800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava chodníku a dešťové kanalizace
Nadstavba informačního systému
Výstavba podélného stání a chodníku
Běžná údržba komunikací
Popisovací fólie
5 nejnovějších nabídek
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur
Pokládka živice

Cemex Elegohouse – izolované základové desky pro energeticky úsporné budovy

17/06/2013

Bydlení v nízkoenergetickém nebo pasivním domě je v současné době trend, který určuje jednak rostoucí cena energie a také dostupnost nových technologií ve stavebnictví. Jednou z novinek je Elegohouse – základový systém, který dokáže snížit energetické nároky stavby díky integrované tepelné izolaci.

Podceňovat základy domu se nevyplácí
Při plánování stavby domu je řešena celá řada otázek. Jednou z prvních a zásadních je i volba základového systému, na kterém bude dům stát. Základy jsou vzhledem ke své funkci jednou z nejdůležitějších částí domu, protože musí zaručit spolehlivost celé stavby na mnoho desítek let. Případné poruchy základových konstrukcí narušují stabilitu domu a snižují funkci izolací, navíc je lze jen velice obtížně odstranit.

Pro současné novostavby, je vhodné volit takový systém, který je nejen spolehlivý, ale dokáže také dobře izolovat a usnadnit provádění navazujících konstrukcí. A právě tyto požadavky byly brány v potaz při navrhování základových konstrukcí Elegohouse.

V čem je základový systém Elegohouse jiný?
Elegohouse využívá kombinaci tradičního zakládání na pásech s osvědčeným systémem příhradových nosníků, které se využívají pro stropní konstrukce, čímž se vytvoří na podkladu nezávislá základová deska. Mezi nosníky jsou vkládány speciální vložky. Ty nejprve slouží jako ztracené bednění při betonáži a posléze plní tepelně izolační funkci základů.  Stavba je tak izolována nejen tepelně, ale také účinně vůči zemní vlhkosti.

deska_400_01

Řez základovou deskou Elegohouse

 Hlavní výhody základového systému Elegohouse
Jednoznačnou předností je dokonalé zateplení základů bez tepelných mostů. Výhodné je i umístění tepelné izolace pod vrchní roznášecí deskou, díky čemuž není izolace zatěžována a nehrozí tak její postupné sesedání při zatížení. Sílu tepelné izolace lze také jednoduše uzpůsobit pro různé úrovně energetického požadavku budovy. Systém Elegohouse tak umožňuje realizaci domů v nízkoenergetickém nebo dokonce v pasivním standardu bez nutnosti doplnění další tepelné izolace do podlahy. Skladba podlahy se tím zjednoduší a zlevní.

deska1_400_01

Základová deska Elegohouse před betonáží

Další výhodou systému Elegohouse je jeho samonosnost, tedy nezávislost na podkladu. Není třeba vytvářet podpůrný štěrkový podsyp, jehož pozvolné sedání přináší vždy komplikace. Vzniklá vzduchová mezera mezi terénem a deskou je spolehlivým opatřením vůči vzlínající vlhkosti. Použitím speciálních samozhutnitelných betonů Cemex Compacton je docíleno dokonalé rovinatosti a přesnosti desky, což usnadňuje následné zakládání stavby a pokládku podlah.

 

 

Více informací najdete k článku zde

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU