800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Krb
Čerpadlo
Přeprava D/Forchheim - CZ/Beharovice
Rekonstrukce silnic
Sáčky mikrotenové
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

FDH-1: na jedno kliknutí

06/05/2015

 

 

pepperl_286

 

Nové přenosné diagnostické zařízení FieldConnex FDH-1 od společnosti Pepperl+Fuchs výrazně usnadňuje uvádění sběrnicových systémů do provozu a jejich údržbu. Mobilní zařízení je schopné snadno a rychle zkontrolovat jakýkoliv segment sítě pouhým stisknutím tlačítka.

 

mer_344

 

Obrázek 1: Snazší než použití multimetru: Jeden stisk tlačítka přenosného diagnostického zařízení zařízení FieldConnex® FDH-1 spustí kontrolu instalace
sběrnice.


Společnost Pepperl+Fuchs vyvinula nové přenosné diagnostické zařízení FieldConnex FDH-1 ((Fieldbus Diagnostic Handheld), které výrazně zjednodušuje instalaci a využití sběrnicové infrastruktury. Je dosaženo požadované kvality signálu? Je sběrnice správně zakončena? FDH-1 využívá rychlou a jednoduchou metodu pro zobrazení kvality instalace sběrnice. Je navrženo pro snadné zacházení bez nutnosti speciálních znalostí o sběrnicových instalacích. Zařízení se jednoduše připojí k jakémukoliv segmentu sítě; není třeba žádné PC! Po připojení zařízení ihned ukáže, ještě před uvedením daného segmentu do provozu, zda jsou na fyzické vrstvě sítě nějaké chyby, a jestliže ano, znázorní, o jaké chyby jde, kde se nacházejí a jak je lze opravit. To šetří čas a peníze při instalaci nové sběrnice. Zařízení FDH-1 však může být využito i pro kontrolu již existujících kabelů a určení, zda vyhovují pro provoz sběrnicové sítě. Tento přístup vede ke značným úsporám nákladů na kabeláž a na práci údržbářů a přitom zaručuje
spolehlivou funkci komunikační sběrnice. V existujících instalacích zkontroluje FDH-1 ochranu před zkratem a připojení odboček. Tato kontrola se doporučuje zvláště u sítí, které jsou v provozu už mnoho let a u nichž se začínají objevovat problémy.


Mobilní expert
Nové přenosné zřízení FDH-1 usnadňuje proces uvádění do provozu a zaručuje bezvadnou kvalitu instalace sběrnice. Použití mobilního zařízení je extrémně jednoduché a nevyžaduje žádné speciální technické znalosti, což je mimořádná výhoda. Zařízení je stejně snadno ovladatelné jako běžný multimetr, ale dokáže toho mnohem více. Například obsahuje expertní systém, který interpretuje naměřené hodnoty, umožňuje detekovat chyby a přesně určit místo jejich výskytu. Jakmile je odhalena chyba, může také doporučit jednoduché nápravné opatření. Kromě tohoto expertního systému provádí uživatele při uvádění sběrnice do provozu interaktivní průvodce, který dále zjednodušuje práci se zařízením. Tento průvodce porovnává naměřené hodnoty s hodnotami udávanými standardy a doporučeními pro instalaci sběrnice a umožňuje porovnání cílových nebo aktuálních hodnot. Jestliže je to vyžadováno, vytvoří průvodce dokumentaci v elektronické podobě, kterou lze z paměti zařízení stáhnout prostřednictvím rozhraní USB. Zpráva o měření může být stažena také znovu později, např. pro porovnání výsledků dvou měření vzdálených v čase.


Nové přenosné diagnostické zařízení pro sběrnice od společnosti Pepperl+Fuchs usnadňuje a zpřehledňuje instalaci sběrnice, jak je to jen možné, a poskytuje ideální základ pro bezchybný provoz a maximální spolehlivost provozních zařízení. Zařízení FDH-1 může být používáno ve všech prostředích s nebezpečím výbuchu a pro všechny typu ochrany před výbuchem.
Katalogový list a další příklady použití jsou na: www.pepperl-fuchs.com/fdh


O společnosti Pepperl+Fuchs
Společnost Pepperl+Fuchs je přední firma v oblasti vývoje a výroby elektronických snímačů a komponent pro světový automatizační trh. Po více než šedesát let jsou nám naše kontinuální inovace, vysoce kvalitní produkty a neustálý rozvoj zárukou úspěchu.


Jedna společnost – dvě divize
Pepperl+Fuchs – PROTECTING YOUR PROCESS
Divize procesní automatizace je vedoucí společnost na trhu v oblasti jiskrové bezpečnosti a ochrany proti výbuchu. Nabízíme úplná, na aplikace orientovaná řešení, včetně uživatelsky specifických rozváděčů pro řídicí systémy v procesní výrobě. Rozsáhlý sortiment naší divize zahrnuje různé druhy výrobků: oddělovací bariéry, komponenty pro infrastrukturu sběrnic, systémy distribuovaných I/O, řešení pro rozhraní HART, zařízení pro měření výšky hladiny, systémy pro ochranu zařízení závěrem s vnitřním přetlakem, průmyslové monitory a řešení pro HMI, napájecí zdroje, výstražné hlásicí systémy pro odlučovače lehkých kapalin (např. oleje a benzínu), převodníky signálů, zařízení pro ochranu před bleskem a přepětím, zařízení pro bezpečné vypnutí zařízení a příslušenství.


Pepperl+Fuchs – SENSING YOUR NEEDS
Objev indukčního snímače přiblížení, který učinila společnost Pepperl+Fuchs v roce 1958, byl významným milníkem ve vývoji automatizační techniky. Podle hesla „Sensing your needs“ těží zákazníci z řešení snímačů určených pro automatizaci strojní výroby, vyvinutých na míru podle jejich potřeb. Hlavními cílovými segmenty trhu v oblasti automatizace strojní výroby jsou konstrukce strojů a zařízení, automobilový průmysl, zařízení pro skladování a manipulaci s materiálem, polygrafický a papírenský průmysl, obalová technika, procesní zařízení, konstrukce dveří, bran a výtahů, mobilní zařízení a obnovitelné zdroje energie. Divize nabízí široký sortiment průmyslových snímačů, ať už jsou to indukční, fotoelektrické nebo ultrazvukové, rotační snímače polohy, identifikační systémy, čtečky čárového a maticového kódu nebo snímače obrazu.


www.pepperl-fuchs.com
Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
D-68307 Mannheim
fa-info@de.pepperl-fuchs.com
Tel.:+49 (0) 621 776-1111
Fax: +49 (0) 621 776-271111
Irmtraud SCHMITT
Telefon: +49 (0) 621 776-1215
Fax: +49 (0) 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU