800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Sklíčidla na soustruh
Izolační pouzdro
Výroba krytů
Vyřízení dotací na výtahy
Sanační omítky a nátěry fasády
5 nejnovějších nabídek
Pásová pila MEBAeco 335
Svařovcí zdroje NEOMIG - kompaktní
PLAZMOVÁ TECHNOLOGIE - Kjellberg
Ocelová lana
Evidence – Kontrola – Revize

Firmy Ericsson a Gemalto zjednodušují využití komunikace mezi zařízeními

15/03/2013

  • ericsson_103Firmy Ericsson a Gemalto uzavřely partnerství s cílem nabídnout integrované řešení pro komunikaci mezi zařízeními (známou jako M2M) založené na technologii ke správě uživatelů eUICC (embedded Universal Integrated Circuit Card).
  • Nové řešení reaguje na potřebu mobilních operátorů uspokojovat požadavky firem týkající se správy dlouhých životních cyklů řešení M2M a integraci sofistikovaných obchodních procesů.
  • Řešení tvoří platforma Ericssonu k propojení různých zařízení (Device Connection Platform) v kombinaci s platformou ke správě uživatelů (Subscription Management Platform) od firmy Gemalto.

 

Trh s řešeními pro komunikaci mezi zařízeními (M2M) sestává ze zařízení používaných v klíčových firemních aplikacích nacházejících se v různých částech světa a vyznačujících se dlouhým životním cyklem. Příkladem je chytrý elektroměr nebo chytrá rozvodná síť, ve které jsou elektroměry a elektrárny stále častěji propojeny prostřednictvím mobilních sítí a jejichž životnost se zpravidla počítá na desetiletí. Totéž platí pro automobilový trh, kde vozidla propojená prostřednictvím mobilního internetu komunikují s různými aplikacemi, od zábavy až po telematická řešení. Mobilní operátoři čelí v těchto prostředích řadě problémů.

Výrobci zařízení typu M2M dnes potřebují při jejich výrobě a distribuci spravovat řadu měnících se parametrů. Zaprvé, výrobci neví, ve které zemi bude jejich zařízení prodáno nebo ke které síti bude připojeno. Zadruhé, technologie UICC je stále častěji integrována do těchto zařízení již ve fázi výroby. A v neposlední řadě dlouhá životnost zařízení naznačuje, že během ní může dojít ke změně poskytovatele připojení. Kombinace těchto faktorů vyžaduje flexibilní a otevřenou správu uživatelů.

Aby se s uvedenými problémy vypořádaly, Ericsson (burza NASDAQ: ERIC) a firma Gemalto, přední dodavatel řešení digitální bezpečnosti, uzavřely partnerství za účelem zajištění dynamické správy uživatelů zařízení (Dynamic Device Subscription Management).

Partnerství těchto společností vedlo k vytvoření integrovaného řešení sestávajícího z platformy k propojení různých zařízení od Ericssonu a platformy ke správě uživatelů od Gemalta. Plně funkční kombinace obou platforem zjednodušuje zavádění řešení M2M na straně operátorů mobilních sítí a nabízí volbu výše investice. Nové řešení rovněž umožňuje vzdálenou správu všech typů zařízení nevyžadující změnu technologie eUICC během celého životního cyklu zařízení. Pro mobilní operátory nové partnerství znamená, že získají integrované a efektivnější řešení konektivity mezi zařízeními.

Nové řešení bylo předvedeno ve výstavním stánku Ericssonu na Světovém mobilním kongresu v Barceloně ve dnech 25.–28. února 2013. Firma Telenor Connexion, poskytovatel řešení konektivity zařízení, navíc předvedla toto řešení v rámci projektu Propojené město GSMA.

Informace o společnosti Gemalto najdete na stránkách www.gemalto.com.

Poznámky pro redaktory:

Broadcast room: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě.

Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2011 činily tržby naší společnosti 226,9 miliard švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com 
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress

 

PRO VÍCE INFORMACÍ PROSÍM KONTAKTUJTE:

Ericsson Corporate Public & Media Relations
Phone: +46 10 719 69 92
E-mail: media.relations@ericsson.com

 

Ericsson Investor Relations
Telefon: +46 10 719 00 00
E-post: investor.relations@ericsson.com

 

PRAM Consulting s.r.o.

Maria Pošteková
Tel.: +420 222 351 497
Mobil: + 420 603 517 272

e-mail: maria.postekova@pram.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU