800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Sklíčidla na soustruh
Izolační pouzdro
Výroba krytů
Vyřízení dotací na výtahy
Sanační omítky a nátěry fasády
5 nejnovějších nabídek
Pásová pila MEBAeco 335
Svařovcí zdroje NEOMIG - kompaktní
PLAZMOVÁ TECHNOLOGIE - Kjellberg
Ocelová lana
Evidence – Kontrola – Revize

Firma Kennametal Sintec v německém Schongau, slaví 25. výročí podniku.

22/11/2012

kennametal_300Firma Kennametal se ctí představuje 25 letou historii podniku v Schongau.

Závod v německém Schongau, který je součástí mezinárodní skupiny Kennametal od roku 2006, oslavuje letos 25. výročí. Kořeny závodu v Schongau sahají až do roku 1987, kdy firma Sintec komerčně spustila výrobu odpařovacích lodiček a logickým důsledkem dalšího rozrůstání pak bylo skoupení managementu v roce 1991. Klíčové milníky ve vývoji skupiny Sintec byly nákup moderních drátových pil, z nichž některé stále přináší vynikající řezné výsledky a výnosy, a instalace tří plně automaticky vytápěných lisů. Instalace izostatického nevytápěného lisu ve vyhrazené budově v roce 2002 byla dalším novátorským krokem na cestě k vedoucí světové pozici v oblasti odpařovacích lodiček. Se spuštěním produktu T-VAP v roce 2003 si firma Sintec zajistila unikátní prodejní zastoupení na světovém trhu.

Odkoupením firmy skupinou Kennametal, s přibližně 13 000 zaměstnanci po celém světě, umožnilo firmě Sintec rozvinout se z rodinné firmy do mezinárodně aktivní průmyslové firmy, což se jasně odrazilo i přesunem amerického výrobního zařízení do města Schongau v roce 2007, výstavbou další výrobní budovy a přemístěním managementu do nově postavené kancelářské budovy. Přechod do SAP systému v roce 2008 je posledním krokem v integraci ze strany Schongau do skupiny Kennametal, jakožto centra odborných znalostí v oblasti napařování. Nepřetržitý provoz šest dní v týdnu ve třech denních směnách, společně s instalací čtvrtého vytápěného lisu ve výročním roce, jasně ukazují, že firma Kennametal učinila s odpařovacími lodičkami správnou volbu vzhledem k vývoji trhu.

Závod v Schongau dnes znamená technologický pokrok a je významným průmyslovým pilířem města Schongau a okolních obcí, jakožto hlavní zaměstnavatel v oboru, se současným počtem 79 zaměstnanců.

factory.jpg_ico500_500


Kennametal využil u příležitosti 25 výročí lokalitu v Schongau, kdy v areálu společnosti uspořádal v pátek 21. září slavností večírek ve speciálně vybaveném párty stanu. Hosté byli nejprve uvítáni ředitelkou podniku paní Martinou Igel, která také přečetla blahopřejný dopis od předsedy, prezidenta a výkonného ředitele společnosti Kennametal, pana Carlose Cardoso. Následoval projev pana Briana Maglosky, viceprezidenta výroby EMEA, který vyvinul zvláštní úsilí, aby pronesl řeč v němčině (do Evropy přijel z USA o pouhé čtyři měsíce dříve), a mohl tak pozdravit zaměstnance a hosty v jejich mateřském jazyce a poděkovat jim za jejich loajalitu a oddanost. Toto gesto bylo vysoce oceněno a sklidilo obrovský aplaus. Také pan Friedrich Zeller, vedoucí okresního úřadu ve Weilheimu – Schongau a pan Paul Huber, místostarosta města Schongau, vyjádřili pochvalu úspěchům závodu v Schongau a odkoupení firmy Sitec společností Kennametal v roce 2006, což zachránilo zaměstnancům jejich práci. Pan Hubert Just, vedoucí výroby firmy Kennametal Sintec a paní Martina Igel, ředitelka závodu, uzavřeli formální úvod krátkým přehledem vývoje společnosti, který zavedl publikum na vysoce informativní a zároveň zábavný výlet historií společnosti. Poté se všichni přemístili na nádherný raut, následovaný hudbou a tancem do pozdních večerních a brzkých ranních hodin.

Následující den, 22. září 2012, byl v závodě v Schongau den otevřených dveří s pestrým programem pro mladé i staré. Návštěvníci mohli nahlédnout do výrobních hal a dozvědět se víc o produktové škále, během prohlídky závodu s výkladem.

"Víme, že úspěch a růst naší skupiny závisí na našich zaměstnancích, a velice si vážíme jejich přínosu, který během 25 leté historie závodu v Schongau nejen udržel konkurenceschopnost společnosti, ale dostal ji i na celosvětově druhou pozici ", poznamenal Carlos Cardoso, předseda, prezident a generální ředitel firmy Kennametal.
 


Kennametal Inc. (NYSE: KMT) dodává produktivitu zákazníkům, kteří hledají špičkový výkon v náročných prostředích, poskytováním dlouhodobých inovačních zakázkových a standardních řešení. Osvědčená produktivita je možná díky pokročilé znalosti materiálů a aplikací. Náš závazek na udržitelné prostředí poskytuje našim zákazníkům přidanou hodnotu. Společnosti působící v různých odvětvích průmyslu od stavby letadel, až po těžbu uhlí, od motorů, až k ropným vrtům a od turbodmychadel, až po konstrukce, znají firmu Kennametal pro její mimořádný přínos jejich hodnotového řetězce. Ve fiskálním roce 2012, koupili zákazníci produkty a služby firmy Kennametal za zhruba 3 miliardy USD – prostřednictvím našich přibližně 13 000 nadaných zaměstnanců, kteří pracují ve více než 60 zemích – s více než 50% těchto příjmů pocházejících mimo Severní Ameriku.
Navštivte nás na www.kennametal.com
 


Říčany - Jažlovice
Zděbradská 56
251 01 Říčany - Jažlovice
Czeh Republic
PADĚLA Radek
Phone : 0 800 900 840
Fax : 0 800 900 225
radek.padela@kennametal.com


Kennametal Shared Services GmbH
Wehlauer Strasse 73
D-90766 Fuerth
GROMOLL Carsten
Phone : +49 911 9735 557
Fax : +49 911 9735 551
carsten.gromoll@kennametal.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU