800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

Čína je daleko vpředu: trendy na trhu balicích strojů

02/12/2013

V roce 2012 bylo ve světě vyrobeno balicích strojů o hodnotě 48 mld. USD, růst v tomto roce byl robustní 10 %. Vyplývá to ze studie společnosti pro výzkum trhu Euro Monitor International. V období 2006–2012 byl roční přírůstek průměrně 7 % ročně a to i přes pokles o více než 5 % v roce 2008–2009. I když čtyři z pěti hlavních výrobců patří mezi nejrozvinutější země, Čína se vyvinula během tohoto období v největšího výrobce a spotřebitele balicích strojů. Budoucí růstový potenciál je podle studie především v jihovýchodní Asii a v Latinské Americe.
V roce 2008 se Čína stala vedoucím výrobcem balicích strojů, zatímco její hlavní konkurenti v Evropě a v Severní Americe trpěli finanční a hospodářskou krizí. Čína zaznamenala v letech 2007– 2012 průměrnou roční míru růstu (CAGR) ve výši 25 % z hodnoty produkce balicích strojů, úžasný výsledek ve srovnání s 3 % CAGR pro Německo, 2 % pro Japonsko, 1 % pro Itálii a minus 2 % pro Spojené státy. Silný růst v Číně je založen na předchozím vzestupu domácí poptávky v důsledku rostoucí čínské průmyslové výroby, rostoucím disponibilním příjmem konzumentů a rozmanitostí potřeb, pokud jde o funkčnost a kvalitu obalů. Čínská poptávka po balicích strojích v roce 2012 byla víc než dvakrát tak vysoká, než jaká byla na druhém největším trhu pro balicí stroje, v USA.
Druhým největším výrobcem balicích strojů na světě zůstává Německo. Obrat odvětví vyrábějícího balicí stroje v roce 2012 byl více než 7,5 mld. USD nebo o 15 % více než v roce 2006. Německo se dosud plně nezotavilo z globální ekonomické recese, nejtvrdší postih byl v roce 2009, když tržby z průmyslové činnosti poklesly o více než 20 %. Německo je zemí nejvíce zasaženou z top výrobců balicích strojů, protože její výrobky jsou kvalitnější a tedy dražší ve srovnání s výrobky ostatních výrobců světa. Průmysl by měl být v roce 2014 zpátky na úrovni roku 2008 a obrat by měl být 7,9 mld. USD. Zásadní význam pro růst bude mít vývoz do rozvojových zemí. Budoucí šance jsou v jihovýchodní Asii a v Latinské Americe. Důvodem je hlavně vzestup spotřebitelských výdajů a zvyšování výrobní kapacity v klíčových odvětvích pro balení, jako jsou potraviny, nápoje, léky, chemikálie pro domácnost, kosmetika a toaletní potřeby. Více než polovina balicích strojů jde do potravinářského a nápojového průmyslu. Do roku 2020 růst spotřebitelských výdajů na potraviny a nealkoholické nápoje by měl být nejsilnější v zemích BRIC stejně tak v Indonésii, Mexiku a Venezuele.
Dalším významným zákazníkem balicích strojů jsou výrobci léčiv, domácí chemie, kosmetiky a výrobků pro osobní péči. Z hlavních ekonomik světa se nejsilnější růst očekává v Číně s odhadnutými 15 % v období 2013–17. Indie, Rusko, Saudská Arábie a Indonésie, tam se očekává dvouciferný růst (CAGR) v průběhu příštích pěti let. Ve vyspělých zemích se očekává mnohem slabší růst, 1 % v Japonsku, 2 % ročně v Německu, a 4 % ve Spojených Státech. Tento slabý růst je impulzem pro výrobce balicích strojů zaměřit své investice především do růstových oblastí.

 

stroj_600

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU