800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Inovativní sklo chrání před sluncem a šetří energii

18/11/2013

guardian_284

Přední světový producent plochého skla Guardian Industries představuje inovativní skleněné řešení pro venkovní fasády a střešní okna. Produktová novinka SunGuard SuperNeutral SN 29 / 18 nabízí vysokou propustnost světla a solární ochranu. Sklo pomáhá účinně redukovat přehřívání místností, aniž zbytečně zadržovalo denní světlo. V praxi se to projevuje menší spotřebou energie na umělé osvětlení, jakož i chlazení prostorů v létě a ohřev v zimě.

Novinka v portfoliu SunGuard je určena pro zasklené střechy, prosklené vnější stěny zejména na jižních a západních fasádách, střešní okna, zimní zahrady, ale i další možnosti aplikace. Své využití najde zejména v oblastech s vysokým stupněm slunečního záření. Produkt je u nás dostupný od 1. listopadu 2013.

SunGuard SN 29 / 18 pomáhá ovlivňovat klima uvnitř budov, kde vytváří komfortní prostředí pro práci, odpočinek či bydlení. "I když je sluneční záření extrémně silné nebo světlo velmi intenzivní, dovnitř budovy se dostane jen 18 % tepla a 29 % světla. Tyto vlastnosti má díky zpětné úpravě povrchu skla povlakem s dvojitou vrstvou stříbra, " vysvětluje Michal Hronský ze společnosti Guardian.

"Pokud je budova vystavena přímému a intenzivnímu světlu, není vždy snadné najít správné architektonické řešení situace, " pokračuje Michal Hronský. "Bez správného řešení je často nutné hledat kompromisy, které znamenají buď investici do finančně náročných klimatizačních systémů nebo obětování komfortu obyvatel, či uživatelů budov."

Svým vysokým stupněm solární ochrany je SunGuard SN 29 / 18 ideálním materiálem pro zasklení, zejména v oblastech s vysokým slunečním zářením, jako Skandinávie, nebo země středního východu. Nezaostává však ani Česká republika. Podle nezávislých měření je úroveň slunečního záření v Praze vyšší než například v Bruselu.

I proto je otázka solární ochrany v našich končinách nanejvýš aktuální. Hraje důležitou roli při redukci spotřeby energií. "Klíčem k úspěchu je vyhnout se zbytečnému nárůstu teploty v interiéru. Chlazení klimatizováním je totiž několikanásobně dražší než ohřev vzduchu. Provozovatel budovy takto může v poměrně krátkém čase získat významné úspory v oblasti energií, " dodává Michal Hronský.

Velkou výhodou je relativně vysoká propustnost světla (29 %), což je další faktor výrazně ovlivňující celkovou energetickou spotřebu budovy. Právě vysoká propustnost světla dovolí maximalizovat prosvícení budovy přirozeným světlem, což šetří náklady na umělé svícení. Toto speciální sklo s neutrálním modrým nádechem může pomoci vytvořit špičkové fasádové řešení. Doplňkem inteligentní tepelné ochrany je moderní design a atraktivní provedení.

 

O společnosti Guardian

Guardian je globální výrobce plochého skla, hotových výrobků ze skla, izolace ze skelných vláken a dalších stavebních materiálů pro komerční a rezidenční stavby. Vedení společnosti sídlí v Auburn Hills v americkém státě Michigan. Součástí společnosti je i SRG Global Inc., která je jedním z největších globálních dodavatelů vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilní průmysl. Díky vlastnímu výzkumu v Science & Technology Center udává Guardian inovační trendy v technologii nanášení tenkých povlaků z ušlechtilých kovů na sklo magnetronovou metodou a v dalších vyspělých technologiích. Guardian spolu s dceřinými společnostmi a pobočkami zaměstnává 18 000 lidí ve výrobních podnicích v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Asii, Africe a na Blízkém a Středním východě. Více informací najdete na http://www.guardian.com

 

PRO VÍCE INFORMACÍ PROSÍM KONTAKTUJTE:

PRAM Consulting s.r.o.

Anna Hroudová
Tel.: +420 222 351 497
Mobil: + 420 603 517 272

e-mail: anna.hroudova@pram.cz

www.pram.cz

 

Guardian Česká republika

Michal Hronský

e-mail: mhronsky@guardian.com

 

Guardian Česká republika

Radek Matyáš

e-mail: rmatyas@guardian.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU