800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

Co předvede TMH na veletrhu CeMAT 2016

20/04/2016

 

 

toyota_120

 

Přemýšlej jako Toyota - to je téma nastolené společností Toyota Material Handling pro letošní veletrh. Odráží široké spektrum nápadů a konceptů, které Toyota vyvinula na podporu řidičů manipulační techniky a jejich manažerů. Mnohé koncepce jsou k dispozici již nyní, jiné se zatím dívají do budoucnosti.

Nová energie, nové pohonné systémy

Jednou z klíčových oblastí, na které se Toyota na veletrhu CeMAT zaměří, jsou energetické systémy. Dvě nejnovější modelové řady, ručně vedené zakladače BT Staxio řady P a 48V elektrické čelní vysokozdvižné vozíky řady Toyota Traigo 48, jsou k dispozici s li-ionovými bateriemi. To znamená, že Toyota je nyní schopná nabídnout tyto velmi efektivní a úsporné baterie ve všech základních a nejpoužívanějších segmentech elektrických vozíků, včetně retraků a vychystávacích vozíků.

Jiné pohonné systémy, které budou v Hannoveru prezentovány, zahrnují nejnovější výkonné spalovací motory a technologii palivových článků, která je již nyní ostře testována některými evropskými zákazníky Toyoty. Nové spalovací motory pro modely řady Toyota Tonero jsou velmi zajímavé díky vysoké efektivnosti, která je mnohem méně ovlivnitelná i těmi nejagresivnějšími jízdními styly - což je faktor, který může u jiných motorů vést ke zvýšení spotřeby až o 35%.

 

cemat_350

Svěží, chytrá, elegantní dynamika fleet managementu I_Site

Na veletrhu CeMAT 2014 prezentovala Toyota svoji koncepci Smart Truck založenou na systému I_Site, on-line systému správy flotily využívajícího standardní komunikační sítě a přenášející rozsáhlé spektrum dat o výkonu vozíků a jejich řidičů. I_Site získal společnosti Toyota mnohá odborná ocenění.

Na letošní akci představí Toyota pokročilou koncepci tohoto systému rozšířenou o další praktická řešení ve speciální expozici pod názvem Smart Dynamics.

Zóna Smart Dynamics je futuristicky uspořádanou části stánku a představí širokou řadu výhod, které mohou logističtí manažeři vytěžit z nasazení rozvinuté koncepce Smart Truck. Zahrnuje technologie v oblasti bezpečnosti, výkonu řidičů, vylepšení v oblasti servisu a energetického managementu. Využití dat podporujících a vylepšujících efektivnější nasazení vozíků založené na flexibilních pronájemních režimech je dalším klíčovým prvkem, stejně jako koncepce inteligentního srovnávání provozních a výkonových charakteristik strojů nasazených v různých provozech a střediscích uživatele.

Důraz na jednoduchost řešení s automatizovanými vozíky

Toyota disponuje rozsáhlými praktickými zkušenostmi při vývoji a realizaci řešení s automatickými vozíky i celou řadou zajímavých referencí z různých oborů výroby a logistiky. Některé nejnovější koncepty v oblasti automatizace budou předvedeny i na letošním CeMATu.

Hlavní důraz přitom bude kladen na jednoduchost vyvíjených řešení. Mnoho zákazníků Toyoty již z výhod automatizovaných procesů manipulace ve vybraných provozech těží, ale jinde si stále udržují kontrolu nad manipulací s lidskou obsluhou. Tento způsob rozvoje i udržení kontroly je založen na standardních modulech, které má Toyota k dispozici. Ty snižují provozní časy i provozní náklady a odbourávají obavy, které vyplývaly ze škály rizik, se kterými se uživatelé vozíků potýkají nebo potýkali v minulosti.

Štíhlá výroba v akci

Toyota je již mnoho let spojována s různými podnikatelskými a manažerskými koncepcemi, z nichž je například světoznámý výrobní systém založený na procesech štíhlé výroby - Toyota Production System (TPS) - celosvětově široce přejímaný mnoha výrobními společnostmi. CeMAT 2016 využije Toyota k demonstraci vybrané sekce z výrobní linky vyrábějící čelní vozíky Toyota Tonero a seznámí návštěvníky svého stánku, jak TPS funguje v praxi a jaké kvalitativní benefity jsou s jeho nasazením spojeny.

Ochutnávka budoucích technologií

Obzvlášť zajímavou částí prezentace bude letos seznámení s technologiemi, které Toyota vyvíjí s ohledem na budoucnost. V rámci Future Technology Tour představí řadu inovativních pohledů na manipulaci s materiálem. Návštěvníci budou rovněž vyzývání podělit se s Toyotou o svůj pohled na představené vize a názory na vývoj designu nových vozíků. Expozice zahrnuje různé progresivní koncepce, například dálkové řízení provozu nebo aktivní nosiče nákladu.

 

Toyota Material Handling CZ s.r.o.

K Vypichu 1049
Rudná
252 19
Česká republika

Tel.: +420 311 651 111
Mob.: zelená linka: +420 800 900 911
Fax: +420 311 651 311
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU