800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů z čirého polykarbonátu
Spodní deska
Obrábění krytů
Mikroperforační válec na HDPE fólie
Frekvenční měnič
5 nejnovějších nabídek
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy
Jednonosníkové mostové jeřáby
Stroje a linky pro zpracování technických vláken, fólií a tkanin

Kolejnice 41GPU od firmy Tata Steel pro novou tramvajovou trať v Casablance

21/05/2013

 

V Casablance byla marockým králem Mohamedem VI. otevřena první tramvajová linka, kompletně osazená kolejnicemi Tata Steel. Na stavbu se spotřebovalo 7 500 tun (138 km) žlábkových kolejnic 41GPU vyráběných ve válcovnách Tata Steel v Hayange ve Francii.

Protože tramvajová linka v Casablance prochází městem, bylo nezbytné požít zapuštěné žlábkové kolejnice, které nejsou překážkou pro chodce, automobily ani jiná vozidla. Kolejnice 41GPU se v posledních několika letech staly na francouzském trhu standardem vzhledem k možnosti jejich kombinace s širokopatními kolejnicemi Vignole; geometrie pojezdu kolejnice 41GPU je stejná jako u kolejnice 50E6 Vignole a přechod mezi nimi je tedy naprosto bez problémů.


Vedoucí oddělení výroby kolejnic Gérard Glas řekl: „Univerzálním válcovacím postupem vyvinutým společností Tata Steel vyrábíme žlábkové kolejnice s velmi malými tolerancemi rozměrů a tvaru, které jsou stejně přesné jako kolejnice Vignole. V důsledku toho má celý tramvajový svršek delší životnost a velmi se tím zlepšuje i komfort pro cestující a obyvatele, kteří bydlí v těsném sousedství trati.


Kolejnice 41GPU je o 3 cm nižší než většina jiných kolejnic na trhu. To znamená, že při její výrobě se spotřebuje méně oceli, ale nejen to – ještě důležitější je, že se tím zmenší potřebné rozměry kolejového lože, a tím se sníží i náklady na výstavbu. Kolejnice je již několik let standardem na trhu ve Francii, Maroku a Alžírsku a lze ji dodat v podstatě okamžitě, ze skladu.


Kolejnice od společnosti Tata Steel jsou použity na celé tramvajové lince T1 v Casablance, včetně depa a obslužných kolejí. Dodávky kolejí začaly v prosinci 2010, kdy byly naloženy na říční loď, jež je dopravila do přístavu v belgických Antverpách, odkud pokračovaly nákladní lodí do Casablanky.

 

koleje_324

 

O společnosti Tata Steel v Evropě
V Evropě je společnost Tata Steel druhým největším výrobcem oceli. Hlavními oblastmi ocelářských operací jsou Velká Británie a Nizozemí, kde dodává ocel a přidružené služby v oblasti konstrukcí, automobilové techniky, obalové techniky, zdvihání & hloubení, energie & elektřina, vzdušný průmysl a další potřebné trhy po celém světě.


Tata Steel patří mezi 10 největších výrobců oceli. Sdružení má v souhrnu kapacitu více než 28 milionů tun hrubé oceli a přibližně 80 000 zaměstnanců napříč čtyř kontinentů.


www.tatasteelrail.com
Tata Steel Rail
PO Box 1 Brigg Road Scunthorpe
DN16 1BP UK
Katharine HAWKSWELL
Telefon: +44 (0)1724 405414
Katharine.Hawkswell@tatasteel.com
Tata Steel France Rail SA
2 avenue du Président Kennedy,
78100 Saint Germain en Laye
France
Laure LAFARE
Telefon: + 33 1 39 04 63 12
laure.lafare@tatasteel.com
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU