800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptáváme materiál 19 452
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Carun: Průkopníci za legalizaci konopných produktů vítají schválení novely „konopného“ zákona

31/01/2013

carun_624Praha, 30. ledna 2013 – Zákonodárci se po novém roce vrátili k projednávání využití konopí k léčebným účelům. Senát novelu dnes schválil. Léčivé prostředky z konopí si budou moci pořídit pacienti v lékárnách pouze na elektronický předpis. Změnu musí ještě podepsat prezident a až pak začne platit. Podle Jiřího Stably s Carun Pharmacy snad již nebude nic bránit tomu, aby se léčivé konopí dostalo k lidem. „Byli jsme mezi prvními, kdo takhle houževnatě a hodně komunikoval, aby se konopí dostalo blíže k nemocným. Jsme rádi, že se tak stalo a musíme poděkovat všem, kdo se o to přičinil. Je to nejlepší krok k tomu, aby se konopí zlegalizovalo kompletně. Každý člověk nad 18 let, který bude seznámen s legislativou, by měl mít zákonnou šanci konopí užívat,“ míní Jiří Stabla z Carun Pharmacy.

 

Zpočátku by se mělo konopí dovážet nejspíše z Nizozemska či Izraele, to však vypadá jako šité na míru těmto dvěma zemím. Gram by měl přijít na 80 až 200 Kč. Měsíční léčba konopím by podle předkladatelů měla stát nejvýše 1500 korun, což je však nesmysl. Skutečná cena měsíční léčby by přišla nemocné až na neuvěřitelných 15 tisíc korun. Pacienti totiž mnohdy vyžadují i desítky gramů marihuany na měsíc. Dovoz konopí je však podle Jiřího Stably nesmysl, pěstování bylo možné u nás paralelně řešit společně s novelizací. Tuzemské pěstování by mělo léčivou marihuanu zlevnit o desetikoruny za gram oproti tomu dováženému při minimálně stejné kvalitě. „Kdyby se licencované konopí vyrábělo u nás, cena bude až o dvě třetiny nižší,“ říká Jiří Stabla z Konopnyshop.cz, který prodává schválené zdravotnické prostředky z konopí Carun. Dávkování marihuany v zahraničí se pohybuje v rozmezí jeden až pět gramů na den. Ministerstvo zdravotnictví připustilo, že by postupně léčbu u nás částečně hradily pojišťovny, ty s tím však zatím nesouhlasí. Cenu ovlivní i počet udělených licencí. Hovoří se minimálně o třech a maximálně deseti licencích.

 

Pacienti si budou moci konopí pořídit v lékárnách na předpis s modrým pruhem, což znamená, že jde o kategorii léčiv s omezeným předepisováním. Výdej se děje přes centrální úložiště elektronických předpisů. Pěstování doma se tím prakticky naprosto vyloučí. O tom, že by léčbu hradily pojišťovny lze v současnosti jen spekulovat. Ministerstvo zdravotnictví to připouští, nicméně ve zdravotním pojištění není dostatek financí.

 

Konopí je vhodné ke zmírnění příznaků nemocím, jako je roztroušená skleróza, Parkinsonova choroba, rakovina, AIDS. Už dnes se používá při léčení atopického ekzému, lupénky a dalších kožních problémů a bolestí ve formě masti.

 

Konopí pomáhá již dnes: V konopné lékárně v OC Letňany či Českých Budějovicích a nově v Litoměřicích

 

Pořídit lze produkty třeba v první konopné lékárně. V pražském obchodním centru Letňany byla nedávno otevřena lékárna Konopnyshop.cz v Česku se specializací na konopí. Nabízí konopné masti proti lupénce nebo akné, ale také kosmetické prostředky. Součástí servisu je i poradenství ohledně zdravotních účinků konopí. Známý je například zdravotnický prostředek Carun z výtažků z celých rostlin. „Nejedná se jen o účinky THC. Vedle této psychoaktivní látky konopí obsahuje řadu zdraví prospěšných látek, jako jsou cannabinoidy nebo esenciální mastné kyseliny, a to v ideálním poměru pro lidský organizmus,“ vysvětluje Jiří Stabla, zástupce výrobce zdravotnických prostředků Carun.

 

Další z konopných lékáren Konopnyshop.cz byla nedávno otevřena rovněž v Českých Budějovicích. Vznikla podle slov Stably díky zahájení provozu první konopné lékárny frekventovaném a strategickém místě v OC Letňany v Praze. „Otevření první konopné apatyky se dostalo do povědomí a vyvolalo další zájem o otevření v jiných lokalitách v Česku. Tímto krokem se dle mého názoru i České Budějovice zapíší do povědomí a podpoří rovněž zájem sousedů z Německa. Na tamním trhu zdravotnické prostředky z konopí dosud chybí,“ míní Jiří Stabla. Nově otevírá i v Litoměřicích v ulici Masarykova. Konopnyshop.cz rovněž nabízí možnost spolupráce pro všechny milovníky léčivé rostliny konopí a to formou otevření vlastní prodejny formou franchisingu.

 

Samopěstování bude konec, lidé se však nevzdají

„Pro uspokojení poptávky, která nyní převyšuje nabídku, by vážně nemocní měli dostat šanci si rostlinu vypěstovat doma, tedy za minimálních nákladů. Protože však samopěstování není všespásné, vedla by cesta vytvořením velké tírny na zpracování konopí, která zatím v Česku chybí,“ míní Jiří Stabla.

 

Více informací získáte na webu http://www.konopnyshop.cz nebo na kontaktu:

 

 

Pavel Kašpar             

PR manažer                

 

T: +420 739 290 708 

E: pavel.kaspar@justC.cz

 

Just Communication s.r.o.

Dlouhá 16

110 00  Praha 1

 

 

O značce CARUN

Výrobce CARUN, VlP s.r.o., je výhradně českou výrobní a obchodní společností, nabízející široký sortiment prověřených odborně připravených produktů z konopí, které firma prodává po celé EU. V současné době je firma jediným českým výrobcem, který vyrábí zdravotnický prostředek z konopí botanického druhu. Společnost je vlastníkem nejznámějšího konopného portálu v ČR http://www.konopnyshop.cz. Carun je registrovanou značkou. Slogan firmy: „Znáte pravdu o konopí?“.

Více informací získáte také na http://www.carun.cz nebo na http://www.konopnyshop.cz.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU