800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptáváme částečnou rekonstrukci bytu
Soustruh
Rekonstrukce fasády a oplocení
Plastový materiál
Rekonstrukce mostu
5 nejnovějších nabídek
Komíny TUMA s nejlepším poměrem ceny a kvality
Komíny TUMA s najlepším pomerom ceny a kvality
Frézka konzolová FGH 32
Frézka nástrojařská FUW 315/ III
MAHO 1000 Frézka nástrojářská

Fatra na Domotexu v novém

07/03/2016

 

fatra_240

 

V profesionálním světě podlahovin je třetí týden v novém roce neodmyslitelně spojen s veletrhem Domotex v Hannoveru.

Čtyřdenního svátku designu, inovací a nových trendů se letos zúčastnilo přes 45.000 návštěvníků, kteří ve dnech 16. - 19. 1. 2016 obdivovali ve dvanácti halách expozice 1441 vystavovatelů z 59 zemí celého světa. Oproti číslům z minulých let šlo o výrazný nárůst, k čemuž určitě přispěla i absence téměř paralelně pořádaného veletrhu Bau v Mnichově.

„It is your flooring.“ To bylo heslem letošní výstavní expozice společnosti Fatra, a.s. v Hannoveru.
Své podlahoviny prezentovala na již tradičním místě v hale 6 a velmi netradičně ve zbrusu novém designu. Starý stánek už přestával stačit jak kapacitně, tak i svým pojetím, a proto jsme se letos rozhodli pro změnu. Rozšířili jsme plochu stánku, finální návrh designu jsme nechali na architektovi, a tak jsme mohli přivítat stávající i nové potenciální zákazníky v pohovce uprostřed nápaditě řešeného obývacího pokoje nebo okolo praktických barových stolků.
Prezentace podlahovin byla pojata ve velmi čistém a elegantním duchu, k čemuž dopomohly i nové stojany FatraClicku nebo kolekce Fatra LINO. O této kolekci se vedly po celou výstavu četné diskuze a to i proto, že letos dojde k opuštění interního potisku a přechodu na externě nakupované dekorační fólie. Stávající technologie již neumožňuje držet krok hlavně po stránce kvality tisku a tak bude nahrazena prakticky stejným druhem designových fólií, které se používají pro výrobu LVT.
Luxusní vinylové dílce i plovoucí podlahy z Fatry zastupovaly osvědčené značky Thermofix, Imperio a FatraClick, které si svoji popularitu vydobyly kvalitou a oblíbenými dekory. V letošním roce byla také rozšířena nabídka o netrpělivě očekávanou kolekci podlahových lišt. Zákazník si tak bude moci vybrat podlahu a přímo k ní sladit i lišty.

A jaké nové trendy že přinesl letošní Hannover? Poptávka po LVT podlahách neklesá, naopak neustále roste, přičemž v minulém období oblíbené bělené dřevěné vzory začínají nahrazovat dekory v přírodních odstínech a rustikálním stylu, velmi často v extra dlouhých prknech, či uměle postaršované. Druhý možný směr naznačuje návrat klasické parketové a někdy až mozaikové podlahy seskládané z poměrně drobných dílců.

Ať budou trendy do budoucna jakékoliv, Domotex si stále zachovává pověst nevýznamnějšího podlahářského veletrhu Evropy zaměřeného na profesionální návštěvníky a my jsme rádi, že zde významnou roli hraje i Fatra, a.s.

 

domotex_523

 

Fatra, a.s.

třída Tomáše Bati 1541
Napajedla
763 61
Česká republika

Tel.: +420 577 501 111, +420 577 502 487
Mob.: +450 724 405 867
Fax: +420 577 502 555
Skype:  
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU