800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis stroje PeTeWe PFS-30CNC
Otočná část
Výroba dle přílohy
Nosné rameno
Výroba připínáčků
5 nejnovějších nabídek
Sáček pro balení potravin 390×390+0+0
Sáček/pytel pro průmyslové využití
Taška
SAVA
INWORK P-S-V

Je nejvyšší čas pro založení trávníku

09/05/2013

 

Hustý a sytě zelený trávník si přejí všichni. Tráva sice roste sama, ale stává se, že nám doslova zmizí před očima. Proto bychom měli trávníku věnovat potřebnou péči. Kdy bude náš trávník kvalitní?

Hned zjara je nutné vertikutací či provzdušněním odstranit travní plsť, mech a plevel. Další podmínkou kvalitního trávníku je efektivní sekání a samozřejmě také zavlažování. Stejně důležité je ale travní koberec dosívat a pravidelně hnojit. Samostatnou kapitolou je pak zakládání nového trávníku.

vozik_600

 

Sypací vozík 500 Comfort (1190 Kč) se hodí k setí a hnojení, svým elastickým sypacím válcem rovnoměrně rozmetá materiál různé velikosti. Má stop-systém, díky kterému mají kola při zpětném pohybu funkci volnoběhu.

FOTO: Gardena

Dva termíny pro založení trávníku

Trávu sejeme ve dvou termínech – na jaře a na podzim. Pro jaro je nejvhodnější období zhruba od poloviny března do poloviny května, na podzim pak od poloviny srpna do konce září. Jestli se rozhodneme pro nový trávník, existují dvě řešení: založením trávníku pověříme odbornou firmu, nebo se do práce pustíme sami.

Před výsevem se postaráme o zeminu, která většinou obsahuje plevele. Zhruba tři týdny před samotným výsevem aplikujeme herbicid, který je odstraní.

voda_400_01

Dalším krokem po zasetí je zavlažení půdy jemným kropítkem. Vyhneme se přitom vzniku kaluží a stružek. Po 7–14 dnech vyraší první stébla. Je-li sucho, trávník ráno a večer pravidelně zavlažujte.

FOTO: OBI

Podmínkou pro založení kvalitního trávníku je co nejrovnější povrch půdy. Před výsevem plochu vyrovnáme – u větších pozemků použijeme speciální půdní kultivátory, u malých výměr stačí, když půdu překopáme a uhrabeme.

Z půdy vybereme kameny, kořeny a vyhrabeme zbytky rostlin. Připravený povrch pokryjeme zhruba dvoucentimetrovou vrstvou trávníkového substrátu, který obsahuje křemičitý písek a hnojivo. Poté vše lehce uválcujeme a zakropíme, aby podklad přirozeně slehl. Nepoužijeme-li substrát, těsně před setím pohnojíme půdu průmyslovými hnojivy.

 

Více informací k článku najdete zde

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU