800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kovovýroba
Výstavba a dodání elektro zařízení
Bruska
Dveře na balkón
Dodávka, servis i údržba zařízení
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Ještě větší hustota výkonu

05/11/2014

 

kollmorgen_259

Společnosti Kuka a Kollmorgen společně vyvinuly optimalizované motory pro kompaktní roboty Kompaktní roboty řady KR Agilus od společnosti Kuka jsou přesné, šikovné a rychlé. Díky své hbitosti se tyto roboty v pětiosém a šestiosém provedení vyznačují krátkými dobami cyklu a velkou opakovatelností, zvláště pro úlohy typu pick-and-place. Velkou roli při dosažení vysoké dynamiky a přesnosti hrají synchronní servomotory řady AKM od společnosti Kollmorgen. Díky společnému vývoji zmíněných dvou společností bylo možné zmenšit objem zástavby ve srovnání s běžnými motory, implementovat aplikace specifické pro roboty a optimalizovat celý dodavatelský řetězec.

 

robot_255

 

Roboty řady KR Agilus se svým výkonem v celém rozsahu nominálního zatížení vytvářejí nové standardy s ohledem na rychlost, dobu cyklu a spotřebu energie.
Mohou vykonávat i neobvyklé manipulační úlohy blízko své základny nebo u hranice svého dosahu. Společnost Kollmorgen pro ně vyvinula motory na zakázku, a to tak,
že požadavkům zákazníka přizpůsobila standardní servomotory AKM, ovšem bez kompromisů ve výkonu a kvalitě.


Všestranné a rychlé roboty řady KR Agilus jsou zvláště vhodné pro běžné úlohy v průmyslu. Základní model má nosnost 6 kg, přičemž hmotnost robotu je jen 51 kg. Kompaktní roboty jsou proto ideální pro automatizované balení, při výrobě elektroniky, v potravinářství a farmaceutickém průmyslu. „Tím, že jsme naše standardní servomotory řady AKM přizpůsobili specifickým potřebám společnosti Kuka, jsme zásadním způsobem přispěli ke zkrácení doby cyklu a zvýšení přesnosti robotů,“ říká Theo Loy, obchodní ředitel společnosti Kollmorgen. Díky partnerské spolupráci techniků obou firem byla konstrukce synchronních servomotorů přizpůsobena tak, aby je bylo možné perfektně umístit do kloubů robotu KR Agilus. „To nám umožnilo ještě zvýšit už tak velkou hustotu výkonu.“ Při pohledu zpět na začátek spolupráce Loy konstatuje: „Při návrhu svých nových kompaktních robotů hledala firma Kuka takového výrobce motorů, který by jí byl schopen dodat na zakázku vyvinuté servomotory s velkou hustotou výkonu. Rozhodujícím faktorem, který nás uvedl do hry, byl požadovaný poměr objemu a krouticího momentu. Servomotory AKM jsou jednoduše neporazitelné.“


Brzy se ukázalo, že požadavky projektu lze splnit společným vývojem. Cílem bylo najít způsob, jak implementovat zákazníkem požadované zlepšení výkonu a přizpůsobit sestavu motoru bez ztráty výhody masové průmyslové výroby. „Ačkoliv požadavky společnosti Kuka nebylo možné splnit běžnými komerčně dodávanými motory, nechtěli jsme nový motor vyvíjet od úplného začátku a podstupovat všechna rizika s tím spojená.“ Místo toho bylo naším cílem optimalizovat standardní motory cílenými modifikacemi. „Standardizace, spolehlivost a kvalita – to byly klíčové vlastnosti.“ Jsou-li požadována jen zákaznická přizpůsobení, např. opatření pro snížení namáhání kabelu, změna konstrukce ložiskových kroužků, specifická konfigurace konektorů používaných firmou Kuka nebo speciální otvor ve výstupní hřídeli, výrobce motorů může snadno zachovat většinu ze své standardní konstrukce. Ovšem je to stále možné, jestliže se vnější konstrukční uspořádání motoru od základu změní?

 

 

Více informací k článku najdete zde

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU