800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Rekonstrukce fasády a oplocení
Plastový materiál
Rekonstrukce mostu
Oprava střechy objektu
Dřevo
5 nejnovějších nabídek
Komíny TUMA s nejlepším poměrem ceny a kvality
Komíny TUMA s najlepším pomerom ceny a kvality
Frézka konzolová FGH 32
Frézka nástrojařská FUW 315/ III
MAHO 1000 Frézka nástrojářská

Firma Stora Enzo představila nový karton pro obaly

08/02/2013

 

CKB karton pro obaly firmy Stora Enzo Skoghall je zušlechtěný nánosem polyetylenu, který byl vyroben z obnovitelných zdrojů. Byl vyvinut ve spolupráci se švédskou firmou Trioplast/Ekmans. Prvním výrobkem zabaleným do tohoto kartonu je Fishgratin firmy Domstein ASA, norského zpracovatele ryb a plodů moře. Firma Domstein ASA klade vysoký důraz na „udržitelnost". Její obchodní činnost musí být přívětivá k životnímu prostředí a musí splňovat platné ekologické požadavky.


Polyetylen je světově nejpoužívanějším plastem a dává kartonu odolnost vůči vodě a tukům. Polyetylen, použitý k výrobě CKB kartonu, byl vyroben v Brazílii z cukrové třtiny. Vykazuje stejné vlastnosti jako tradiční polyetylen vyrobený z fosilních surovin. „Použití polyetylenu vyrobeného z obnovitelných zdrojů je zcela ve smyslu naší firemní politiky nabídnout našim zákazníkům udržitelné a inovativní obalové materiály," říká Frederik Werner, výrobkový manažer závodu Skoghall, a dodává:
„Vidíme u našich zákazníků zájem o trvale udržitelná řešení. Zákazníci nevidí rozdíl v obou materiálech, které jsou normálně recyklovatelné."


Trioplast je jeden z vedoucích evropských výrobců PE fólie. Zaměstnává 1 450 lidí v 9 zemích. Braskem jako dodavatel polyetylenu je pro Trioplast spolehlivým partnerem se solidním know-how. Marketingový manažer Pär Vik se domnívá, že v dlouhodobém výhledu je možné si představit, že bude polyetylen vyráběn ze surovin severských lesů. Do té doby Trioplast bude uvádět na trh výrobky jiné provenience pod obchodní značkou Triogreen. Spolupráce firmy Trioplast se Stora Enzo umožňuje uvést na trh Triogreen v kombinaci s obalovým kartonem a rozšiřovat tak použitelnost biopolyetylenu.

 

obal_400_07

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU