800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kovovýroba
Výstavba a dodání elektro zařízení
Bruska
Dveře na balkón
Dodávka, servis i údržba zařízení
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Kennametal v Newportu slavnostním přestřižením pásky otevřel pracoviště SPS plazmové slinovací pece

07/11/2013

kennametal_300

Kennametal Inc. oznámil otevření pracoviště SPS (Spark Plasma Sintering) ve svém závodě v Newportu ve Velké Británii.

 

pec_242

 

Defence Science and Technology Laboratory (DSTLl) a Kennametal Manufacturing UK Ltd. se staly partnery pro vývoj velkých keramických komponent pancéřování pro ochranu personálu a vozidel. Se 2 milióny liber investovanými do společného projektu v závodu v Newportu v Jižním Walesu bylo toto centrum založeno jako největší v Evropě, a pomůže udržovat 50 pracovních míst. Zprovoznění specializovaných výrobních prostředků, jako je tento, znamená, že nápady vygenerované vývojovým centrem mohou být vyrobeny přímo na místě v Newportu. DSTL již spolupracuje s Tata Steel v Port Talbotu na vývoji pokročilého ocelového pancíře a vývoj v Newportu pomůže Jižnímu Walesu stát se britským centrem pokročilých vojenských technologií pancéřování.


Při zahajovací ceremonii a přestřižení pásky 17. října uvedl Kennametal do provozu svou nejmodernější 250tunovou hybridní SPS plazmovou slinovací pec, která dále posunuje jeho schopnosti v materiálové vědě, výzkumu, vývoji a udržitelném růstu.


Partnerství Kennametalu s britským ministerstvem obrany (MOD, Ministry of Defence) je strategickým partnerstvím, které dovoluje společnosti stát se partnerem vlády a podporovat společnosti, kde jsou zařízení Kennametalu umístěna, s využitím fondů výzkumu a vývoje na podporu ekonomiky.


„Toto je pro Kennametal Manufacturing UK Ltd bezprostřední příležitostí spolupracovat s MOD a DSTL, a také rošířit své portfólio na poli vysokovýkonných keramických pancéřových produktů,“ říká Mike Williams, vedoucí závodu Kennametalu v Newportu.


Bernhard Liebl, ředitel výrobní infrastruktury EMEA dodává: „Toto zařízení, které je na úrovni doby, má investiční hodnotu téměř 2 milióny liber a my jsme velice hrdi na toto partnerství a na schopnost vývoje nových materiálů. Tyto nové materiály se v kombinaci s jejich budoucími aplikacemi stanou významnými příspěvky k bezpečnosti, což také velice dobře souhlasí s naší nejvyšší prioritou v Kennametalu, jíž je 100% bezpečnost.“


„Tato společná investice je vrcholem čtyřleté práce. Schopnost vytvořit keramické vzorky dostatečně velké pro plný rozsah rázových testů při významné redukci času na výrobu vzorku nám dovoluje prověřit mnohem širší řadu inovativních výrobků rychleji, levněji a ve větším množství než dříve,“ řekl profesor Pete Brown z Dstl.


DSTL(Defence Science and Technology Laboratory):

Defence Science and Technology Laboratory (DSTL) maximalizuje dopad vědy a technologie (S&T, science and technology) na obranu a bezpečnost Spojeného království, dodává citlivé a specializované S&T služby pro ministerstvo obrany (MOD) a širší vládu.


DSTL je obchodní organizací MOD fungující na komerční bázi. Je jednou z hlavních vládních organizací zabývající se S&T na poli obrany a bezpečnosti, se třemi hlavními provozy v Porton Downu poblíž Salisbury, Portsdownu West nedaleko Portsmouhu a Fort Halsteadu blízko Sevenoaks.


DSTL spolupracuje se širokým okruhem partnerů a dodavatelů z průmyslu, akademického světa a ze zámoří. Kolem 60 % z obranného vědeckého a technologického programu je dodáváno těmito externími partnery a dodavateli.


Kennametal Inc., technologický leader slavící své 75. výročí, přináší produktivitu zákazníkům hledajícím špičkový výkon v požadovaném prostředí. Společnost poskytuje inovativní produkty odolné proti opotřebení, aplikační inženýring a služby s podporou pokročilých materiálových věd, které slouží zákazníkům v 60 zemích napříč různorodými odvětvími od leteckého průmyslu, zemních prací, energetiky, průmyslové výroby, dopravy a infrastruktury. S přibližně 13.000 zaměstnanci a prodejem za téměř 3 miliardy dolarů společnost realizuje polovinu ze svého příjmu mimo severní Ameriku a celkově 40 % z inovací představila v uplynulých pěti letech. Uznávaný jako jedna z „World’s Most Ethical Companies“ (Ethisphere), „Outstanding Corporate Innovator“ (Product Development Management Association) a „America's Safest Companies“ (EHS Today) se zaměřením na 100% bezpečnost, Kennametal a jeho nadace investuje do technického vzdělávání, průmyslových technologií a materiálových věd pro naplnění slibu pokroku a ekonomické prosperity pro všechen lid. Pro více informací navštivte.

firemní webové stránky www.kennametal.com.


Říčany - Jažlovice
Zděbradská 56
251 01 Říčany - Jažlovice
Czeh Republic
Jan FENZ
Telefon: 0 800 900 840
Fax: 0 800 900 225
jan.fenz@kennametal.com

Kennametal Shared Services GmbH
Wehlauer Strasse 73
D-90766 Fuerth
Carsten GROMOLL
Telefon: +49 911 9735 557
Fax: +49 911 9735 551
carsten.gromoll@kennametal.com
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU