800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava komunikace
Kotel
Zateplení RD
Dodání obalů
Vertikální obráběcí centrum
5 nejnovějších nabídek
Bazény a zastřešení
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu

Fyzické zabezpečení zdravotnické techniky elektronickými přístupovými systémy

20/02/2015

 

 

southco_300

 

Simon Williamson (Business Development Manager společnosti Southco), pojednává o tom, jak mohou inteligentní elektronické přístupové systémy zlepšovat zabezpečení důvěrných informací o pacientech ve zdravotnictví

 

r4_339

 

Fotografie: R4 EM Latch: otočná západka R4 EM Electronic Rotary Latch je inteligentní prvek, který kombinuje pohodlnost elektronického přístupového
systému se silným zabezpečením otočné západky.


Zdravotnická zařízení koncentrují své úsilí na zajištění odpovídajícího fyzického zabezpečení, které musí ochránit důvěrné informace o pacientech. I přes velké úsilí ochránit soukromí pacientů dochází každoročně k alarmujícímu počtu bezpečnostních incidentů v souvislosti se zdravotnickými záznamy.


Vedoucí pracovníci zdravotnických zařízení a jejich oddělení informatiky mohou zabezpečení informací zvýšit tím, že do techniky, v níž jsou uchovávána důvěrná data o pacientech, jako jsou skříně serverů nebo nástěnná záznamová zařízení s údaji o aktuálním stavu pacienta, začlenění elektronické přístupové systémy. Elektronické přístupové systémy kombinují inteligentní elektronický uzavírací mechanismus s možností dohledu na dálku a záznamu událostí a pro řízení přístupových práv a mohou být začleněny do existujícího zabezpečovacího systému budov zdravotnického zařízení.


„Digitální záznam“ o fyzické aktivitě
Fyzické zabezpečení tradičně používané ve zdravotnictví zahrnuje mechanické zámky s různými možnostmi kódování, z nichž některé umožňují pro zvýšení bezpečnosti používat několikanásobné oprávnění. S rostoucí potřebou posílit zabezpečení se vedoucí pracovníci zdravotnických zařízení a jejich oddělení informatiky začínají obracet k elektronickým přístupovým systémům od specialistů na tyto prvky, jako je např. Southco.

Kompletní elektronický přístupový systém se skládá z elektronického zámku nebo západky a zařízení pro řízení přístupu s možností monitorování na dálku. Inteligentní elektronický zámek může být ovládán z různých přístupových zařízení, od samostatné klávesnice až k biometrickým čtečkám a čtečkám RFID plně zapojeným do komunikační sítě. Kombinace elektronického zámku se zařízením ke kontrole přístupu zvyšuje úroveň zabezpečení zdravotnické techniky, v níž jsou uložena cenná data pacientů.


Elektronické přístupové systémy snižují složitost správy mnoha mechanických klíčů a umožňují realizovat monitorování přístupu na dálku a v reálném čase stejně jako vytváření sestav se záznamy o aktivitách generováním elektronických „podpisů“ – digitálních záznamů aktivit, které mohou být monitorovány lokálně nebo dálkově a přispívají ke splnění bezpečnostních požadavků.

Více informací k článku najdete zde

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU