800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptáváme materiál 19 452
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Ekonomický monitoring napětí a proudu a snadná analýza trendů

17/12/2014

 

fluke_211

 

Bezdrátové měřící moduly propojené přes Fluke Connect jsou cenově zajímavou alternativou pro dlouhodobá měření

 

Nová řada měřících modulů Fluke Connect™ je určena pro záznam elektrických parametrů v průběhu času. Řada zahrnuje moduly pro monitoring střídavého a stejnosměrného proudu, střídavého i stejnosměrného napětí a pro měření teploty. V kombinaci s USB adaptérem pro PC a zdarma dostupným softwarem Fluke Connect tvoří kompletní řešení pro dlouhodobý monitoring elektrické sítě.

modul_327_01

Uživatelé mohou například použít moduly pro dlouhodobé sledování proudu, aby se například zjistilo, zda elektrické zařízení lze rozšířit a zvýšit jeho odběr, nebo identifikovat zařízení s nejvyšší spotřebou a zjistit příležitosti pro úspory elektrické energie.

Mezi hlavní patří modul A3001FC iFlex s flexibilní proudovou sondou, který umožňuje měřit proud i v místech, kde je málo místa pro konvenční klešťové měřáky. Tento modul umožňuje měřit RMS hodnotu proudů až do 2500 A (AC) a údaje ukládá do interní paměti o velikosti 65 000 sad měření (každá sada obsahuje průměrnou, minimální a maximální hodnotu měření v "průměrném“ časovém intervalu). Modul je schopen autonomního záznamu po dobu 400 hodin, což je více než 16 dnů.

Jak to funguje?

Modul A3001FC iFlex je schopen provést čtyři měření za sekundu. V praxi to znamená, že pokud nastala změna v délce 250 ms nebo déle, pak je tato informace v modulu uložena. Konfigurace měřícího modulu se provádí přes USB adaptér a lze mu přiřadit konkrétní název. Kromě toho se nastavuje hodnota "průměrné doby" měření, například 10 sekund. Po každých 10 vteřinách jsou pak uloženy tři údaje: minimální hodnota s indikací času, maximální hodnota s indikací času a průměrná hodnota v daném intervalu. Průměrná doba měření lze nastavit v rozsahu od 1 sekundy do 60 minut.

Po nastavení modulu se spustí měření a následně, například za 2 dny, se naměřená data bezdrátově přenesou přes USB adaptér do počítače pro jejich další analýzu. Všechna data o měření jsou uložena v souboru ve formátu CSV, takže je lze jednoduše zobrazit v tabulkovém procesoru, například v Excelu, kde se již připraví potřebné grafy.

Pro průmyslové aplikace je možné použít tři proudové moduly a sledovat zátěž na třech fázích najednou. Lze tak zaznamenat všechny důležité informace o používání měřeného stroje či zařízení, jako jsou proud, napětí a teplota (dle zvolených modulů). Jedná se tak o cenově velmi atraktivní řešení pro uvedenou aplikaci.

Bezdrátová komunikace

Všechny výrobky řady Fluke Connect mohou být propojeny s PC pomocí bezdrátového USB adaptéru a data lze stahovat přes bezplatný software Fluke SW3000 pro Windows XP a novější. V tomto programu se zároveň zobrazují i aktuální měřené údaje. (Link na stažení Fluke Connect Software) 

Moduly mohou být propojeny i s mobilní aplikací pro chytrý telefon - Fluke Connect - což umožňuje snadno ukládat data a sdílet je prostřednictvím cloudu. S její funkcí ShareLive™ lze napřímo požádat zapojeného kolegu nebo specialistu o radu, aby se problém vyřešil rychleji.

Fluke má širokou škálu měřicích přístrojů, od jednoduchých proudových kleští až po termovizní kamery, které lze propojit s aplikací Fluke Connect. Velkou výhodou je možnost použití aplikace i bez měřicích přístrojů, kdy se hodnoty měření zadají do aplikace ručně.

Fluke Connect přináší nový způsob, jak provádět a dokumentovat měření. Techniky údržby zbavuje nutnosti zapisování každého jednotlivého měření do zápisníku a následné přepisování do počítače. Šetří tím jejich čas a minimalizuje možnost pochybení jak při odečtu, tak i při dalším zpracování naměřených hodnot.

Aplikace Fluke Connect pro konkrétní smartphone lze stáhnout zdarma přes App Store (iOS),nebo přes Google Play (Android).


Informace o kompletní nabídce produktů společnosti Fluke získáte na webových stránkách www.fluke.cz.

Sledujte společnost Fluke na síti Facebook (www.facebook.com/flukeczsk).

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

 

PRAM Consulting s.r.o.

Stanislav Přibyl
Tel.:     +420 222 351 493
Mobil:   +420 736 684 268

e-mail: stanislav.pribyl@pram.cz

www.pram.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU