800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Likvidace odřezků HDPE pěny
Flow pack balící stroj na RAW tyčinky 30-50
Výroba hřídele
Dřevěný materiál
Nafta 3000 l
5 nejnovějších nabídek
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy

Domácí sauny mají spoustu výhod

12/02/2013

Soukromí, komfort, úspora času a jistá hygiena - to jsou hlavní přednosti domácích saun. Majitelům přinášejí dokonalý relax, posilování imunity a příjemně strávený čas s přáteli či s rodinou.

Sauny se dodávají na míru jako stavebnice, nepotřebují složitou stavební přípravu a namontované jsou obvykle za pár hodin. Výběr je přitom pestrý: od jednoduchých saun obložených z prken severského smrku až po luxusní rodinné typy, vybavené moderní technikou a materiálem.

 

sauna_400_01

 

Sauna Ventano má vnější obložení z amerického ořechu a předsazený dveřní prostor s proskleným rohem. Vnitřní vybavení tvoří dřevo hemlock a široká, ergonomicky tvarovaná lehátka.

FOTO: AQUAMAREINE SPA

Takové sauny jsou designovým kouskem, mohou se umístit do interiéru. Obložit je lze jakkoliv na přání zákazníka, podstatné je, aby v interiéru působily citlivě a elegantně.

Oblíbená jsou hlavně prosklená rohová čela bez rámu, bílé lesklé obkladové panely v kombinaci s dýhami dub, wenge nebo zebrano. V těchto saunách může znít hudba, měnit se barevné spektrum, běžně se počítá i s odkládacími plochami, poličkami a háčky na ručníky.

Finská sauna

Klasická sauna, která místnost vyhřívá až na teplotu kolem 90 °C. Součástí jsou kamna s kameny, které se polévají vodou, relativní vlhkost vzduchu je jen 5 %. V její „péči“ se zahříváme a pak následuje ochlazení. Může být umístěná venku (venkovní sauna v podobě srubu s terasou), ale i v interiéru. Předem se vyhřívá 30-60 minut, je vhodná jen pro zdravé osoby.

Cena je individuální. Nejjednodušší stavebnice o rozměru 200x200x175 cm stojí kolem 30 000 Kč, podle vybavení se cena v průměru pohybuje od 63 000 Kč výše. Luxusní sauny jdou do stovek tisíc.

Infrasauna

Je méně energeticky náročná, zahřívá se předem jen 10 minut. Hloubkově prohřívá organismus díky infračervenému záření, které není okem viditelné. Vyhřívá se zhruba na teplotu maximálně 60 °C, relativní vlhkost se pohybuje od 30 do 50 %. Je vhodná pro jedince s onemocněním cév a srdce, ideální pro sportovce na prohřátí svalstva, kloubů, před masáží. Obvykle je určena pro jednu až dvě osoby.

 

sauna1_400_01

 

nfrasaunu do nového bytu - to je projekt, který určitě zaujme. Náklady na provoz infrasauny jsou nižší, nahřívá se kratší dobu, stačí ji vychutnat 1-2krát týdně na dobu cca 30 minut. Je běžnou součástí koupelny, podobně jako v severských zemích.

FOTO: YIT STAVO

Ceny kvalitních infrasaun se pohybují od 26 000 Kč podle typu vybavení, velikosti a materiálu.

 

Více informací k článku najdete zde

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU