800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

Dětský pokoj má lákat ke hře

14/12/2012

Dětský pokoj by měl být přehledný, ale přesto hravý a pestrý. Některé praktické doplňky mohou mít takovou podobu, která rozvíjí dětskou fantazii. Čím vtipněji je pak pokoj řešený, tím lépe!

Přemíra prvků v dětském pokoji rozptyluje pozornost. Neznamená to, že v něm nemůže v době hraní vzniknout nepořádek, ale že např. před spaním každá hračka najde své místo v zásuvce, ve skříni a boxech. Navíc některé praktické doplňky zastanou roli hračky i polštáře, budíku nebo věšáku.

Prostory úložné i na hraní

V pokojích tříletých až pětiletých dětí řeší rodiče místo ke spaní nejčastěji dvoupatrovými postelemi. Je na fantazii dětí, jak si z takového prostoru vytvoří skrýše a prolézačky. Výrobci jim v tomto vycházejí vstříc plátěnými stříškami, které se uchycují na okraje postele.

nabytek_400_04

Pastelkový nábytek je charakteristický originálními tvary a barvami. Postel s čelem za 11 981 Kč, komoda se zásuvkami za 12 730 Kč, police závěsná 1872 Kč.

FOTO: BOB DĚTSKÝ NÁBYTEK

Řada typů dvoupatrových postelí umožňuje postele oddělit a rozmístit jinak, až jedno z dětí povyroste. Prostor ušetří sestava vrchní postele, pod níž se vejde psací stůl a vznikne malá pracovna pro školáka.

nabytek1_400_05

Dětská postel vtipně řeší úložné prostory v podobě malé komody vedle schůdků a vysouvacího psacího stolu. Po jeho odsunutí vzniká pod postelí prostor na hraní. Cena za postel 6237 Kč.

FOTO: ALDO

V případě postele dbáme na kvalitní matraci přizpůsobenou váze dítěte, středně tvrdou a pružnou (kokosové vlákno, tzv. líná pěna atd.). U dětské postýlky by měly být mezery mezi tyčkami nejvýše 6 cm. Rošt s matrací leží přitom kolem 65 cm níže, než je horní konec postýlky.

Aby dítě při spánku z postele nespadlo, vyrábějí se různé přenosné zábrany ve tvaru vlny, lodě apod.

nabytek2_400_02

 

Řešení pokoje Champion nenechá nikoho na pochybách, kdo místnost obývá. Skříň dvoudveřová, 2 velké police/1 šatní tyč, š. 95, v. 221, h. 59,4 cm. Cena 6690 Kč.

FOTO: KIKA

V dětském pokoji nesmí chybět dětská šatní skříň, nejlépe s policemi, zásuvkami i částí s ramínky.

Ideální je snadno přemístitelný nábytek, což se dá splnit židlí na kolečkách nebo lehkým sedacím pytlem či vakem.

K uložení drobnějších hraček poslouží pro lepší manipulaci menší pojízdné boxy, závěsné koše (dítě bude mít oblíbené hračky na očích), větší předměty uložíme do pojízdné zásuvky pod postelí nebo skříně.

Při plánování rozmístění nábytku respektujeme i přání dítěte.

 

 

Více informací k článku najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU