800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Fastener Express: efektivní koncepce pro rapid prototyping

17/09/2013

arnold_162

 

Fastener Express překlenuje mezeru mezi vývojem a sériovou výrobou. Společnost Arnold Umformtechnik v podobě metody Fastener Express poprvé nabízí konstruktérům ucelenou koncepci, která jim umožňuje navrhovat a vyrábět prototypy složitých upevňovacích prvků a přesných dílů tak, jak budou později vyráběny v sériové produkci – se stejnými technickými parametry a za stejnou cenu jako při velkosériové výrobě.

 

arnold_243

 

V automobilovém průmyslu v současné době uplyne mezi prvními náčrty konstruktérů a začátkem sériové výroby jen o málo více než třicet měsíců. Systematickou optimalizací dodavatelských řetězců se podařilo odstranit téměř polovinu doby vývoje. Malé díly, jako šrouby, matice, soustružené díly a malé přesné spojovací součásti jsou nyní dodávány subdodavateli. Dříve musela konstrukční oddělení věnovat odhadem až třicet týdnů konstrukci speciálních řešení v této oblasti.


Připraveno k výrobě – Production Ready
Už ve fází konstrukce určuje tým Fastener Express společnosti Arnold, zda se navrhovaná součástka bude vyrábět obráběním nebo vstřikováním. Toto rozhodnutí má významné důsledky pro potenciální úsporu nákladů. Mnoho obráběných součástek prototypu může být až při velkosériové výrobě úsporněji vyráběno jako vstřikované odlitky.


Přímé převzetí – Direct Acceptance
Tým odborníků na rapid prototyping dokáže eliminovat ztrátové časy, které obvykle vznikají při administrativních procesech. Vyvinutá metoda Direct Acceptance systematicky omezuje čekací doby, typické pro průmyslovou výrobu. Výrobní objednávka místo čekání na zpracování okamžitě a automaticky spustí konstrukční a technickou přípravu výroby, jako např. výběr vhodného materiálu spojovacích částí nebo ověřování mechanických vlastností spoje.


Kvalita výroby
Dalších úspor času dosahuje společnost Arnold metodami, jež vycházejí ze simultánní transformace prostorových CAD-modelů do fyzických objektů. Časově náročná fáze vývoje nástrojů a jejich výroby je téměř eliminována. Dokumentace jde přímo do výrobního provozu, kde jsou podle ní díly obrobeny a odeslány ke konečné úpravě. Přímo v závodě je k dispozici množství zařízení pro konečné úpravy součástí, např. pro tepelnou úpravu nebo galvanické pokovení. Díky tomu není třeba tyto úpravy nákladně a zdlouhavě zajišťovat u externích subdodavatelů. Tato kvazi-simultánní metoda zajišťuje vysokou úroveň kvality procesu transformace konstrukčního návrhu do koncového produktu.

 

Výrobou funkčních prototypů součástí se stejnými vlastnostmi, jaké budou mít velkosériově vyráběné díly, uspokojuje společnost Arnold rostoucí poptávku po funkčních prototypech „Za čtvrtinu doby dokážeme vyrobit vysoce složité spojovací součásti v sérii až 3 000 kusů se stejnými technickými vlastnostmi, jaké budou mít vstřikované díly ve velkosériové výrobě,“ shrnuje Michael Pult, vedoucí marketingu a komunikace společnosti Arnold Umformtechnik, přednosti koncepce Fastener Express. „Touto schopností podporujeme celý proces od konstrukce výrobku až po jeho sériovou výrobu a dále.“


Skupina Arnold je 100% dceřinou společností globálně působícího koncernu Würth, který s více něž 65.000 spolupracovníky a 420 společnostmi dosahuje zisku přes 8 miliard Euro. V této souvislosti je skupina Arnold pro každého klienta silným partnerem, který se může optimálně přizpůsobit požadavkům trhu.


www.arnold-cz.com
Arnold Sales Office CZ
Roman STEHLIK
Telefon: 00 42 - 0483 322 109
roman.stehlik@arnold-cz.com


ARNOLD UMFORMTECHNIK GmbH & Co. KG
Carl-Arnold-Strasse 25
D-74670 Forchtenberg-Ernsbach
Germany
Michael PULT
Telefon: +49 (0)7947/821-170
Fax: +49 (0)7947/821-195
michael.pult@arnold-umformtechnik.de
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU