800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kompletní rekonstrukce komunikace
Tisk formulářů
Alobal svačinový 10m
Dodávka výstředníkového lisu
Fyzická bezpečnost - PD
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Eaton představuje nové kompaktní PLC pro automatizační řešení

12/08/2013

logo_208

Nové kompaktní PLC XC152 s interní pamětí 64 MB běží na OS Windows CE 5, mají vysoký výkon, kompaktní design a široké možnosti komunikace.

 

 

Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, uvádí na český trh nová kompaktní smartwire_dt_387_01PLC (Programmable Logic Controller) XC152 pro efektivní a snadnou automatizaci v průmyslové výrobě. Předností této novinky jsou jak velká interní paměť (64 MB) s možností rozšíření o vnější paměťové médium, tak různá komunikační rozhraní jako například SmartWire-DT pro specifické potřeby konkrétního výrobního provozu.

 

PLC se nejčastěji používá k automatizaci procesů ve výrobě, tedy hlavně k řízení strojů a výrobních linek v reálném čase. Kompaktní PLC XC152 podporují inteligentní a modulární koncepce automatizace s lokálními PLC a různými komunikačními rozhraními, jako jsou například SmartWire-DT, CANopen, RS232, RS485 nebo Profibus a Ethernet. Jsou navrženy tak, aby zajišťovaly potřebnou flexibilitu rozhraní nákladově efektivních řešení. PLC běží na operačním systému Windows CE 5. Pohání jej CPU s 32-bitovým procesorem s taktem 400 MHz. Interní paměť o velikosti 64 MB je díky SD slotu jednoduše rozšiřitelná o vnější paměťové médium. PLC je dodáváno buď s CANopen (master / slave) nebo Profibus (DP / MPI master) rozhraním a dále ho lze doplnit i o komunikační rozhraní SmartWire-DT.

 

Výkonnost, vzhled a komunikační možnosti PLC

Uživatelé u XC152 ocení jeho vysokou výkonnost, kompaktní design a komunikační rozhraní, kterými přesahuje nabídku standardních automatizačních řešení. XC152 má velikost pouhých 100mm x 155mm x 40mm a velice snadné ovládání.

 

Pokud je  PLC doplněno o komunikační rozhraní SmartWire-DT, získají uživatelé hned několik významných výhod. Hlavní z nich spočívá v integraci  I/O přímo do spínacích přístrojů. V praxi to znamená, že XC152 může přistupovat přímo k digitálním a analogovým datům přístrojů jednotlivých řídicích obvodů. Toto řešení umožňuje vytvářet flexibilní automatizační procesy s menším počtem komponentů a nižšími výdaji vynaloženými na jejich projektování.

 

 

Aleš Kacl                                                        Ľuboš Reviľák 

PR Manager                                                     Head of Product management & Marketing CZ&SK

 

T: +420 604 506 782                                         T: +421 248 204 311

E: ales.kacl@justC.cz                                       E: LubosRevilak@eaton.com

H: www.justC.cz                                               H: www.eaton.cz

 

Just Communication s.r.o.                              Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Dlouhá 705/16                                                  Komárovská 2406
110 00  Praha 1                                                193 00  Praha 9

 

 

O společnosti Eaton Elektrotechnika

Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o. Významnou

 

součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozváděčové skříně.

Se svými zhruba tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji.

Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna, které zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton a Moeller zákazníkům v České republice a zemích střední a východní Evropy.

V žebříčku Czech TOP 100 nejvýznamnějších firem České republiky se v roce 2011 společnost Eaton Elektrotechnika umístila na 90. místě, čímž se posunula o čtyři příčky výše oproti roku 2010. Dále obhájila 6. příčku v žebříčku TOP100 ICT.

Začátkem roku 2012 otevřela skupina Eaton vlastní inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě.

Více informací získáte na webových stránkách http://www.EatonElektrotechnika.cz nebo http://www.Eaton.cz.

 

O skupině Eaton Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocí záložních zdrojů; řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí; a inženýrských službách. Díky své sadě globálních řešení je společnost Eaton připravena řešit i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společností zabývající se řízením diverzifikované energie, která svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii. V roce 2012 provedl Eaton, globální lídr v technologiích, akvizici společnosti Cooper Industries. Obrat nyní sjednocených společností dosáhl v roce 2012 hodnoty 21,8 miliardy USD na proforma bázi. Má přibližně 103 000 zaměstnanců a prodává své výrobky zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací naleznete na stránkách http://www.Eaton.eu.  

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU