800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Vrata do průjezdu obytného domu
Konstruktér CAD CATIA V5
Jednohřídelný drtič
PET předlisky
Výroba vzdušníků
5 nejnovějších nabídek
BMW boxy
KOMBINOVANÁ VEDENÍ PRO VSTŘIKOVÁNÍ PLASTŮ
HENSOTHERM 410 KS indoor
HENSOTHERM 310 KS indoor
Protipožární nátěry HENSEL od SIMAT a.s.

Karlovy Vary mají novou nabíjecí stanici pro elektromobily

22/04/2013

Společnost Schneider Electric instalovala na západě Čech svoji první nabíjecí stanici pro elektromobily. Nabíjecí stanice se nachází v Karlových Varech u autosalonu Toyota v Sokolovské ulici a je teprve osmou nabíjecí stanici v západních Čechách. „Počet elektromobilů v tuzemsku v posledních letech stabilně roste, čemuž odpovídá i postupné rozšíření dobíjecích stanic. Aktuálně se jedná zhruba o 300 elektrických aut," uvedl obchodní ředitel Schneider Electric Marek Svatuška. Pořizovací náklady jedné nabíjecí stanice jsou závislé na jejím využití a velikosti. V praxi existuje několik typů stanic: domácí, veřejné (jako ta v Karlových Varech od Schneider Electric) a rychlonabíjecí. Nejlevnější jsou typy určené pro domácí použití, jejichž pořízení přijde na několik tisíc Kč, u ostatních typů pak na několik desítek tisíc Kč.

Jsou elektromobily opravdu úsporné? Při uvážení cen benzínu a nafty není o nižších nákladech pochyb. Podle průzkumu společnosti CCS, která mapuje průměrné ceny pohonných hmot v celé České republice, se v polovině letošního dubna ceny Naturalu 95 i nafty pohybovaly kolem 36 Kč za litr. Elektromobil lze přitom nabíjet u vybraných stojanů zdarma, u ostatních díky registrační kartě například za měsíční paušál 150 Kč.

„Dojezdová vzdálenost na jedno nabití je pak závislá na typu vozidla. Může dosáhnout v průměru kolem 100 kilometrů, u lepších vozidel pak i přes dvě stě kilometrů," doplnil Marek Svatuška.

Pořizovací náklady elektromobilů jsou vyšší než u vozidel s naftových či benzínovým motorem. Cenový rozdíl se však rychle snižuje.

Parametry nabíjecí stanice Schneider Electric:

  • Dvě zásuvky pro nabíjení až 22 kW
  • Identifikace uživatele prostřednictvím RFID karty
  • Zobrazení informací díky integrovanému LCD displeji
  • Výška 1,2 metru
  • Hmotnost 20 kg
  • Cena jednoho dobití v řádu jednotek Kč

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU