800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptáváme materiál 19 452
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Kennametal představuje revoluční upínání KM4X100™

16/01/2014

 

kennametal_300

 

Upínání pomáhá podat maximální výkon obráběcího stroje pro maximální úběr kovu v titanu a tvrdých slitinách.

 

upinan_324

 

Popiska: Robustní upínání KM4X100™ od Kennametalu poskytuje třikrát větší odolnost vůči ohybovému momentu pro zlepšení frézování, soustružení i
výroby otvorů.


Upínání je jako "podání ruky" – rozhraním mezi vřetenem obráběcího stroje a nástrojovým držákem. Takovýto životně důležitý komponent musí poskytovat krouticí moment a únosnost v ohybu kompatibilni s operačními specifikacemi obráběcích strojů. Ale při obrábění vysokopevnostních materiálů jako titanu a dalších slitin generují řezné síly ohybové momenty, které překračují limity rozhraní ještě před dosažením horní hranice krouticího momentu obráběcího stroje. Kombinací vysoké upínací síly a optimalizovaných stupňů přesahů poskytuje nové KM4X100™ robustní spojení s extrémně vysokou tuhostí a dovoleným zatížením v ohybu pro výrazně lepší výkon při obrábění vysokopevnostních slitin a dalších materiálů. Výsledkem jsou extrémně vysoké úběry kovu a více dokončených dílů za směnu.


„Spojení nástroje s vřetenem ve většině případů určuje množství materiálu, které může být v dané operaci odebráno,“ říká Doug Ewald, ředitel a globální produktový manažer pro obráběcí systémy Kennametalu. „Důvodem je, že toto spojení musí odolávat vysokému zatížení a ještě udržovat svou tuhost. S pokračujícím vývojem v oblasti řezných nástrojů a obráběcích center je to právě upínání jako KM4X100™, které umožňuje maximální využití dostupného výkonu a je důležité zabývat se jím již v počátcích plánování výroby.“


Celosvětová priorita
Lehké vysokopevnostní materiály jako slitiny titanu, Inconel a nové slitiny hliníku jsou dychtivě vyhledávány výrobci v mnoha průmyslových odvětvích včetně leteckého a obranného průmyslu, energetiky a dopravy. Co se týká obrábění, představují tyto nové materiály samy o sobě významné výzvy. Připočtěte konkurenční tlaky v těchto globálních průmyslových odvětvích, a nalezení vyspělých výrobních řešení se stává nejvyšší prioritou.


Výrobci obráběcích strojů odpověděli frézovacími a soustružnickými centry, které charakterizuje zvýšená tuhost a tlumení vřeten, jakož i rozměrné konstrukce strojů a motorů, vše pro poskytnutí potřebného výkonu, kroutícího momentu a osových sil požadovaných pro minimalizaci nežádoucích vibrací, které zhoršují kvalitu dílu a životnost nástroje.


Použitím tří styčných ploch pro zlepšenou stabilitu, optimalizovanou distribuci upínací síly a uložení s přesahem přináší konstrukce KM4X100™ výsledky v podobě třikrát vyšší odolnosti vůči ohybovému momentu ve srovnání s jinými nástrojovými systémy. To znamená: -obráběcí dílny mohou vybavením vysoce výkonných obráběcích strojů upínáním KM4X díky zvýšení rychlostí a posuvů v obtížných obráběcích aplikacích získat plný potenciál produktivity obráběcího stroje; -menší upínání KM4X, jako je KM4X100™, často poskytne stejný nebo vyšší řezný výkon než jiné větší upínání; -KM4X systémy mohou být použity na multifunkčních, soustružnických, frézovacích centrech a obráběcích linkách v manuálním, poloautomatickém nebo plně automatickém režimu.

„KM4X100™ díky svému provedení může být nasazeno v širokém rozsahu operací, od malých otáček s vysokým kroutícím momentem po vysokorychlostní obrábění s malým kroutícím momentem a dovoluje výrobcům, aby ze svého výrobního zařízení dostali absolutně nejvíce,“ říká Ewald. „Frézování, vrtání a soustružení širokého okruhu materiálů se nyní stává mnohem produktivnější!“

Kennametal Inc., technologický leader slavící své 75. výročí, přináší produktivitu zákazníkům hledajícím špičkový výkon v požadovaném prostředí. Společnost poskytuje inovativní produkty odolné proti opotřebení, aplikační inženýring a služby s podporou pokročilých materiálových věd, které slouží zákazníkům v 60 zemích napříč různorodými odvětvími od leteckého průmyslu, zemních prací, energetiky, průmyslové výroby, dopravy a infrastruktury. S přibližně 14.000 zaměstnanci a prodejem za téměř 3 miliardy dolarů společnost realizuje polovinu ze svého příjmu mimo severní Ameriku a celkově 40 % z inovací představila v uplynulých pěti letech. Uznávaný jako jedna z „World’s Most Ethical Companies“ (Ethisphere), „Outstanding Corporate Innovator“ (Product Development Management Association) a „America's Safest Companies“ (EHS Today) se zaměřením na 100% bezpečnost, Kennametal a jeho nadace investuje do technického vzdělávání, průmyslových technologií a materiálových věd pro naplnění slibu pokroku a ekonomické prosperity pro všechen lid. Pro více informací navštivte firemní webové stránky www.kennametal.com.


Říčany - Jažlovice
Zděbradská 56
251 01 Říčany - Jažlovice
Czeh Republic
Jan FENZ
Telefon: 0 800 900 840
Fax: 0 800 900 225
jan.fenz@kennametal.com


Kennametal Shared Services GmbH
Wehlauer Strasse 73
D-90766 Fuerth
Carsten GROMOLL
Telefon: +49 911 9735 557
Fax: +49 911 9735 551
carsten.gromoll@kennametal.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU