800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Betonová jímka
Výroba nápravy dle přílohy
Kartony pro balení potravin
Granuláty
Značení
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

Efektivni recyklace laminátů

30/01/2014

Fraunhofer-Institut pro zpracování a obaly IVV představil na veletrhu K 2013 nový způsob recyklace plastových laminátů. Byly představeny varianty založené na rozpouštědlovém procesu CreaSolv, který umožňuje efektivní recyklaci laminátů kov-plasty, expandovaného polystyrénu (EPS) a kyseliny polymléčné (PLA).

Recyklace EPS odpadu na znovu použitelný EPS
Expandovaný polystyren (EPS), který je známý pod výrobkovým názvem styropor, je v současnosti podle IVV zhodnocován termicky. Současný používaný postup neumožňuje z odpadu EPS, který vzniká převážně ve stavebnictví a obalovém sektoru a obsahuje aditiva proti hoření, z něho hospodárně získat kvalitní recyklát. Postup vyvinutý v IVV má vysoký čisticí potenciál a může z odpadu EPS vyrobit znovu pěnitelný polystyren v kvalitě nového zboží.

 

Recyklace obalů z kyseliny polymléčné
Kyselina polymléčná (Polylactid, PLA) se stává čím dál více používaným plastem. Fraunhofer Institut ukázal na veletrhu K 2013, že kompostování a spalování nejsou jediné způsoby likvidace. Varianty využití pro obalové materiály z rostlinných surovin již existují. Na základě stoupajícího množství odpadu z PLA se zabývali vědci celkovým postupem výroby PLA a zkoumali také, jak ovlivnit PLA, aby mohla být využita jako ostatní plasty. Avizované řešení má čistou PLA a frakce obsahující PLA, ale také lamináty s PLA kompletně separovat z obalového odpadu a přepracovat na kvalitní recyklát PLA. Ten je možno použít pro výrobu kvalitních spotřebních obalů nebo spotřebního zboží.

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU