banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka - Projekt pro RD, rekonstrukce bytových jednotek
Poptávka - Výroba dveří na míru, truhlář
Poptávka - Garážová vrata
Poptávka - Nádrž na deštovou vodu, svody a rozvody dle projektu
Poptávka - Máme zájem o pravidelné úklidové práce v bytovém domě
5 nejnovějších nabídek
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - OMES P140 ES
Zabýváme se prodejem návleků na MOPY, rozmýváků a žínek
Nabídka - permanentní magnety - feritový blok - 19,8x15,2x6 (MA) mm
Služba recyklace plastů
Volná kapacita regranulace LDPE, HDPE, PP, ABS, PS, PC/ABS

Jak připojit robotickou buňku k průmyslové síti.

11/02/2013

hms_300Švédská firma SVIA používá komunikační brány Anybus X-gateway pro připojení svých robotických buněk s komunikační sítí DeviceNet k libovolným průmyslovým komunikačním sítím, které používají jejich zákazníci.

 

Zrak robotů
Společnost Svensk Industriautomation (SVIA) se sídlem v Jönköpingu ve Švédsku je rychle rostoucí automatizační firma, který vyvíjí robotické linky pro své zákazníky ve skandinávských zemích, Německu, Velké Británii, Nizozemí a USA. Robotická linka se skládá z robotických buněk, které dokážou komunikovat např. s dalšími systémy v závodě. Základem řízení robotických buněk je systém strojového vidění Pickvision, vyvinutý společností SVIA, který přesně detekuje, jak jsou určené objekty umístěny na páse dopravníku, a tak umožňuje robotu, aby je z pásu sbíral. Zjednodušeně řečeno, SVIA umožňuje robotům, aby viděly. Tato převratná metoda je na trhu automatizační techniky stále populárnější a umožnila společnosti SVIA, aby v posledních několika letech zdvojnásobila svůj obrat.

„Naše síla je v jednoduchosti,“ říká Anders Mandorsson, Designer and Project Manager u společnosti SVIA. „Je velmi snadné říci robotu, co má z pásu sbírat, a tím je připraven k činnosti.“ Pomocí softwaru Pickvision sejme uživatel obraz objektu, který se má z pásu sbírat. Software automaticky detekuje tvar objektu a pokaždé, když se tento tvar objeví v zorném poli kamery, je robot schopen určit, jak ho z pásu sebrat.

Propojení komunikačních sítí DeviceNet a PROFIBUS
Robotické buňky SVIA, jako pokročilé automatizační systémy, potřebují komunikovat s okolními průmyslovými sítěmi a tento typ komunikace není vždy bez problémů. „Před několika lety jsme sestrojili robotickou buňku pro zákazníka, který mi slíbil, že nám umožní přístup do jejich komunikačního systému PROFIBUS, ale po nějaké době bylo jasné, že náš systém bude jen separátním uzlem jejich komunikační sítě. Proto jsme si vybrali komunikační brány Anybus X-gateway od firmy HMS. Vyzkoušeli jsme jednu nainstalovat do našeho rozváděče, aby se starala o převod dat mezi naší sítí DeviceNet a zákazníkovou sítí PROFIBUS, a zvládla to s přehledem,“ říká Anders Mandorsson.

Od té doby instalovala společnost SVIA komunikační brány Anybus X-gateway do mnoha robotických buněk, které dodala zákazníkům po celém světě. Ještě jednou: klíčová je jednoduchost. „DeviceNet je standard, jenž se uplatňuje ve většině našich rozváděčů, a místo abychom se sami snažili vypořádat se s konverzí dat pro jiné komunikační sítě, jednoduše do rozváděčů nainstalujeme Anybus X-gateway od HMS. Je to levnější, ale především je to jednodušší pro zákazníka, protože může snadno oddělit náš systém od jeho vlastní podnikové sítě,“ říká Anders Mandorsson.

Jak to pracuje
Robotické buňky SVIA obvykle používají roboty ABB, jejichž komunikačním standardem je DeviceNet. Roboty mohou snadno komunikovat se zařízeními, která používají také DeviceNet, ale mají-li být připojeny k jiným sítím, např. PROFIBUS (s PLC od firmy Siemens) nebo EtherCAT (s PLC od firmy Beckhoff), potřebují „překladatele“. Komunikační brána Anybus X-gateway se prostřednictvím svého vestavěného softwaru, který restrukturalizuje telegramy z jedné strany, aby byly snadno pochopitelné na druhé straně, stará o správnou konverzi dat mezi dvěma sítěmi. Konfigurace za pomoci softwaru Anybus Configuration Manager trvá jen několik minut a nevyžaduje žádné programování.

Pružnost
Robotické buňky SVIA jsou velmi pružné a mohou být snadno přizpůsobeny tak, aby plnily různé úlohy podle zadání zákazníka, jako jsou montáž, balení, frézování nebo soustružení. Díky komunikačním bránám Anybus X-Gateway je SVIA velmi flexibilní s ohledem na komunikační síť, ke které má být robotická buňka připojena. „Abych byl upřímný, už ani nemyslíme na to, k čemu bude naše robotická buňka připojena,“ říká Ander Mandorsson. „Když vytváříme robotickou linku, jednoduše objednáme komunikační brány Anybys X-gateway, které se postarají o převod na komunikační síť zákazníka – zapojíme ji a funguje to.“
 
svia_anybus_x-gateway_installed.jpg_ico500_500

HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel vestavných zařízení pro komunikační sítě v automatizaci. HMS vyvíjí a vyrábí komponenty pro připojení automatizačních zařízení do průmyslových komunikačních sítí. Vývoj i výroba jsou soustředěny v sídle firmy, švédském městě Halmstad.
Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 240 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology“.
 


FCC Prumyslove systemy U Slovanky 1388/3 182 00 PRAHA 8
http://www.fccps.cz/
- -
Phone : +420 266 052 098
Fax : +420 286 890 252
praha@fccps.cz


HMS Industrial Networks
Stationsgatan 37
30245 Halmstad
Sweden
www.anybus.com
NALIN Michela
Phone : +46 351729 93
Fax : +46 351729 09
min@hms.se

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU