800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Přeprava D/Schwabach - CZ/Jičín
Gitterboxy
Výroba garážových vrat - poptávám prkna
Palety
Přeprava zboží
5 nejnovějších nabídek
Výkup rozbitých přepravek výměnou za nové bedny
Plastové odpady - výkup
Výrobní program
Historie firmy
WOODPROTECTOR

Čistý čerstvý vzduch pro tepelnou pohodu v obytných budovách

26/05/2015

 

 

mateiciuc_240

 

Zajištění dostatečné výměny čerstvého vzduchu, současně se zabezpečením teplotní pohody v budovách, je jedním ze základních úkolů projektantů. Vlivem stoupajících cen energie na vytápění a nové generace téměř těsných oken se budovy utěsňují, což má špatný vliv na přirozenou výměnu vzduchu. Řešením jsou nové technologie větrání s rekuperací tepla v kombinaci s teplovzdušnými systémy vytápění.

 

vzduch_451

 

Flexibilní potrubí KLIMAFLEX SB

Správně navržené systémy zajišťují příjemné a zdravé klima v obytných prostorách po celý rok. Díky použití moderních rekuperačních jednotek lze minimalizovat nutnost dalšího dohřevu přiváděného vzduchu z důvodu efektivního využití teplotních zisků v budovách, jako např. metabolismu přítomných osob, osvětlení, ledničky, televize a ostatních spotřebičů. Neopomenutelnou výhodou teplovzdušného vytápění je úspora místa, které zabírají běžná otopná tělesa.

Tab. 1: Parametry rozvodových trubek KLIMAFLEX SB

Vnější průměr Vnitřní průměr Poloměr ohybu Délka smotku
[mm] [mm] [m] [m]
63 51 0,26 50
75 61 0,29 50
90 75 0,33 50
160 136 0,43 50
200 171 0,5 25

Potrubní systémy KLIMAFLEX SB

Mezi našimi partnery už jsou i výrobci rekuperačních jednotek s aktivní regulací vlhkosti. Je obecně známo, že tepelně vlhkostní mikroklima v obytných místnostech patří mezi základní předpoklady pro zdraví a spokojenost lidí pobývajících v těchto prostorách.

V prostorách, kde trávíme mnohdy až 90 % svého času, má čerstvý, čistý a okysličený vzduch se správnou teplotou a relativní vlhkostí, velmi příznivý vliv na naše zdraví a osobní pohodu.

Firma MATEICIUC a.s. je výrobcem potrubních systémů KLIMAFLEX SB, které jsou nezbytnou součástí systémů, řešících rekuperační větrání budov. Díky své konstrukci a technickému řešení jsou velmi flexibilní a zároveň mechanicky odolné. Umožňují dokonalý transport vzduchu a minimální tlakové ztráty. Vnitřní stěna potrubí je opatřena antibakteriální a protiplísňovou úpravou. Hladkost vnitřního povrchu potrubí s minimem spojů, snižuje možnost jeho znečišťování a vibrací. Mezi další výhody tohoto potrubního systému patří jednoduchá manipulace a montáž, nízká hmotnost, snadné čištění a dlouhá životnost. Běžná délka trubek KLIMAFLEX SB je 50 m, takže nevznikají zbytečné spoje a potenciální netěsnosti. Oba konce těchto trubek jsou opatřeny ochrannými zátkami z důvodu zamezení znečištění během dopravy, skladování a montáže. V základní nabídce je barva vnější stěny modrá nebo zelená. Barva vnitřní stěny je obvykle šedá nebo bílá.

Ověřená kvalita

Certifikace tohoto produktu byla provedena dle nařízení vlády č.163/2002 Sb. ve znění nařízení vlády č. 312/2005 Sb. autorizovanou osobou a byl vydán Certifikát výrobku, který deklaruje splnění technických požadavků. Před vydáním Certifikátu byl rovněž hodnocen systém řízení výroby s následujícím jednoročním dohledem, včetně odběru vzorků a posouzení stanovených vlastností výrobku. Součástí certifikace byly i zkoušky mechanické odolnosti, zkoušky potřebné pro klasifikaci reakce na oheň dle ČSN EN 13501-1+A1:2010, měření tlakových ztrát, mikrobiologické testy s hodnocením působení mikroorganismů a plísní atd.

Společnost MATEICIUC a.s. aktivně spolupracuje s obchodními partnery, projektanty a v neposlední řadě i s realizátory. Snaží se zkušenosti a potřeby těchto partnerů uplatňovat při vývoji a výrobě tak, aby výrobky plnily všechny potřeby, které od nich zákazníci požadují.

 

kryt_245   monta_234

 

MATEICIUC a. s.

Ke Koupališti 370/15
Odry
742 35
Česká republika

Tel.: +420 556 312 411
Fax: +420 556 730 417
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU