800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Přeprava D/Schwabach - CZ/Jičín
Gitterboxy
Výroba garážových vrat - poptávám prkna
Palety
Přeprava zboží
5 nejnovějších nabídek
Výkup rozbitých přepravek výměnou za nové bedny
Plastové odpady - výkup
Výrobní program
Historie firmy
WOODPROTECTOR

Jarní úklid – úsporný a rychlostí blesku

07/05/2013

 

Také jste se už vrátili z prvního jarního cyklovýletu a nepoznali své kolo, jak bylo obalené blátem? Pustit se do mytí znamená popadnout do ruky kbelík, hadr a minimálně deset litrů vody. A vyhradit si půl hodiny času na tvrdou práci. Existuje ovšem mnohem rychlejší a úspornější řešení, než je kbelík a popřípadě i zahradní hadice.

uklid_600

 

Ilustrační foto

FOTO: Mountfield

 

Stačí sáhnout po tlakové myčce. Kolo se bude opět blýskat jako nové za dvě tři minuty – a vody spotřebujete jen pětinu. Jinými slovy oproti mytí pomocí klasické hadice ušetříte s myčkou až 80 % vody.

Není proto divu, že se mobilní tlakové myčky rychle stávají běžnou součástí výbavy rodinných domů a zahrad. Podobně jako třeba sekačky na trávu.

Jejich obliba spočívá v rychlém a precizním způsobu čištění a mytí. Myčka totiž vystřeluje ze své trysky vodu pod vysokým tlakem, čímž se násobí její čistící efekt. „Dokáže vyvinout až čtyřicetkrát vyšší tlak, než je v zahradní hadici,“ uvádí na adresu těchto moderních pomocníků specialista na zahradní techniku Ondřej Tomek.

uklid1_400

Ilustrační foto

FOTO: Oleo-Mac

Bláto, písek a další nečistoty zmizí nejen z kola, ale také z dlažby u bazénu, zahradních chodníků či z terasy během několika okamžiků. Tryskající vodou pohodlně vyčistíte fasádu i plot. Ale běžně jsou myčky používány také na mytí aut včetně jejich podvozků. S vhodným příslušenstvím, jako jsou pískovací souprava nebo zahnutá tryska, snadno odstraníte také staré barvy a rez nebo vymyjete okapy.

Při volbě vhodného typu bychom měli myslet na dvě pravidla: čím vyšší dokáže myčka vyvinout tlak, tím kvalitnějšího dosáhnete čistění, a čím větší má průtok, tím rychleji budete s prací hotoví. Ondřej Tomek přidává ještě jednu radu. „Dejte přednost stroji, který je vybaven moderním asynchronním elektromotorem. Na rozdíl od starších kolektorových motorů jsou asynchrony výkonnější a mají delší životnost.“

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU