800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Náhradní díly na vrtačku PK 203
Traktor
Materiál z betonu
Vrata
Dříví
5 nejnovějších nabídek
Pásová pila MEBAeco 335
Svařovcí zdroje NEOMIG - kompaktní
PLAZMOVÁ TECHNOLOGIE - Kjellberg
Ocelová lana
Evidence – Kontrola – Revize

Domácnost jednoduše na dosah skrze mobilní aplikaci Eaton

23/05/2013

Nová mobilní aplikace Eaton Smart Home xComfort umožňuje skrze chytrý telefon nebo tablet kompletně ovládat spotřebiče a elektroinstalaci v domácnosti. Monitoruje také spotřebu energií a disponuje i řadou bezpečnostních funkcí.


Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, představil nový způsob řízení domácnosti vybavené inteligentní elektroinstalací. Mobilní aplikace Eaton Smart Home xComfort komunikuje prostřednictvím mobilního telefonu s řídící jednotkou v domě a umožňuje tak pohodlné a snadné ovládání osvětlení, topení, rolet, klimatizace či spínání domácích spotřebičů. Pro chytré telefony je systémem iOS dostupný už od března, pro telefony s Androidem od května 2013, a to v českém jazyce. 

 

Mobilní aplikace Eaton Smart Home xComfort – domácnost na dosah  bezpe_220

Uživatelsky nejpohodlnější vzdálené řízení domácnosti a jejích spotřebičů představuje nová mobilní aplikace Eaton Smart Home xComfort. Jedná se o moderní způsob ovládání prostřednictvím mobilního telefonu, který je značně jednodušší a levnější než dosavadní systém zasílám SMS zpráv. Skrze aplikaci je možné zapnout pračku či kávovar, otvírat okna, naprogramovat topení v domě či otevřít garáž při návratu domů.

Aplikace je ke stažení v českém jazyce a zcela zdarma pro smartphony s operačním systémem Apple a Android.  Ze všech ostatních smartphonů nebo počítačů s OS Windows mají uživatelé přístup do operační jednotky prostřednictvím webového prohlížeče.

 

Řízení elektroinstalace v domě zajistí ovládací prvek Smart Manager

Smart Manager xComfort je nový ovládací prvek, který se jednoduše zapojí do radiofrekvenční (RF) instalace v domě a přijímá pokyny zaslané z mobilní aplikace prostřednictvím internetu. Příkazy předává standardním dotykovým ovládacím panelům (Room Manager nebo Home Manager) umístěným přímo v domě, které centrálně řídí fungování elektroinstalace a do ní zapojených spotřebičů. Díky této komunikaci je možné ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů, zónového vytápění či chlazení, a to pohodlně bez časových a místních limitů. Jeho instalace je snadná a obejde se bez stavebních zásahů při pokládce nového kabelového vedení.

 

bezp1_289Co všechno umí nové ovládání?

Pomocí zmíněného Smart Manageru xComfort s radiofrekvenčním (RF) ovládáním a mobilní aplikací Eaton xComfort lze spínat osvětlení, spotřebiče v domě, kontrolovat jejich stav, ovládat garážová vrata, příjezdovou bránu, otvírat branku, vytahovat rolety, nastavovat teploty pro vytápění nebo chlazení v jednotlivých zónách, kontrolovat zabezpečení domu, sledovat spotřebu energií a řadu dalších užitečných funkcí chytrého domu.

 

 

 

 

Možnosti inteligentního ovládání domu  bezp3_260

Chytrou elektroinstalaci domácnosti nebo celého domu lze ovládat několika různými způsoby. Přímo v domě je nastavitelná skrze panely Home Manager nebo Room Manager, které jsou i hlavním řídicím centrem. Ty kromě jiného vyhodnocují a monitorují spotřebu energií v domácnosti, disponují několika bezpečnostními funkcemi, včetně simulace přítomnosti v domě, a v případě zájmu je možné do systému zapojit i kamery (IP) pro sledování aktuálního dění v domě a jeho okolí.

Vzdálený přístup k elektroinstalaci je pak možný mobilním telefonem či tabletem pomocí instalovaného vizualizačního softwaru. Dům je možné řídit i přímo přes internet skrze e-mailovou komunikaci nebo webový prohlížeč na běžném počítači.

 

 

 

Pro další informace jsme k dispozici na níže uvedených kontaktech nebo navštivte webovou stránku http://www.xComfort.cz.  

 

Zuzana Medlíková                                          Lucie Kuhnová  

PR Manager                                                     Head of Marketing and Communication CZ & SK

T: +420 739 01 91 91                                        T: +420 267 990 464

E: zuzana.medlikova@justC.cz                          E: LucieKuhnova@eaton.com

H: www.justC.cz                                               H: www.eaton.cz

 

Just Communication s.r.o.                              Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Dlouhá 705/16                                                  Komárovská 2406
110 00  Praha 1                                    193 00  Praha 9

 

 

O společnosti Eaton Elektrotechnika

Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti  s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o. Významnou součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozváděčové skříně. Se svými více než tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji.

Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna, které zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton a Moeller zákazníkům v České republice a zemích střední a východní Evropy.

V žebříčku Czech TOP 100 nejvýznamnějších firem České republiky se v roce 2011 společnost Eaton Elektrotechnika umístila na 90. místě, čímž se posunula o čtyři příčky výše oproti roku 2010. Dále obhájila 6. příčku v žebříčku TOP100 ICT.

Začátkem roku 2012 otevřela skupina Eaton vlastní inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě.

 

O skupině Eaton

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocí záložních zdrojů; řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí; a inženýrských službách. Díky široké nabídce globálních řešení je společnost Eaton připravena řešit i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

 

Eaton je společností zabývající se řízením diverzifikované energie, která svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii. Eaton dosáhl v roce 2012 obratu 16,3 miliardy USD. Společnost je celosvětovým technologickým lídrem v oblasti elektrických produktů, systémů a služeb kvalitní energie, distribuce a kontroly, přenosových soustav, osvětlení a elektroinstalací; hydraulických součástí, systémů a služeb pro průmyslové a mobilní vybavení; leteckých palivových, hydraulických a pneumatických systémů pro komerční a vojenské použití; hnacích a převodových systémů pro nákladní a osobní vozidla zajišťujících výkon, úsporu paliva a bezpečnost.  V roce 2012 provedl Eaton akvizici společnosti Cooper Industries. Eaton má nyní zhruba 103 000 zaměstnanců a zákazníkům dodává své výrobky ve více než 175 zemích světa. Více informací naleznete na stránkách http://www.Eaton.eu.  

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU