800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů z čirého polykarbonátu
Spodní deska
Obrábění krytů
Mikroperforační válec na HDPE fólie
Frekvenční měnič
5 nejnovějších nabídek
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy
Jednonosníkové mostové jeřáby
Stroje a linky pro zpracování technických vláken, fólií a tkanin

Ericsson ukázal zařízení, které pomůže zesílit mobilní signál v budovách

04/03/2014

ericsson_156

  • Na MWC 2014 Ericsson představil zařízení, které pomůže zesílit kvalitu mobilního signálu uvnitř budov.
  • Mezi prvními operátory, kteří Ericsson Radio Dot budou nabízet, jsou Vodafone, japonský Softbank Mobile, singapurský SingTel, švýcarský Swisscom, australská Telstra a jihoafrický MTN

 

Minulý týden na veletrhu MWC 2014 v Barceloně ukázal Ericsson (NASDAQ:ERIC) revoluční řešení, které mění přístup k mikropokrytí mobilním signálem uvnitř budov. Zařízení Ericsson Radio Dot zvýší kapacitu mobilního broadbandu u 3G a LTE sítí uvnitř velkých budov. Ty totiž mají často problém se slabým signálem, což se projevuje pomalým připojením a výpadky hlasových hovorů. Namísto toho budou moci uživatelé budov, rezidenti a návštěvníci využívat plnohodnotný a rychlý internet.

 

Ericsson Radio Dot System dokáže výrazně zlepšit kvalitu mobilních hlasových služeb a mobilního internetu v budovách. Poskytuje uživatelům rychlé a kapacitně dostačující připojení. Z pohledu nákladů a účinnosti je nejefektivnějším řešením pokrytí mobilním signálem uvnitř budov. Zařízení podporuje technologie UMTS i LTE.  „Dots" jsou napojeny na síť standardním LAN kabelem, kterým jsou i napájeny.

 

Mobilní operátoři, vlastníci budov a hlavně uživatelé mají k dispozici elegantní a kompaktní zařízení se subtilním, diskovitý designem. 300 gramové jednotky zesilovače mobilního signálu ve velikosti dlaně, se montují na stěnu a připojují k existující síťové infrastruktuře prostřednictvím standardního LAN kabelu. Jeho design trval dva roky a obsahuje 14 patentů.

 

Ericsson Radio Dot se začne prodávat v roce 2014. Na MWC 2014 oznámilo několik předních mobilních operátů záměr nabízet toto zařízení svým zákazníkům. Jsou mezi nimi například Vodafone, japonský operátor SoftBank Mobile, singapurský SingTel. Testovat ho bude i švýcarský Swisscom, či největší australský mobilní operátor Telstra. Ericsson se dohodl i s operátorem MTN, který operuje v 22 zemích Afriky a Blízkého východu. MTN bude zatím nabízet Ericsson Radio Dot v Jihoafrické republice, později se rozšíří i do dalších zemí.

 

 

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2013 činily tržby naší společnosti 227,4 miliardy švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

 

 

PRO VÍCE INFORMACÍ PROSÍM KONTAKTUJTE:

Ericsson Corporate Public & Media Relations
Phone: +46 10 719 69 92
E-mail: media.relations@ericsson.com

Ericsson Investor Relations
Telefon: +46 10 719 00 00
E-post: investor.relations@ericsson.com

 

PRAM Consulting s.r.o.

Anna Hroudová

Tel.: +420 222 351 497
Mobil: + 420 603 517 272

e-mail: anna.hroudova@pram.cz

www.pram.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU