800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
Aktualizace webu
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Do Česka dorazila novinka v zabezpečení průmyslových firem

07/05/2015

securitas_209

 Jediný operátor nyní zvládne střežit i 100 objektů najednou

 

Průmyslové podniky v Česku mají nové možnosti zabezpečení proti častým případům vloupání. Zásadní posun v dosud používaných systémech představuje technologická novinka Remote Video Solution (RVS). Jde o hi-tech monitorovací systém, které umožňuje jedinému operátorovi střežit v reálném čase i 100 objektů najednou. Systém nahrazuje běžné průmyslové kamery a disponuje nečekaným psychologickým účinkem na pachatele.

Inteligentní video-analýza rozšiřuje lidské možnosti

Monitorovací systém RVS operátorovi značným způsobem rozšiřuje omezené lidské možnosti. I když jediný pracovník hlídá například sto kamer, nepotřebuje k tomu sledovat spoustu monitorů najednou. Ve službě se opírá o sofistikovaný kamerový systém vybavený inteligentní video-analýzou. Jakmile kamera vyhodnotí poplach v konkrétním sektoru, spustí se operátorovi automaticky pouze ten monitor, který má zobrazovat ohroženou oblast, zbylé monitory zůstanou ve spícím režimu. Operátor stav následně vyhodnotí a adekvátním způsobem zareaguje.

Psychologické metody zastrašení pachatele

„Ostraha má k dispozici hlasový přenos do střeženého prostoru skrze výkonné reproduktory, což v jistém smyslu funguje i jako psychologická zbraň s určitým zastrašujícím účinkem. Pracovník pak může okamžitě reagovat na vzniklou situaci a ovlivnit situaci v místě. V praxi třeba promluví k narušiteli stylem ‚pane v černé kapuci, který stojíte u vchodu do haly, okamžitě opusťte lokalitu,‘ rozsvítí světla či spustí sirénu. Dále může celý prostor zadýmit a znemožnit pachateli orientaci zrakem. Pokud ani to nepomůže, vysílá na místo zásahovou jednotku nebo volá rovnou Polici ČR,“ popisuje Jan Peroutka ze společnosti SECURITAS, která technologii RVS nabízí jako jediná v České republice.

Prevence proti vysokým škodám na majetku

Monitorovací systém Remote Video Solution je řešení pro ochranu průmyslových areálů, továren, skladů nebo stavebních buněk – ideálně v nepracovní době. „Zmíněné objekty jsou častým cílem zlodějů, kteří způsobují velké škody na majetku. Zaměřují se především na drahé pracovní přístroje a nářadí, které je možné rychle zpeněžit v zastavárnách nebo prodat na černém trhu. Do karet jim hraje i zastaralé nebo chybné nastavení bezpečnostních systémů v areálech průmyslových firem, které neplní správně svoji funkci,“ uzavírá Jan Peroutka. Výhodou technologie RVS jsou výrazně nižší náklady na její pořízení a provoz ve srovnání s fyzickou ostrahou.

 

monitorov_450Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU