800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptáváme materiál 19 452
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Comau Robotics představuje nový model robota

03/07/2015

 

Comau, přední světový výrobce automatizovaných výrobních systémů, které zvyšují efektivnost a optimalizují produktivitu, představuje nový vysokorychlostní průmyslový šestiosý robot Racer3 s nosností 3 kg a dosahem 630 mm. Tento třetí robot oceňované rodiny robotů Racer představuje odpověď firmy Comau na rostoucí poptávku trhu po rychlé, úsporné robotické automatizaci pro široké spektrum výrobních podniků. Díky nadčasové konstrukci a exteriéru z broušeného kovu nový vysoce výkonný robot spojuje krásu a rychlost s absolutní přesností a opakovatelností.

Nový model od firmy Comau Robotics vyrobený z vysokopevnostního hliníku váží jen 30 kg a lze jej snadno uchytit na stoly, stěny, stropy i nakloněné základny. Jak se prokázalo při testování prototypů, je rovněž předurčen stát se nejrychlejším ve své třídě. Vyniká i elegantním barevným řešením vedle spolehlivých červených obrů Comau, které sloužily náročné průmyslové výrobě téměř po celých 40 let.

Díky dlouholeté zkušenosti firmy Comau v automobilovém průmyslu, který klade nesporné nároky na pečlivost a spolehlivost, představuje nový Racer3 kombinaci osvědčené technologie a vysoké obratnosti s jednoznačným zaměřením na bezpečnost, design a estetiku výrobku. Svým kompaktním designem, hliníkovou konstrukcí, výjimečnou stabilitou a uživatelsky přívětivým ovládacím rozhraním umožňuje Racer3 vysoce efektivní manipulaci a montážní řešení, která lze uzpůsobit do každého prostředí. To znamená, že prakticky v každém odvětví mohou výrobní podniky snadno a nanejvýš přesně a inteligentně automatizovat i ty nejnáročnější výrobní postupy.

Vyvážené a elegantní linie nového robota Racer3 přinášejí rychlost, pevnost a pružnost ve velmi kompaktním a lehkém obalu. Racer3 byl tvořen pro všechna průmyslová odvětví včetně potravinářství, elektroniky, zpracování plastů, zpracování kovů a mnoha dalších a najde tak široké pracovní uplatnění. Jeho pevná konstrukce zaručuje vysokou přesnost a opakovatelnost, dutou konstrukcí tělesa se optimalizuje rozvod kabelů. Racer3 lze snadno přepravovat a instalovat v podstatě kdekoli. Je vhodný zejména pro montážní práce, manipulaci s materiálem, obsluhu strojů, dávkování i aplikace "pick and place".

Racer3 v sobě spojuje estetickou inovaci s moderním designem zaměřeným na výkon a efektivitu. Jako první z nové generace víceúčelových průmyslových robotů představuje Racer3 konkrétní příklad intenzivního výzkumu a vývoje, který pomohl firmě Comau Robotics stát se lídrem v automatizaci. Toto neutuchající úsilí o inovaci žene Comau vpřed jak při vývoji nových technologií, tak při hledání nových tržních segmentů.

 

 

robot_362

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU