytek a Ircon vytvářejí živé termogramy probíhajících procesů zejména v kontinuální nebo dávkové výrobě, ale lze je samozřejmě použít i pro diskrétní výrobní procesy. Skenery mají zorný úhel 90° a jsou vybaveny laserovým zaměřovačem, vodním chlazením a krytem pro ofuk objektivu vzduchem. Mohou tedy pracovat i v těch nejnáročnějších podmínkách. S maximálním optickým rozlišením 200:1, rychlostí skenování do 150 řádků za sekundu a až 1 024 měřicími body na jeden řádek patří k nejpřesnějším a nejrychlejším termografickým zařízením na trhu. V reálném čase tak mohou být detekovány minimální odchylky teploty a malá horká místa.


Raytek a Ircon na veletrhu METEC-THERMPROCESS
Düsseldorf, Německo
16. až 20. června 2015
Hala 9, stánek B73

O firmě
Raytek GmbH vyvíjí a vyrábí pod značkami RAYTEK a IRCON infračervené snímače určené k bezdotykovému měření teploty v rozsahu -50 až +3 500 °C. Snímače jsou určené pro rychlé a přesné měření povrchové teploty na dálku, bez nutnosti dotýkat se měřeného povrchu. Typické možnosti použití jsou v metalurgii, sklářství, cementárnách nebo při zpracování plastů. Sortiment společnosti Raytek zahrnuje pevné infračervené snímače, řádkové infračervené skenery a termokamery. Všechna měřicí zařízení jsou vhodná pro instalaci v provozech a u strojů a mohou být prostřednictvím specifických průmyslových rozhraní začleněna do systému dohledu nad provozem.
Raytek GmbH v Berlíně je pobočka mezinárodní společnosti Raytek Corporation se sídlem v Santa Cruz (USA). Berlínská pobočka je zodpovědná za marketing, obchod a služby v Evropě, Africe a na Blízkém východě. Raytek Corporation má více než 50 let zkušeností v oboru infračerveného bezdotykového měření teploty a po celém světě zaměstnává přibližně 200 lidí. Kromě hlavního sídla v USA a evropské pobočky v Berlíně má pobočku v Číně a regionální kanceláře a autorizované distributory po celém světě. Společně zajišťují, aby firma byla vždy blízko k zákazníkovi a aby klient dostal vždy rychlé služby a konzultace přímo na místě. Sesterská společnost v koncernu Fluke Group je DATAPAQ, přední světová firma v oboru výroby snímačů teploty a analytické techniky pro všechny typy průmyslových topicích a ohřívacích zařízení.
www.raytek.com


TSI System s.r.o.
Dr. Libor KELLER
info@tsisystem.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU