800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

I/O-Box: konvenční spínače nyní „radio-compatible“

01/06/2015

 

 

steute_150

 

Jedním z nových výrobků, které divize Wireless společnosti steute představila na veletrhu Hannover Messe, je I/O jednotka umožňující existující konvenční mechanické spínače, např. vačkové spínače obráběcích strojů, začlenit do bezdrátové komunikační sítě.

 

spinac_239

 

K novému modulu I/O-Box je možné připojit až čtyři takové spínače. Modul se napájí z baterie nebo prostřednictvím konektoru z napájecí sítě 24 V DC. Bezdrátová síť je zvláště vhodná pro přenos signálů z pohyblivých částí – např. uchopovačů, nástrojů apod. – a naopak, bez toho, že by bylo třeba instalovat citlivé flexibilní signálové kabely nebo sběrné kroužky. Zvyšuje se tak spolehlivost stroje i celé výrobní linky a zjednodušuje konstrukce strojů a zařízení.


Modul I/O-Box sbírá signály z až čtyř mechanických spínačů, bez ohledu na jejich výrobce. Jedinou podmínkou je, že spínač nevyžaduje vlastní napájení. Ve verzi s bateriovým napájením je k modulu možné připojit i indukční spínače steute, např. řady RF IS M8-M30. Tyto spínače byly vyvinuty speciálně pro použití v bezdrátových sítích s napájením z baterií a požadované napájecí napětí je 3,6 V. K modulu I/O-Box s napájením 24 V DC mohou být připojeny také signály z jakýchkoliv komerčně dostupných spínačů s výstupem PNP.


Cílem nového zařízení je pomoci tam, kde dosud byly na pohyblivých částech stroje instalovány spínače s kabelovým připojením, vyžadující nákladné napájení a podléhající opotřebení. Dalším možným polem využití jsou velmi kompaktní stroje (nebo části strojů), kde je vedení kabelů obtížné.


Nové řešení s bezdrátovým přenosem signálů prostřednictvím modulu RF I/O-Box je efektivní také proto, že jedním modulem je možné prostřednictvím sdíleného protokolu přenášet signály z až čtyř spínačů nebo snímačů.
www.rem-technik.sk

 

REM-Technik s.r.o.
Kliny 35
615 00 Brno

Veronika LISOVÁ
Telefon: +420 548 140000
Fax: +420 548 140005
office@rem-technik.cz
steute Schaltgeräte GmbH & Co. KG
Brückenstr. 91
32584 Löhne
Deutschland
Isabel JOHNSON
i.johnson@steute.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU