800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
Aktualizace webu
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

I plastový nábytek může vypadat skvěle

12/07/2013

Uvažujete o nových židlích nebo originálním křesílku? Chybí vám komoda, taburetka či snad police? To vše a mnohem více si můžete domů pořídit z plastu. A bude to vypadat skvěle!

Mezi jednoznačné klady plastového nábytku a doplňků patří neskutečná škála barev, velké možnosti nabízí i z pohledů různorodých tvarů (mnohdy se vyrábí z jednoho kusu, tedy beze spár), na dotek je měkčí, snadno se přemísťuje, protože méně váží, a také se jednoduše ošetřuje, zpravidla si vystačíte s mýdlovou vodou.

Mnoho druhů plastů

Z řady plastů používajících se k výrobě interiérového nábytku a doplňků si připomeňme polypropylen, polykarbonát, polyetylen, metakrylát, polyuretan, polyvinylchlorid… Například pevný polykarbonát byl jedním z prvních, z něhož zahraniční designéři začali navrhovat židle a křesla.

„Polypropylen patří mezi nejběžnější plasty, je odolný proti vysokým teplotám, v interiérech ho najdete v podobě hraček, nejrůznějších druhů nábytku i u vrchních krytů elektra," popisuje Dagmar Christovová ze společnosti Kika Nábytek a pokračuje: „Polyetylen je na rozdíl od většiny ostatních plastů odolný vůči látkám kyselé i zásadité povahy a má nízkou propustnost vodních par, proto se používá zejména pro výrobu nádobí a podobně.“

plast_432

Stolek Usame od firmy Kartell s jemným květinovým dekorem a s odkládacím prostorem na časopisy se vyrábí z transparentního nebo probarveného plastu (rozměry 80 x 28 x 40 cm, za 5385 Kč)

plast1_468_01

Stolička Molly nabízí úložný prostor. Má výšku běžné židle, takže poslouží třeba i v předsíni pro snazší obouvání (51 x 36 x 36 cm, za 1290 Kč). A přístavný stolek Edge připomínající písmeno X? Hodí se prakticky všude a je k dostání v několika různých barvách (35 x 43 x 35 cm, za 999 Kč)

Jednoznačně výhodný

Na rozdíl od dřeva, kovu nebo skla plastové kousky překvapují velkou paletou barev a tvarů, což je vidět na první pohled. Co však už neuvidíte a v čem může spočívat vaše nedůvěra vůči plastu? „Velký rozdíl je v kvalitě. Kvalitní značky jsou nejen designově, ale také výrobně propracované, mají vysokou nosnost a podobně. V extrému to přirovnám k plastovým židlím na zahradu, kterým praskají nohy. Tomu však odpovídá i cena; zatímco obyčejná plastová židle stojí stokoruny, maximálně jeden dva tisíce, kvalitní značky mají ceny nad pět tisíc korun,“ připomíná interiérová designérka Věra Tomíčková z Toto studia.

 

 

Více informací k článku najdete v příloze zde

 

www.prozeny.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU