800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Soustruh SUI 32/750
Konektory
Výroba tyčí a držáků
Elektrárny
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
ESD lehké palety
Plastové kanystry s kohoutkem, army kanystry
Bruska rovinná BPH 300
Těžký soustruh Heyligenstaedt

Jak vybrat dům

26/06/2013

 

Jak vybrat ten správný dům


středa 26.6.2013, 13:37

Přemýšlíte nad pořízením vlastního domu a líbí se Vám myšlenka na život v dřevěném domě?

Jak dřevostavbu vybrat?


1131_945

 

Dřevostavby patří k aktuálním trendům pohodlného, úsporného a komfortního bydlení. Ze zahraničí, kde jsou dřevěné domy již delší dobu velmi oblíbeny pro rychlou a nenáročnou realizaci a úspory energií, pronikají stále více i k nám. Na českém trhu se již etablovala řada spolehlivých výrobců, kteří mají dlouholeté zkušenosti s dřevostavbami a jejich montované domy jsou z technického hlediska zdařile propracované. Rádi Vám pomůžeme s hledáním optimálního řešení pro Vás a Vaši rodinu.
 
 Při výběru vhodného projektu je nutné si zodpovědět tyto základní faktory:
* velikost a dispoziční řešení domu s ohledem na počet členů rodiny, jejich věk, záliby a ptřeby, zdravotní stav. Bude-li vybíraný dům s podkrovím, dvougenerační nebo bezbariérový. Stanovte potřebný počet místností.
* základem pro výběr projektu rodinného domu jsou vlastnosti pozemku, jeho tvar a velikost, orientace ke světovým stranám, svažitost a napojení na inženýrské sítě.
* cenu výstavby rodinného domu (posuďte předem Vaše finanční možnosti) - Rádi Vám bezplatně zpracujeme cenovou nabídku vybraného rodinného domu ve spolupráci s finančním poradcem.

Výhody dřevěných staveb


Jednou z velkých předností montovaných domů je jejich krátká doba výstavby. Z hlediska rychlosti výstavby nemají skeletové dřevostavby téměř konkurenci.

Suchý proces stavby celého domu umožňuje výstavbu prakticky v jakémkoli ročním období. Dřevěná konstrukce je smontována v řádu několika dnů.

Přírodní materiály vytvářejí příjemné vnitřní mikroklima, optimálně regulují vlhkost, nevylučují žádné škodlivé látky, naopak mají schopnost některé toxické prvky vázat. Významným faktorem je i příjemné působení přírodních materiálů na smysly a psychiku člověka.

Změna dispozice nebo využití dřevostavby je rychlá a velmi snadná bez mokrých, hlučných a prašných procesů. Při demolicích dřevostaveb je naprostá většina použitých materiálů ekologicky recyklovatelná.

 

Nevýhody dřevěných staveb


Jako u všech druhů staveb i zde jsou určité nevýhody. Avšak dají se zmírnit nebo úplně odstranit, tedy pokud jsou použity správné technologické postupy výstavby, je použito vhodné dřevo a ostatní materiály a dům je vhodně vyprojektován. Zároveň je nutné dřevo pravidelně ošetřovat, aby se prodloužila trvanlivost.

Dřevostavby provází také mýtus o zvýšeném riziku požáru. Jak jsou na tom dřevostavby s hořlavostí a odolností vůči požárům ve srovnání s ostatními stavbami? Moderní dřevěné konstrukce jsou velmi odolné vůči požáru. Nehořlavost dřeva je výrazně zvýšena pomocí velkoplošných materiálů pro opláštění dřevěných nosných konstrukcí. Dřevo samozřejmě hoří, ale zuhelnatělá vrstva, která při požáru vznikne, posléze brání ohni v dalším postupu. Proces hoření se buď výrazně zpomalí, nebo zcela ustane. V USA jsou proto po 11. září v některých případech ocelové skelety budov chráněny dokonce dřevěnými obklady!

 

1119_984

 

Ačkoliv jsou montované dřevostavby určeny především k opakované výstavbě podle téhož projektu (takzvané typové domy), má stavebník možnost zasáhnout do určité míry také do dispozičního řešení nebo vnějšího vzhledu stavby. Není tedy pravdou, že musí vznikat pouze domy podobné jako vejce vejci. Například fira Wood system realizuje dřevostavby vycházející z individuální projektové dokumentace a postaví pro Vás jakoukoli dřevostavbu, která se Vám líbí a splňuje Vaše nároky a požadavky. Staví po celé České republice a věříme, že Vám jejich nabídka a případně i jejich rada ppmůže při výběru vhodného domu.

 

Ať už jste fanoušky moderních dřevostaveb nebo preferujete stavby z kamene, cihel či oceli, rozhodně se nemusíte dřeva jako hlavního stavebního materiálu obávat.  Díky dřevu můžeme získat vysoce komfortní a hospodárný dům, v němž se příjemně bydlí.

 

Kontaktní osoba Radek Suchý  +420 777 29 33 44, info@woodsystem.cz, www.woodsystem.cz

 


Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU