800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kvalitní potisk - větší a pravidelné odběry
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Katr
Stavební stroj
Bagr
5 nejnovějších nabídek
Půjčujeme dodávky
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur

Jubilejní konference Dřevostavby v praxi přilákala více než 300 účastníků

07/11/2016

 

Generálním partnerem letošního 10. ročníku byl Rigips. Hlavní téma setkání byly akustika a vzduchotěsnost montovaných domů.

V srdci Vysočiny, nedaleko Bystřice nad Pernštejnem, se sešlo přes 300 odborníků na dřevostavby, aby si vyslechli přednášky o nejnovějších trendech. Nechyběly praktické workshopy, kde si účastníci vyzkoušeli různé postupy, diskutovali o problematice do hloubky a podělili se o své zkušenosti.

Konferenci pořádal Dřevoportál s Rigipsem jako generálním partnerem. V hlavním přednáškovém sále i na komornějších workshopech vystoupila celá řada odborníků nejméně ze tří divizí společností Saint-Gobain: Rigipsu, Weberu či Isoveru. Dále vystoupili odborníci ze společnosti Dörken a další. 

Konferenci zahájil předseda Asociace dodavatelů montovaných domů Vratislav Blaha, který zdůraznil, že asociace mimo jiné bojuje proti předsudkům: “Děda měl dům z cihel, táta měl dům z cihel, tak proč já dřevostavbu?” parafrázoval otázku mnohých: “Podporujeme především vysokou kvalitu dřevostaveb,” dodal Vratislav Blaha při zahájení. Asociace prosazuje materiály, které jsou na přírodní či ekologické bázi.

 

Rostoucí trh

Podíl dřevostaveb na trhu rodinných domů byl v České republice vloni 13,4 procenta. I když trend je vzrůstající, stále zaostáváme za zeměmi západní Evropy, kde nám příkladem může být sousední Rakousko. Žebříčku vévodí Švédsko s 90 procenty, které je zároveň kolébkou dřevostaveb.

Tohoto potenciálu chce využít i Rigips jako přední výrobce a dodavatel sádrokartonu na českém trhu. Společnost má k dispozici speciální manuál pro montáž sádrokartonových systémů do dřevostaveb, kde popisuje návody pro montáž stěn, stropů, podlah i podkroví. Rigips tak na konferenci prezentoval své produkty pro dřevostavby určené. Těmi jsou hlavně desky RigiStabil a Rigidur spolu s veškerým příslušenstvím pro montáž.

    

O SPOLEČNOSTI SAINT- GOBAIN

Saint-Gobain patří k top 100 průmyslových podnikům světa. Saint-Gobain je dnes díky svým zkušenostem a schopnosti neustále inovovat světovým lídrem na trzích udržitelného bydlení a v oblasti stavebnictví. Navrhuje, vyrábí a distribuuje vysoce výkonné stavební materiály, které poskytují inovativní řešení energetické efektivity a ochrany životního prostředí. Díky svým materiálům nabízí komplexní řešení pro kvalitní, úsporné a udržitelné bydlení lidí na celém světě.

Společnost vyrábí také skla pro stavebnictví i automobilový průmysl, inteligentní zateplovací systémy, systémy zásobování vodou a solární řešení.

 

V mnoha oblastech, ve kterých na světovém trhu působí, je Saint-Gobain jedničkou na trhu.

  • Saint-Gobain je největším evropským prodejcem stavebních materiálů.
  • Osmdesát hlavních měst světa a více než sto velkých světových metropolí využívá potrubní vedení vyrobené Saint-Gobain.
  • Každé druhé auto, které jezdí na evropských silnicích, má skla vyrobené Saint-Gobain.
  • Každá druhá střecha v Evropě a jedna pětina domů v USA využívá izolace vyrobené skupinou Saint-Gobain.

 

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU