800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba obalu dle přílohy
Krycí deska
Výroba zábradlí
Obrábění dle přílohy
Obaly,boxy,palety
5 nejnovějších nabídek
Předúprava žárového zinku - Sweeping
Profily z kompozitu WPC
Zatravňovací plastový systém
Výměna dopravního značení
Soustruhy - polo/automatické A 40 C

Implantát určený k léčbě odchlípení sliznice – CERKLÁŽNÍ PÁSEK

26/05/2014

Neaktivní implantabilní zdravotnický prostředek
 

Základní popis

 
Cerklážní pásek je vyroben z elastické silikonové pryže určené pro lékařské použití. Dvě značky (malé výstupky) jsou umístěny 60 mm od sebe na koncích pásku. Značky slouží ke standardizování fixace pásku. Pásek cirkulárně komprimuje skléru v oblasti ekvátoru. Zkracuje obvod oka, vchlipuje skléru a tvoří arteficiální ora serrata. 
implan_395

Model Délka [mm] Šířka [mm] Výška [mm]
A1 110.0 2.0 0.7

Indikace

  • Cerklážní pásek slouží k prevenci odchlípení sítnice. Zajišťuje sklerotomie při pars plana vitrektomii. Cerkláž zároveň usnadňuje preparaci sklivce. Slouží k léčbě odchlípení sítnice různého původu a typu, např. trakčního odchlípení, odchlípení bez trhliny nebo otvoru v sítnici, odchlípení s mnohočetnými trhlinami nebo otvory v sítnici v oblasti ekvátoru.

Kontraindikace

  • Infekční onemocnění v oblasti předního segmentu oka, nevhodná anatomická dispozice předního segmentu (mikroftalmus, jizevnaté změny tkání nedovolující krytí pásku, alergie na silikon). 

 

Potenciální komplikace

  • Při fixaci pásku může operační chybou dojít při zakládání a dotahování episklerálních stehů zejména na očích se zeslabenou sklérou k perforaci bulbu. Komplikace je většinou klinicky němá. Při větším roztržení skléry je nutná sutura a založení stehu v jiné lokalizaci. Při krvácení je namístě podání hemostyptik popřípadě při intrabulbárním krvácení či poškození sítnice i konverze na PPV.
  • Časné komplikace: zvýšená nitrooční tenze (obvykle přechodného rázu), nitrooční městnání krve a nitrooční hypertenze v důsledku útlaku venae vorticosae (je nutná operační revize, popřípadě s explantací pásku.
  • Pozdní komplikace: Dehiscence spojivky nad cerklážním páskem, dekubity skléry vedoucí někdy až k perforaci bulbu. Při výskytu uvedených komplikací je nutné cerklážní pásek odstranit. K vedlejším subjektivním vjemům nemocného patří pocit tlaku pod víčkem, kosmetické deformace na spojivce, zejména při stranovém pohledu. Tyto projevy jsou odvislé od metodiky operace a jejího provedení chirurgem, nesouvisejí s vlastnostmi výrobku.

 

ELLA-CS, s.r.o.

Milady Horákové 504/45
Hradec Králové
500 06
Česká republika

Tel.: +420 495 279 111
Mob.: +420 734 621 879
Fax: +420 495 265 655
E-mail:
Internet:

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU