800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Vrata do průjezdu obytného domu
Konstruktér CAD CATIA V5
Jednohřídelný drtič
PET předlisky
Výroba vzdušníků
5 nejnovějších nabídek
BMW boxy
KOMBINOVANÁ VEDENÍ PRO VSTŘIKOVÁNÍ PLASTŮ
HENSOTHERM 410 KS indoor
HENSOTHERM 310 KS indoor
Protipožární nátěry HENSEL od SIMAT a.s.

Domácnost jednoduše na dosah skrze mobilní aplikaci Eaton

23/05/2013

Nová mobilní aplikace Eaton Smart Home xComfort umožňuje skrze chytrý telefon nebo tablet kompletně ovládat spotřebiče a elektroinstalaci v domácnosti. Monitoruje také spotřebu energií a disponuje i řadou bezpečnostních funkcí.


Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, představil nový způsob řízení domácnosti vybavené inteligentní elektroinstalací. Mobilní aplikace Eaton Smart Home xComfort komunikuje prostřednictvím mobilního telefonu s řídící jednotkou v domě a umožňuje tak pohodlné a snadné ovládání osvětlení, topení, rolet, klimatizace či spínání domácích spotřebičů. Pro chytré telefony je systémem iOS dostupný už od března, pro telefony s Androidem od května 2013, a to v českém jazyce. 

 

Mobilní aplikace Eaton Smart Home xComfort – domácnost na dosah  bezpe_220

Uživatelsky nejpohodlnější vzdálené řízení domácnosti a jejích spotřebičů představuje nová mobilní aplikace Eaton Smart Home xComfort. Jedná se o moderní způsob ovládání prostřednictvím mobilního telefonu, který je značně jednodušší a levnější než dosavadní systém zasílám SMS zpráv. Skrze aplikaci je možné zapnout pračku či kávovar, otvírat okna, naprogramovat topení v domě či otevřít garáž při návratu domů.

Aplikace je ke stažení v českém jazyce a zcela zdarma pro smartphony s operačním systémem Apple a Android.  Ze všech ostatních smartphonů nebo počítačů s OS Windows mají uživatelé přístup do operační jednotky prostřednictvím webového prohlížeče.

 

Řízení elektroinstalace v domě zajistí ovládací prvek Smart Manager

Smart Manager xComfort je nový ovládací prvek, který se jednoduše zapojí do radiofrekvenční (RF) instalace v domě a přijímá pokyny zaslané z mobilní aplikace prostřednictvím internetu. Příkazy předává standardním dotykovým ovládacím panelům (Room Manager nebo Home Manager) umístěným přímo v domě, které centrálně řídí fungování elektroinstalace a do ní zapojených spotřebičů. Díky této komunikaci je možné ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů, zónového vytápění či chlazení, a to pohodlně bez časových a místních limitů. Jeho instalace je snadná a obejde se bez stavebních zásahů při pokládce nového kabelového vedení.

 

bezp1_289Co všechno umí nové ovládání?

Pomocí zmíněného Smart Manageru xComfort s radiofrekvenčním (RF) ovládáním a mobilní aplikací Eaton xComfort lze spínat osvětlení, spotřebiče v domě, kontrolovat jejich stav, ovládat garážová vrata, příjezdovou bránu, otvírat branku, vytahovat rolety, nastavovat teploty pro vytápění nebo chlazení v jednotlivých zónách, kontrolovat zabezpečení domu, sledovat spotřebu energií a řadu dalších užitečných funkcí chytrého domu.

 

 

 

 

Možnosti inteligentního ovládání domu  bezp3_260

Chytrou elektroinstalaci domácnosti nebo celého domu lze ovládat několika různými způsoby. Přímo v domě je nastavitelná skrze panely Home Manager nebo Room Manager, které jsou i hlavním řídicím centrem. Ty kromě jiného vyhodnocují a monitorují spotřebu energií v domácnosti, disponují několika bezpečnostními funkcemi, včetně simulace přítomnosti v domě, a v případě zájmu je možné do systému zapojit i kamery (IP) pro sledování aktuálního dění v domě a jeho okolí.

Vzdálený přístup k elektroinstalaci je pak možný mobilním telefonem či tabletem pomocí instalovaného vizualizačního softwaru. Dům je možné řídit i přímo přes internet skrze e-mailovou komunikaci nebo webový prohlížeč na běžném počítači.

 

 

 

Pro další informace jsme k dispozici na níže uvedených kontaktech nebo navštivte webovou stránku http://www.xComfort.cz.  

 

Zuzana Medlíková                                          Lucie Kuhnová  

PR Manager                                                     Head of Marketing and Communication CZ & SK

T: +420 739 01 91 91                                        T: +420 267 990 464

E: zuzana.medlikova@justC.cz                          E: LucieKuhnova@eaton.com

H: www.justC.cz                                               H: www.eaton.cz

 

Just Communication s.r.o.                              Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Dlouhá 705/16                                                  Komárovská 2406
110 00  Praha 1                                    193 00  Praha 9

 

 

O společnosti Eaton Elektrotechnika

Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti  s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o. Významnou součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozváděčové skříně. Se svými více než tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji.

Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna, které zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton a Moeller zákazníkům v České republice a zemích střední a východní Evropy.

V žebříčku Czech TOP 100 nejvýznamnějších firem České republiky se v roce 2011 společnost Eaton Elektrotechnika umístila na 90. místě, čímž se posunula o čtyři příčky výše oproti roku 2010. Dále obhájila 6. příčku v žebříčku TOP100 ICT.

Začátkem roku 2012 otevřela skupina Eaton vlastní inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě.

 

O skupině Eaton

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocí záložních zdrojů; řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí; a inženýrských službách. Díky široké nabídce globálních řešení je společnost Eaton připravena řešit i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

 

Eaton je společností zabývající se řízením diverzifikované energie, která svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii. Eaton dosáhl v roce 2012 obratu 16,3 miliardy USD. Společnost je celosvětovým technologickým lídrem v oblasti elektrických produktů, systémů a služeb kvalitní energie, distribuce a kontroly, přenosových soustav, osvětlení a elektroinstalací; hydraulických součástí, systémů a služeb pro průmyslové a mobilní vybavení; leteckých palivových, hydraulických a pneumatických systémů pro komerční a vojenské použití; hnacích a převodových systémů pro nákladní a osobní vozidla zajišťujících výkon, úsporu paliva a bezpečnost.  V roce 2012 provedl Eaton akvizici společnosti Cooper Industries. Eaton má nyní zhruba 103 000 zaměstnanců a zákazníkům dodává své výrobky ve více než 175 zemích světa. Více informací naleznete na stránkách http://www.Eaton.eu.  

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU