800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Střecha pro RD, stavba krovu
Montáž ocelové konstrukce a opláštění
Zemní práce
Úprava komunikace
Zvýšení bezpečnosti dopravy
5 nejnovějších nabídek
Pogumovaná kladka z oděruvzdorně směsi
Bužírky na ochranu kabelů
Pokládka zámkové dlažby
VOLVO FH13 440 42T 2007 EURO 5
KRONE SDP 27 Profi Liner 2017

Jak vytvořit jedinečný design domova

24/01/2013

 

Vytvořit stylový domov, v němž se cítíme dobře, není snadné. Přitom někdy stačí pohrát si s barvami polštářů, stěn, koupit sošku nebo atypický doplněk.

Design má své uplatnění v případě, že je předmět nejen zajímavý na pohled či myšlenkou, ale splňuje i funkční úlohu. Zároveň se podílí na harmonii domova, dává mu duši. Nevěříme-li při vylepšení vzhledu domova svému vkusu, můžeme se obrátit na odborníky.

S čím kdo poradí

Chystáme-li v interiéru dílčí změnu a potřebujeme jen sladit styl a doplňky, můžeme se obrátit na bytového dekoratéra. Jeho úkolem je vytvořit útulný a příjemný prostor k bydlení. Nakoupí s námi koberce, záclony, závěsy, doladí bytové textilie, poradí mj. s obrazovou galerií na stěnách.

Pokud uvažujeme o zásadních změnách bydlení (změna dispozic prostor, úpravy pro handicapovaného člověka), vyhledáme bytového designéra. Také on navštíví zákazníka přímo doma, nebo se s ním setká nad projektovou dokumentací plánované stavby. Společně pak proberou zákazníkovu představu a potřeby.

 

byt_400

 

Obývací systém Symfonyse bez dvířek se skládá z prvků zavěšených na zeď, samostatně stojících i prostorových. Použití je široké – od obýváků přes jídelny, ložnice, haly či studentské pokoje. Cena od 27 000 Kč.

FOTO: NADOP

Designér pak návrhy zpracuje ve 2D (rozmístění nábytku, dispozice oken, dveří) a v prostorové vizualizaci 3D řešení celého interiéru, od obkladů na podlahách po barvy na stěnách a zařízení, včetně možných interiérových prvků a dekorací. Provede předběžnou kalkulaci.

Někteří designéři vybírají a nakupují zařízení a dekorace společně se zákazníkem, nebo ho nechají vybrat konkrétní výrobky z katalogů firem, s nimiž spolupracují (podlaháři, topenáři, koupelnová a kuchyňská studia, výrobci vypínačů, nástěnných a závěsných svítidel atd.). O dovezení a instalaci zařízení se některé designérské firmy postarají samy.

Cenové relace služeb interiérových designérů se značně liší, někteří chtějí 5000 Kč za zařízení místnosti, jiní i 10 000 Kč. Záleží na rozsahu služeb a velikosti upravovaného prostoru. Dekoratéři jsou o pár tisícovek levnější.

byt1_400

Doplňky na pohovce i na oknech oživují strohé zařízení a barevně neutrální nábytek, např. hra barev polštářů s vázami a s výmalbou výklenků, hra barev polštářů s koberci a servisem na stolku.

FOTO: DULUX

 

byt2_430

 

V pracovně architekta visí místo obrazu jeho pomůcky.

FOTO: AKZONOBEL

byt3_400

 

Digitální potisk Overface s motivem botanicus na šatní skříni a obrazy na stěnách dominují jinak neutrálně zařízené předsíni.

FOTO: TRACHEA

 

 

více informací k článku najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU