800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptáváme částečnou rekonstrukci bytu
Soustruh
Rekonstrukce fasády a oplocení
Plastový materiál
Rekonstrukce mostu
5 nejnovějších nabídek
Komíny TUMA s nejlepším poměrem ceny a kvality
Komíny TUMA s najlepším pomerom ceny a kvality
Frézka konzolová FGH 32
Frézka nástrojařská FUW 315/ III
MAHO 1000 Frézka nástrojářská

HMS IXXAT

13/02/2013

hms_300„IXXAT a HMS dohromady vytvoří společnost zabývající se komunikační technikou pro průmysl s 350 zaměstnanci a obratem více než 50 miliónů eur – přední světovou firmu v oboru,“ říká Staffan Dahlsström, výkonný ředitel společnosti HMS Industrial Networks AB.

1.jpg_ico500_500

Obr. 1. Zleva: Staffan Dahlström, výkonný ředitel HMS, Konrad Etschberger, zakladatel IXXAT, Christian Schlegel, ředitel IXXAT.

 

Společnost HMS Industrial Networks oznámila akvizici firmy IXXAT Automation – předního dodavatele komunikační techniky pro průmyslovou automatizaci, strojní výrobu a výrobu automobilů. IXXAT byla založena v roce 1987 a její sídlo je ve městě Weingarten v Německu.

„Špičkové výrobky a služby společnosti IXXAT jsou významným doplňkem sortimentu HMS,“ říká Staffan Dahlström, výkonný ředitel HMS Industrial Networks. „Jejich silná nabídka produktů a pozice na trhu nás posílí zejména na trhu střední Evropy.“

Zatímco IXXAT je známá zejména jako přední dodavatel komunikační techniky pro CAN, EtherCAT, Ethernet Powerlink a FlexRay, HMS má přední místo v oblasti techniky pro Profibus, Profinet, DeviceNet a EtherNet/IP. Společně vytvoří tyto dvě společnosti úplnou, bezkonkurenční nabídku komunikační techniky pro automatizaci.

IXXAT
IXXAT Automation má obrat 14 miliónů eur a zaměstnává 85 lidí, z nichž 50 jsou inženýři pracující na vývoji produktů. IXXAT nabízí software a hardware pro CAN, pro různé standardy průmyslového Ethernetu a IEEE 1588, FlexRay a LIN. Nabízí také zakázkové hardwarové komponenty pro vestavné systémy stejně jako kompletní vestavné systémy pro různé obory trhu, jako je průmysl, zdravotnictví, energetika a výroba automobilů.

Společnost IXXAT je s více než 25 lety zkušeností známým dodavatelem produktů a služeb pro obor vestavných systémů a datovou komunikaci pro průmyslovou automatizaci a výrobu automobilů. Společnost také vyvíjí technické platformy pro bezpečnostní systémy podle IEC 61508.
IXXAT má dceřiné firmy v USA a ve Francii a své produkty prodává prostřednictvím distributorů v 25 zemích světa.

„V tom, že nyní máme přístup k dobře etablovaným globálním prodejním kanálům společnosti HMS, vidím velkou příležitost k rozšíření trhu pro naše produkty,“ říká Christian Schlegel, ředitel společnosti IXXAT Automation. „Špičkové platformy výrobků HMS budou také významným přínosem pro naše pokračující vývojové projekty a novou techniku.“

HMS Industrial Networks
HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel výrobků pro průmyslovou komunikaci včetně jejich správy na dálku. HMS pod značkami Anybus® a Netbiter® vyvíjí a vyrábí produkty pro připojování automatizačních zařízení a systémů k průmyslovým komunikačním sítím.
Vývoj a výroba se odehrávají ve švédském Halmstadu, kde je také sídlo firmy. Lokální prodej a podpora jsou realizovány prostřednictvím zastoupení v Číně, Dánsku, Francii, Německu, Indii, Itálii, Japonsku, Velké Británii a USA. HMS zaměstnává přes 260 lidí a v roce 2011 měla obrat 42,5 miliónu eur. HMS je vedena na burze NASDAQ OMX ve Stockholmu.

Argumenty pro akvizici

Společnost IXXAT, která má silnou pozici na německém trhu, akvizicí rozšíří okruh svých zákazníků o klienty HMS a umožní souběžný prodej produktových řad obou firem. IXXAT si udržuje vedoucí pozici na rostoucím trhu s bezpečnostní technikou, včetně řešení pro OpenSafety, CIP-Safety a Functional Safety over EtherCAT. V kombinaci s novou koncepcí Anybus Safety od HMS, která je zacílena na ProfiSafe, tak bude mít HMS nejúplnější nabídku techniky pro systémy s funkční bezpečností.
Nových padesát vývojových inženýrů doplní a posílí vývojový tým HMS a přinese mu nové znalosti a zkušenosti. Akvizice také dává společnosti HMS příležitost proniknout s jejími produkty na nové trhy, jako jsou zdravotnická technika nebo výroba automobilů.

Celosvětové prodejní kanály HMS dají firmě IXXAT příležitost proniknout k širšímu trhu. Navíc, zkušenosti společnosti HMS s výrobou a logistikou dají firmě IXXAT šanci zlepšit její efektivitu a zisk.
„Firmy IXXAT a HMS dohromady vytvoří společnost věnující se průmyslové komunikaci s 350 zaměstnanci a obratem přes 50 miliónů eur, která se stane předním světovým hráčem ve svém oboru,“ shrnuje Dahlström.

2.jpg_ico400_400

Staffan Dahlström, výkonný ředitel HMS.
 


HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel vestavných zařízení pro komunikační sítě v automatizaci. HMS vyvíjí a vyrábí komponenty pro připojení automatizačních zařízení do průmyslových komunikačních sítí. Vývoj i výroba jsou soustředěny v sídle firmy, švédském městě Halmstad.
Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 240 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology“.
 


FCC Prumyslove systemy U Slovanky 1388/3 182 00 PRAHA 8
http://www.fccps.cz/
- -
Phone : +420 266 052 098
Fax : +420 286 890 252
praha@fccps.cz


HMS Industrial Networks
Stationsgatan 37
30245 Halmstad
Sweden
www.anybus.com
NALIN Michela
Phone : +46 351729 93
Fax : +46 351729 09
min@hms.se

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU