800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava místní komunikace
Ostraha vánočních trhů a funkce správce tržiště
Ochranné pracovní prostředky
Oprava výtluků na MK
Vrata
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

Jak se správně starat o plastová okna?

12/02/2013

 

Stejně tak jako Vaše auto potřebuje pravidelnou údržbu a servis tak byste neměli zapomenout, že i plastová okna vyžadují určitou péči. Zde najdete několik užitečných rad jak na to.

Na rozdíl od oken dřevěných, nejsou plastová okna na údržbu tak náročná, přesto jejich údržbu nesmíme zanedbávat, aby si plastová okna co nejdéle zachovala své původní vizuální i funkční vlastnosti.

 

okno_400_04

 

BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o.

K očištění plastových oken a nečistot používáme pouze výrobky, které okno nemohou žádným způsobem poškodit:

  •          Pro očištění rámů oken lze použít běžné saponátové přípravky do domácnosti nebo specializované čistící prostředky, co se týče vhodného výběru tkaniny ideální je mikrovlákno také vlna, bavlna, buničina
  •          Při silnějším znečištění například od olejových skvrn lze použít čisticí prostředek na bázi lihu. Používáme jej však pokud možno výjimečně a jak jinak než opatrně
  •          Zásadně nepoužíváme organická rozpouštědla, přípravky s tzv. abrazivními přísadami nebo jakýmikoliv kyselinami a také čistící písky.
  •          Rámy v žádném případě nečistíme na sucho, aby nedošlo k jejich poškrábání, nemluvě o kartáčích nebo drátěnkách.
  •          Prvních zhruba pět mytí skel je doporučeno provádět pouze čistou vodou (pozor na mytí velmi horkých ba naopak velmi studených skel), není doporučeno využívat odmašťovací prostředky, které samy obsahují mastnotu (například přípravek JAR), vhodné jsou přípravky na bázi alkoholu, například Okena
  •          Rovněž gumové těsnění je třeba alespoň jednou ročně ošetřit olejem a to silikonovým
  •          Nesmíme zapomenout provést pravidelnou údržbu okenních odvodňovacích kanálků
  •          Na kování lze použít jemný hadřík a vodu, výjimečně a velice opatrně i líh, denaturovaný líh nebo tekutá čistidla na okna. Pohyblivé části kování je zapotřebí alespoň jednou do roka řádně promazat několika kapkami oleje

okno1_400_02

 

BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o.

To je několik dalších cenných rad ze světa plastových oken a je jen na Vás, zda tyto zásady  budete dodržovat, ale mějte na vědomí, že záleží z té největší části především na Vás, nakolik a jak dlouho Vám budou naše produkty sloužit.

 

Do 14.2.2013 společnost BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. nabízí nový sedmikomorový okenní systém- Softline 82 za akční cenu!

Profil, který díky zvýšenému počtu komor a stavební hloubkou 82mm (tloušťka stěn-třída A ) výrazně snížení tepelné ztráty Vašeho domova. Jedinečný je těsnící systém - díky 3 těsnícím rovinám jste chráněni před hlukem, vlhkem a průvanem.

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU