800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava komunikace
Kotel
Zateplení RD
Dodání obalů
Vertikální obráběcí centrum
5 nejnovějších nabídek
Bazény a zastřešení
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu

CNG - palivo budoucnosti

25/02/2016

 

Zvažujete obměnu vozového parku? Či dokonce výstavbu vlastní CNG stanice? Následujte nás – doporučujeme vozidla poháněná CNG!

Naše společnost HUTIRA – BRNO, s.r.o. v rámci obnovy vozového parku zakoupila 3 nová osobní vozidla na CNG a v průběhu letošního roku hodláme tuto flotilu rozšířit o další 2-3 CNG vozy. Co nás k tomu vedlo?

V současné době je zemní plyn, jako pohonné médium motorových vozidel, nejperspektivnějším palivem ve střednědobém horizontu. Jedná se o ekonomické a ekologické palivo. Provozní náklady vozidel poháněných CNG jsou oproti všem současným palivům výrazně nižší. Naše nové vozy VOLKSWAGEN GOLF VARIANT TGI mají spotřebu 3,4 kg/100 km. Jedná se o úsporu zhruba 50% oproti ceně benzínu Natural 95 a 35% oproti naftě.  Stlačený zemní plyn je také prakticky nezcizitelný.

CNG je aktuálně nejekologičtějším palivem, protože se do něj nepřidávají žádné příměsi a aditiva a spaluje se čistý metan. Při spalování se produkuje výrazně méně sledovaných škodlivin i karcinogenních látek. Navíc, při tankování plynu nemůže dojít ke kontaminaci půdy jako u kapalných paliv. Stlačený zemní plyn je i bezpečným pohonným médiem. Benzín a LPG patří do třídy nebezpečnosti I., nafta do třídy III. a CNG do třídy IV.

Česká republika podpořila i legislativně provoz vozidel na CNG. Vozidla jezdící na CNG s největší povolenou hmotností do 12 tun jsou zbavena povinnosti platit silniční daň a rovněž sazba povinného ručení je u některých typů vozů nižší.

Nejsme však jen pasivními uživateli CNG. Kromě jiných projektů vyhrála naše společnost výběrové řízení na výstavbu stanice CNG v Popůvkách u Brna, které bylo vypsáno společností EON. S výstavbou této stanice začneme na jaře letošního roku. Tímto krokem rozšíří společnost EON společně s námi možnost tankování CNG v Brně a okolí.

Již první zkušenosti s jízdou v nových vozech Volkswagen Golf jsou velmi pozitivní. Auta jsou velmi tichá a komfortní. Rádi Vám poskytneme informace týkající se provozu zmíněných zakoupených vozidel či o výstavbě čerpací stanice CNG.

 

cng_400

 

 

 

hutira_gas_industry_regulator_143_55

HUTIRA - BRNO, s.r.o.

Vintrovna 398/29
Popůvky u Brna
664 41
Česká republika

Tel.: +420 541 212 144
Fax: +420 541 219 763
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU