800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

DOPŘEJTE SI LUXUSNÍ PODLAHU VE VSTUPNÍ HALE ČI RESTAURACI

04/06/2013

 

 

image002_419

Vzhled podlahy významně přispívá k celkové podobě interiéru. Její výběr podléhá náročnosti provozu, charakteristice zařízení místnosti a samozřejmě i přáním uživatelů. Jednou z možností, jak zajistit všechny požadavky na kvalitu podlahy v nejvíce namáhaných prostorech, je určitě vinylová podlaha.

                Vinylová krytina se vyrábí už déle než 15 let. V dnešní době se však považuje za synonimum kvality a odolnosti. Jde vlastně o umělý materiál PVC. Oproti klasickému PVC je ale vinylová podlaha mnohem odolnější, a tedy vhodná i do těch nejnamáhanějších postor jako jsou vstupy do hotelů, restaurace, obchody a další. Velmi dobře snáší vysokou zátěž typu náraz, poškrábání, jsou odolné proti skvrnám, propálení a UV záření, aniž by došlo k zabarvení. Tento typ podlahy je vhodný i do vlhčích prostor.

                Kvalitní vinylové podlahy jsou chráněny PUR vrstvou, která zabraňuje špinění a ulehčuje údržbu. Pro výrobu vinylových podlah se používá ohnivzdorný a protiskluzový materiál. Vyrábějí se ve formě samostatných lamel určených k celoplošnému lepení nebo ve formě plovoucích podlah (tzv. Clicků). V dnešní době jsou varianty dílců bez nutnosti lepení.  koberec_288

                Vinylové podlahy jsou rozměrově stabilnější a pocitově teplejší, než laminátová podlaha. Díky celoplošnému nalepení a charakteristice samotného materiálu docílíte skvělé akustiky v místnosti. Získáte tím i dokonalý komfort při chůzi a zcela jistě oceníte i snadnou údržbu. Tuto podlahu totiž nemusíte nijak speciálně udržovat, stačí jí běžné vysávání a stírání mopem.  Praktická stránka této krytiny není pouze v odolnosti a snadné údržbě, ale podlaha působí i jako dobrý izolant a je pružná. V případě mechanického poškození, je oprava velmi jednoduchá. Stačí pouze vyjmout poškozenou lamelu a nahradit ji novou. Navíc jde o ekologický materiál respektující životní prostředí. Životnost vinylové podlahy je 30 až 50 let.

                Pokud tedy chcete Vaše prostory oživit např. netradičním motivem na podlaze, a přitom zachovat vysokou kvalitu, je vinyl tou správnou volbou. V současnosti se na trhu setkáte s neomezeným množstvím vzorů a dekorů. Vyrábí se jako imitace dřeva, kovu, keramické či kamenné dlažby. Vzhledově jsou těměř k nerozeznání od přírodních materiálů. Běžně jsou v nabídce vinylové podlahy Thermofix, Tajima, Gerflor a mnoho dalších značek.

                Důležitou a nedílnou součástí každého interiéru by měla být i čistící zóna u vstupu. Čistota podlahy je totiž vizitkou každé firmy. Většina nečistot (bláto, prach, voda, sníh a smetí) je do budov přinesena prostřednictvím vstupujících osob. Použitím efektivních čistících zón můžete snížit množství nečistot i vlhkosti při vcházení do budovy až o 90%. Pro takto efektivní zachycení nečistot je třeba volit čistící zónu, která má 3 fáze.

 

1. fáze rohože očišťuje od hrubých nečistot a měla by být umístěna před vstupem do budovy. 2. fáze rohože už odstraňuje jemnější nečistoty. Umístěna je v zádvěří a měla by mít příčné drážky. 3. fáze rohože je již textilní a dočišťuje obuv od prachových nečistot. Měla by být tedy hladká. Nechte si poradit od odborníků, jak chránit podlahy ve Vašem interiéru! Kvalitní čistící zónou nejen ochráníte Vaše podlahové krytiny, ale snížíte tak i náklady na úklid až o 30%.

                Díky těmto radám už nemusíte o luxusní podlaze ve Vaší firmě jen snít! Rádi Vám se vším pomůžeme!

 

Petra Jelínková

Koberce K+K

jelinkova@kobercekk.cz

 

image004_404_01

 

 

 

 http://firmy.industry-eu.cz/koberce-kk-a-koberce-ok

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU