800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Betonová jímka
Výroba nápravy dle přílohy
Kartony pro balení potravin
Granuláty
Značení
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

Kennametal uvádí UltraFlex pro výjimečnou odolnost proti opotřebení kritických a komplexních komponent

07/05/2013

 

logo_317

UltraFlex™, nové portfólio povrchových úprav od Kennametalu odolných proti opotřebení, přináší průmyslu nejvyšší odolnost proti opotřebení pro součásti s komplexní geometrií v oblastech výroby elektrické energie, petrochemie a mnoha dalších průmyslových odvětvích. V kombinaci se zkušenostmi Kennametalu s materiály na bázi karbidu volframu a technologiemi založenými na superslitině Stellite™ od Kennametalu, poskytuje UltraFlex metalurgicky pevně spojený povlak, který poskytuje delší a předvídatelnou životnost kritických součástí v nejžádanějších prostředích.

 

uprava_393

 

Portfólio UltraFlex od Kennametalu poskytuje široký okruh materiálových řešení na ochranu před opotřebením abrazí, erozí, korozí a otěrem, která jsou potřebná pro základní materiály jako uhlíkové a legované oceli, nerezové oceli a kobaltové a niklové slitiny. Díky možnosti přizpůsobení tloušťky a ošetření komplexních geometrií přináší patentovaná technologie UltraFlex dramatické prodloužení životnosti součástí, předvídatelnější opotřebení a údržbu, vyšší produktivitu a nižší provozní náklady.


Ochrana geometrií, kterou nelze dosáhnout navařováním

Součásti s komplexními geometriemi, vnitřními průměry a dalšími prvky zahrnujícími nepřímé otvory mohou narážet na problémy s tvarovou stálostí při tradičním žárovém nástřiku nebo navařovaném povlaku. Oproti tomu UltraFlex se snadno přizpůsobí složitým tvarům, malým vnitřním průměrům a dosáhne vzdálených míst, které nelze dosáhnout jinými technologiemi pro zhotovení tvrdého povrchu.


Povrchová úprava UltraFlex může být aplikována v řadě vrstev od asi 0,254 do 2,03 mm (0,010”–0,080”). V závislosti na aplikaci může být hladký povrch UltraFlex používán tak, jak vznikl aplikací, nebo může být dokončen obrobením na požadované parametry.


Nepřekonatelné výhody metalurgického spojení


Povrchové úpravy využívající mechanického spojení se základním materiálem nemusí odolat drsným podmínkám prostředí kvůli porozitě a praskání. Patentovaný proces UltraFlex však metalurgicky spojí systém proti opotřebení přímo s podkladem a poskytuje povrch s rovnoměrnou tloušťkou a minimálním ochuzením.


Řešení pro korozi, abrazi a erozi

 

Expertní znalosti Kennametalu v oblasti metalurgických a materiálových věd mu dovolují popsat, navrhnout a dodat nejvyšší ochranu v celém spektru korozivních a abrazivních opotřebení. Produkty řady UltraFlex čerpají z této hloubky a šíře materiálové vědy, od slitin na bázi kobaltu přinášejícím odolnost proti korozi, ke karbidovým kompozitům zpomalujícím abrazivní a/nebo erozivní opotřebení.


Pro součásti, jako jsou ventily určené pro nejnáročnější provozní podmínky a jejichž základem je slitina Stellite™, vrstva UltraFlex zajistí, aby nedocházelo k žádnému praskání nebo oddělení povlaku z povrchu chráněného podkladu.


U součástí, jako jsou kalová čerpadla v jednotkách fluidního katalytického kraku, může kyselá abraze a eroze zničit díl během několika měsíců. Řešení Kennametalu na bázi karbidu wolframu aplikovaného na smáčený povrch součásti vykázalo až čtyřnásobné zvýšení životnosti.

 

 

Více informací k článku najdete zde
Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU