800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Likvidace odřezků HDPE pěny
Flow pack balící stroj na RAW tyčinky 30-50
Výroba hřídele
Dřevěný materiál
Nafta 3000 l
5 nejnovějších nabídek
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy

DHL a Toyota podepsali kontrakt na zajištění dodávek regálových systémů

20/04/2016

 

toyota_120

Klíčový důraz je kladen na spolehlivé doručení dodávky v přesně stanovený den, aby bylo možné zaručit včasné zprovoznění skladu zákazníka Toyoty. Bude třeba přepravit více než 90 000 tun nákladu, od polic po regály dlouhé až 13 metrů.

DHL Freight, jeden z předních nákladních přepravců v Evropě, podepsal kontrakt s Toyota Material Handling Europe, předním dodavatelem řešení pro manipulaci a skladování. V rámci kontraktu zajistí DHL přepravu regálových systémů od jednotlivých dodavatelů do konkrétních provozů zákazníků Toyoty po celé Evropě.

Dodávky v přesně dohodnutý den

Od září 2015 zajišťuje síť společnosti DHL Freight přepravu materiálů pro širokou řadu regálových řešení, včetně konvenčních a vysokohustotních paletových regálových systémů, ale i policových systémů a dalších nepaletových regálových systémů. Dodání v přesně dohodnutém termínu má mimořádnou důležitost, jelikož na něm závisí dodržení harmonogramu investičního projektu v provozu zákazníka.

„Naším cílem je nabízet vysoce kvalitní služby, které jsou dokonale přizpůsobeny potřebám zákazníků. Když jsme nedávno uváděli na trh naši nejnovější řadu regálových systémů, brzy bylo jasné, že potřebujeme partnera, který díky svému know-how a schopnostem dokáže navrhnout a zajistit taková řešení přepravy, která budou v dokonalé synchronizaci s potřebami zákazníků na skladování a ukládání materiálu a s termíny jejich projektů. Jedním z těchto požadavků je, aby zboží přicházelo přesně v okamžiku, který si zákazník určí. A DHL nám pomáhá očekávání našich zákazníků naplnit,“ říká Hans Larsson, ředitel logistických řešení Toyota Material Handling Europe.

 

regaly_472

 

Řešení poskytovaná společností DHL se řídí stejnými principy jako v automobilovém průmyslu. Každá zásilka může putovat sítí jako LTL (less-than-truckload), PTL (part-truckload) nebo FTL (full-truckload) náklad, a to na základě řady kritérií, jako je datum výroby v závodě dodavatele, dohodnuté datum dodání a povaha a hmotnost zboží. Realizační doba může být pro každou objednávku odlišná, ale nejdůležitější je, že veškerý materiál dorazí přesně v dohodnutý den – i přesto, že může být vyroben v různých provozech napříč celou Evropou.

Při příliš brzkém dodání a pravděpodobně nebude k dispozici nikdo, kdo by byl schopen dodávku převzít nebo uložit. Při příliš pozdním dodání nebude moci tým techniků dělat svoji práci a sklad tak nebude možné spustit v termínu. Jelikož dodání ve správný den bylo pro společnost Toyota Material Handling při návrhu řešení velmi důležitým kritériem, zapojilo DHL experty na plánování přepravy a využilo různé IT nástroje používané ke správě materiálových toků v automobilovém průmyslu.

„Zvládnutí přepravy velmi odlišných nákladů a kritická důležitost harmonogramnu dodávek vyžadují velmi důkladné plánovaní a kreativní řešení,“ říká Stefan Brunner, Global Sector Head Automotive ze společnosti DHL Freight. „Rozumíme zákazníkům, kteří potřebují panevropská řešení. Proto jsme spojili dohromady odborné znalosti jednotlivých zemí a nástroje, které využíváme při designování řešení specifických pro daný sektor tak, abychom naplnili očekávání našich partnerů.”

Kromě požadavku na dodání ve správný den je velkou výzvou také mimořádná diverzita přepravovaného nákladu. Vybavení sahá od malých boxů po rozměrné regály dlouhé až 13 metrů. Materiál pro instalaci jediného skladu může také pocházet z různých míst Evropy. DHL Freight konsoliduje jednotlivé části zakázky a dodá je najednou v dohodnutý den. Aby byl zajištěn hladký proces a přesné dodací časy, jsou transporty pečlivě plánovány ve spolupráci s Toyota Material Handling a lokalitou skladu. V průběhu tohoto projektu přepraví DHL přes 90 000 tun nákladu.

Toyota Material Handling CZ s.r.o.

K Vypichu 1049
Rudná
252 19
Česká republika

Tel.: +420 311 651 111
Mob.: zelená linka: +420 800 900 911
Fax: +420 311 651 311
E-mail:
Internet:Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU