800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Značení
Nádrž
Krbová kamna
Zahradní nábytek
Grážová vrata
5 nejnovějších nabídek
Lis CUPS 16 DEU
Lis CMS 2,5 DM
Frézka konzolová FA4UA
Soustruh na pr.1120
Vrtačka sloupová 2P125

EEC One: automatizace tvorby a správy dokumentace zvyšuje efektivitu inženýringu

20/03/2014

 

eplan_95

 

Na trh byla uvedena nová verze systému EPLAN Engineering Center One (EEC One). Tento univerzální nástroj umožňuje výrazně zkrátit dobu potřebnou pro návrh detailů konstrukce, a tím také celkovou dobu pro návrh stroje nebo zařízení. Nástroj je nyní k dispozici v sedmnácti jazycích a podporuje významné mezinárodní standardy a normy potřebné pro uplatnění se na světovém trhu.

 

eec_481_01

 

eec_one.jpg: Díky nové, mnohojazyčné verzi EEC One umožňuje ještě lepší vzájemnou komunikaci v oblasti automatizační techniky ve světovém měřítku.


Systém EEC One od firmy EPLAN byl nejprve představen na veletrhu Hannover Messe v roce 2013 ve čtyřech jazykových verzích – angličtině, španělštině, ruštině a čínštině. Nyní je k dispozici ve všech 17 jazycích včetně češtiny, v nichž jsou dostupné i systémy platformy EPLAN. Nově zavedené funkce pro překlad umožňují přímý přístup do slovníku EPLAN, a díky tomu automatizují kompletní převod celé výkresové dokumentace do všech dostupných jazyků. Současně zajišťují konzistenci popisu výkresů díky jednotné terminologii, užití specifických frází a speciálních znaků jednotlivých jazyků. Takto jsou odstraněny jazykové bariéry a výrazně stoupá úroveň efektivity využití softwaru, což ocení zvláště mezinárodní společnosti s výrobními závody v mnoha zemích.


Excelové prostředí pro automatizaci


Efektivita inženýrské práce není tvořena jen hladce běžícími automatizovanými procesy, ale také uživatelskou přívětivostí softwaru. EEC One proto pokračuje ve využívání vyzkoušeného a otestovaného excelového prostředí, které umožňuje velmi intuitivní práci s tímto nástrojem. Nové barevné schéma usnadňuje vyhledávání chyb, navíc nová verze dovoluje určit pevnou hodnotu pro pozici maker s ohledem na předcházející makro, což podporuje rychlé a jasné umístění.

Integrace místo pouhé vazby


Těsné propojení s platformou EPLAN se odráží i v integrovaném výběru komponent. EEC One má přímý přístup do EPLAN artiklové databáze a vybírá si z ní údaje o komponentech a jejich referenční data. Automatizace převodu dat minimalizuje možnost vzniku chyb a současně zvyšuje efektivitu práce. Nová verze EEC One je kompatibilní se současnou verzí EPLAN Platform 2.3, ale i s předchozí verzí EPLAN Platform 2.2.


První stupeň automatizace


Efektivita inženýrské práce není v současné době pro mnoho společností žádnou speciální přidanou hodnotou, ale nezbytnou podmínkou úspěchu na národní i mezinárodní úrovni. Základním kamenem budování efektivních inženýrských procesů je software, který zbaví uživatele nutnosti rutinních operací, a tím jim ulehčí práci. Díky tomu získají více času na řešení problémů a na inovace konstruování. Prostřednictvím EEC One a s využitím maker, jež slouží pro standardizaci prvků již v platformě EPLAN, se může tvorba schémat elektrických a fluidních obvodů do velké míry zautomatizovat.

 

EPLAN Software & Service
EPLAN Software & Service vyvíjí inženýrská řešení, která urychlují proces vývojových a konstrukčních prací. Mezioborové expertní systémy zajišťují maximální produktivitu a integraci dat. EPLAN jako dodavatel řešení vyvíjí koncepce PDM a PLM navržené na míru požadavkům zákazníka a poskytuje k nim vyčerpávající nabídku služeb, jako jsou zákaznické úpravy, konzultace a školení. Faktory úspěchu jsou schopnost inovačního vývoje, důsledně praktický přístup a mezinárodní přítomnost. EPLAN je členem skupiny Rittal International a s ní součástí Friedhelm Loh Group s 11 500 zaměstnanci po celém světě a obratem ve výši 2,2 miliardy euro (v roce 2011). EPLAN je proto synonymem pro kontinuitu a bezpečnost investic. Přítomnost společnosti v padesáti zemích je základem pro podporu 30 000 zákazníků s více než 90 000 instalacemi po celém světě. Firemní slogan „Efficient Engineering“ podtrhuje význam optimalizovaných, efektivních procesů, které udržují podniky trvale konkurenceschopné.
www.eplan.cz

EPLAN ENGINEERING CZ.
České mládeže 1096
463 12 Liberec
Radka KOLINSKA
Telefon: +420 603 293 163
Fax: -
Kolinska.R@eplan.cz
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU