800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kompletní rekonstrukce komunikace
Tisk formulářů
Alobal svačinový 10m
Fyzická bezpečnost - PD
Nákup redukčních ventilů
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Další rozvoj bioplastů na bázi PLA

12/12/2012

 

Již dnes disponuje 25 firem světově ve 30 závodech výrobní kapacitou více než 180 000 t kyseliny polymléčné (PLA). Kyselina polymléčná se stala nejdůležitějším polymerem na biobázi a využívá se především v oblasti balení. Jednotlivé prognózy plánují současným producentům podstatný rozvoj jejich kapacit až na 800 000 t ročně, a to do roku 2020. To vyplývá z prvních mezivýsledků studie o vývoji trhu s bioplasty, který zveřejnil Nova Institut z německého Hürthu.

Aktuální situace:
PLA se používá především v obalovém průmyslu, vzrůstá však také počet trvalejších použití. Nejdůležitějším výrobcem v USA a Thajsku je firma Natureworks s kapacitou 140 000 t/rok. Ostatní výrobci mají aktuální kapacity mezi 1 500 a 10 000 t/rok. V plánech výrobců je zřízení minimálně sedmi závodů s kapacitou více než 50 000 t/rok. Dotazováním u výrobců kyseliny mléčné (LA), základu pro výrobu PLA, bylo zjištěno, že realizované kapacity by mohly vzrůst do roku 2020 až na 950 000 t/rok.

Kompletní studie „Market Study on Bio-based Polymers in the World“ bude zveřejněna v lednu 2013. Výsledky studie pocházejí z rozsáhle studie trhu bioplastů ve světě, na které spolupracovali s Nova Institutem experti z oblasti plastů. Studie bude vedle 300stránkové zprávy obsahovat databázi výrobců a bude zahrnovat veškeré výrobce více než 30 rozličných bioplastů ze světa, kteří byli identifikováni a osloveni. Data o kapacitách, výrobě, použití a surovinových zdrojích se zakládají na více než stovce interview s manažery a literárních rešerší. Více na www.nova-institut.eu.

 

plast_347

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU