800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Vrata do průjezdu obytného domu
Nákup kabelů a konektorů
Peletovací linka
Nákup čistících a dezinfekčních prostředků
Nákup čistících a dezinfekčních prostředků
5 nejnovějších nabídek
BMW boxy
KOMBINOVANÁ VEDENÍ PRO VSTŘIKOVÁNÍ PLASTŮ
HENSOTHERM 410 KS indoor
HENSOTHERM 310 KS indoor
Protipožární nátěry HENSEL od SIMAT a.s.

Energetická efektivita – firma La Compagnie des Fromages při inovacích počítá s technikou Emerson

18/06/2014

emerson_256

Dceřiná společnost firmy Bongrain Group při své snaze snižovat spotřebu energie a emise CO2 investuje do vybavení navrženého firmou Cofely Axima, která je přední firmou v oblasti průmyslového chlazení. Cofely Axima je dceřinou společností firmy GDF Suez. Dodané řešení vyniká možností v jednom cyklu realizovat procesy chlazení i ohřívání a jeho klíčové komponenty jsou od firmy Emerson Group – jednošroubové kompresory Vilter od firmy Emerson Climate Technologies a pohony s proměnnou rychlostí Leroy-Somer od Emerson Industrial Automation.

Jednošroubový kompresor Vilter poháněný synchronním motorem s permanentními magnety Dyneo® PLSRPM
Firma La Compagnie des Fromages je součástí skupiny Bongrain Group, která je pátou největší mlékařskou firmou na světě a zaměstnává 18 870 lidí.


„Protože našim zákazníkům poskytujeme také konzultantské služby, provedli jsme v závodě firmy La Compagnie des Fromages ve francouzském městě Vire energetický audit,“ říká Jean-Yves Druillennec, vedoucí pro udržitelný rozvoj společnosti Cofely Axima – GDF Suez. Audit založený na sérii měření poskytl obraz o úrovni spotřeby energie v závodě Vire a jeho výsledkem byl návrh nahradit čtyři pístové kompresory, používané jen pro chlazení, ohřívacími a chladicími jednotkami.


Ohřívací a chladicí jednotka je termodynamický systém pro současný ohřev a chlazení. Chlazení je realizováno ve výparníku a ohřívání kondenzačním chladičem. Pro výrobu chladné vody v závodě Vire je třeba příkon 1 000 kW. Přitom je možné využít výkon 1 300 kW odpadního tepla, takže pro ohřívání vody na potřebných +62 °C je třeba navíc jen 100 kW elektřiny. Využít lze veškerou kapacitu odpadního tepla: k dispozici je zásobní nádrž o objemu 150 m3, která umožňuje pokrýt spotřebu energie na výrobu horké vody, když je to třeba (zejména při procesech čištění). U starého systému se voda pro čištění ohřívala plynem, který má mnohem větší uhlíkovou stopu. Navíc, odpadní teplo z procesu chlazení bylo v chladicí věži uvolňováno do atmosféry, místo aby bylo užitečně využíváno. Nový systém šetří 9 000 m3 vody ročně a omezí využití chladicí věže, jejíž oblaka páry byla okolními obyvateli vždy vnímána velmi negativně.

 

Více informací k článku najdete zde

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU